Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 35

Subiect: Romani in Orlando

Data înscrierii
    15.02.2010
    Posturi
    70
    Putere Rep
    0

Implicit

Cand mai este petrecere la biserica ? Eu nu stiu sa ajung la biserica din Apopka, au trecut ceva ani buni de atunci,da mi-a placut acolo ca aveau teren mare pe langa biserica. Cand mai este petrecere ma anunti si pe mine, vin si eu cu fetitza mea. Thank you.

Adresa mea de mess este darkseedm@yahoo.com, ma anunti cand este petrecere ok?
    Ultima modificare făcută de sorin; 20.02.2010 la 11:57. Motiv: fuzionat 2 mesaje postate consecutiv in 2 minute. data viitoare foloseste "edit" pentru a adauga ceva, sau vei primi o penalizare

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Smile Petrecerea de ziua mamei, Martie 7

Biserica din Apopka, are ceva dansat si mincare in Casselberry, de la 1 la 10 seara.
    Trebuie sa-ti aduci bautura ta.

Cine are pofta de asta, si cine aduce ghiata ?

Romi
    Daci cu draci, Tepes ar fi bun !!!

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Smile petrecerea de 7 Martie -duminica

Usa se deschide la 1PM ca sa nu trebuie sa plecam acasa si sa venim inapoi. Petrecerea incepe la 5PM, dar intre timp putem minca si juca table. Eu aduc ceva sticle de cotnari, si tablele. Elena_Mirela_Sandu zice ca vine, asa ca eu o ridic pe ea si pe fata ei.
    Costa $25 de persoana, dar e gratis pentru copii. Trebuie sa aducem alcohoolul nostru, ca biserica da numai sucuri.

Cine vine?

Romi

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Smile Petrecerea a fost buna

Mincare buna, dar sarmalele nu au avut smintina.
    Tot felul de fripturi si cartofi, prajituri, etc.
    Fete cu mini-skirts, si ciorapi misto, cu tocuri.
    Am jucat table vreo 2-3 ore si mi-a placut.
    Pierderea ta daca nu ai fost pe acolo.
    Data viitoare cred ca e de Pasti.

Romi

Data înscrierii
    15.02.2010
    Posturi
    70
    Putere Rep
    0

Implicit

A fost frumos Romi, da da fete cu mini-skirts, toata lumea se uita la ele. De Paste o sa fie mai frumos cred, ca va fi in aer liber.

Data înscrierii
    10.01.2015
    Locație
    Florida
    Posturi
    10
    Putere Rep
    0

Implicit Am venit prea tarziu?:))))

Stiu ca postul tau era din 2010, dar am zis sa incerc.
    Ma intreb oare daca ai mai invatat table de atunci? mai e valabila oferta de a juca table? nu am mai jucat de cam de mult dar oricum te bat. Un pic de fun nu strica. M-am mutat de o luna in Florida.
    O zi senina !

Citat Postat în original de romi_in_florida Vezi post
    Am ceva sticle de Grasa de Cotnari, care le-as jerfi pentru ocazie.
    Care are pofta sa joace intro duminica ?

Romi
    407-212-1792

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de foxylassy1 Vezi post
    Stiu ca postul tau era din 2010, dar am zis sa incerc.
    Ma intreb oare daca ai mai invatat table de atunci? mai e valabila oferta de a juca table? nu am mai jucat de cam de mult dar oricum te bat. Un pic de fun nu strica. M-am mutat de o luna in Florida.
    O zi senina !
    ...un jucator consacrat nu are prea multe de invatat!
    ...nu cred ca ai ceva sanse sa-i devorezi cozonacu' cu nuci, dar sunt sigur ca o sa te onoreze cu un "vin bun" daca iti accepta provocarea!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    10.01.2015
    Locație
    Florida
    Posturi
    10
    Putere Rep
    0

Implicit Oare de ce ma inciti la rostogoliri de cuvinte?

hehehe
    cum era vorba aceea veche???
    "Oricine inceteaza sa invete este batran" si ca sa nu ofuscam pe nimeni, in special pe Romi din florida, pe care imi doream sa il provoc la un șalanj, am dedus ca Romi nu inceteaza sa se considere tanar si cu dorinta asidua de perfectionare, de a invata. Insa, din nefericire, nu mi-a acceptat provocarea. Pierderea mea, evident.
    Cat despre cozonaci, nu vreau sa par infumurata, dar eu fac cozonaci mai buni decat jumatate din tara aceasta, am invatat de la cei mai buni.
    Pisoi, vinu' bun sau "nebun" sau doar pion, il dau eu, nu consum de fel, eu cred ca euphoria ti-o poate da mai repede un dialog ascutit ca intre samurai, ascutit si marghiol

Nu suntem perfecti si nu vom fi niciodata, dar putem fi mai buni decat ieri si mai intelegatori decat astazi.

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ...un jucator consacrat nu are prea multe de invatat!
    ...nu cred ca ai ceva sanse sa-i devorezi cozonacu' cu nuci, dar sunt sigur ca o sa te onoreze cu un "vin bun" daca iti accepta provocarea!
    Ultima modificare făcută de foxylassy1; 19.01.2015 la 19:01. Motiv: erata

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de foxylassy1 Vezi post
    hehehe
    cum era vorba aceea veche???
    "Oricine inceteaza sa invete este batran" si ca sa nu ofuscam pe nimeni, in special pe Romi din florida, pe care imi doream sa il provoc la un șalanj, am dedus ca Romi nu inceteaza sa se considere tanar si cu dorinta asidua de perfectionare, de a invata. Insa, din nefericire, nu mi-a acceptat provocarea. Pierderea mea, evident.
    Cat despre cozonaci, nu vreau sa par infumurata, dar eu fac cozonaci mai buni decat jumatate din tara aceasta, am invatat de la cei mai buni.
    Pisoi, vinu' bun sau "nebun" sau doar pion, il dau eu, nu consum de fel, eu cred ca euphoria ti-o poate da mai repede un dialog ascutit ca intre samurai, ascutit si marghiol

Nu suntem perfecti si nu vom fi niciodata, dar putem fi mai buni decat ieri si mai intelegatori decat astazi.
    ...foxylassy1, in comentariul meu, intentia nu a fost intentionata sa "point finger" pe varsta cuiva ci pe "experienta" intr-un domeniu anume!
    ...sunt aproape convins ca nu ai citit/rasfoit comentariile precedente ale "maestrului la table Romica" ...el isi pune "cozonacul la bataie sau vinu'" ...nu io!
    p.s. ..."batran" e un termen din ce in ce mai mult folosit in limba romana moderna la adresea, unei persoane care are o alta viziune impotriva unui raspuns direct si corect vs. unui raspuns in pozitiv in prisma "vantului"....
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    10.01.2015
    Locație
    Florida
    Posturi
    10
    Putere Rep
    0

Implicit

Ai dreptate ........ comunicam impreuna si ne intelegem separat ) kiddin'
    E drept, nu am citit postari sau comentarii mai vechi, eu doar am gasit o oportunitate sa ma laud ca fac cozonaci buni. (ca toate gospodinele, carora le miroase paru' a ceapa si au sortu' patat de bulion dar care au pretentia sa intre intr-o comunitate atat de stralucitoare ca aceasta)
    Incercam sa gasesc oameni ca mine, discutii sau fun ( table intra in categoria fun) fara sa aplic palaria lui gauss, umblu sa castig bunavointa altora cu putin umor si mult respect.
    Ma stradui sa imi fac momente rupte din curcubeu, doar cu acestea ramanem , nu-i asa ? Eu sunt inca in vacanta, te rog nu avea prea multe pretentii de la mine, neuronu' lancezeste...

oricum Maestrul Romica a ales sa nu dea curs invitatiei mele, e ok, am incercat , nu?

Cat despre batrani, ma lasi sa scriu ce cred eu despre ei? dar nu acum. :(

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. orlando
    De Alexawintley în forumul Comunitatea romaneasca din Southeast
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 27.01.2010, 12:50
  2. Romani in zona Orlando-Florida?
    De deedee în forumul Comunitatea romaneasca din Southeast
    Răspunsuri: 47
    Ultimul post: 16.06.2008, 15:36
  3. Unde sunt romani din Orlando ?
    De AdrianM în forumul Comunitatea romaneasca din Southeast
    Răspunsuri: 10
    Ultimul post: 22.09.2007, 04:27
  4. romani in orlando????
    De flo007ro în forumul Comunitatea romaneasca din Southeast
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 30.03.2006, 04:07
  5. romani in orlando?
    De flo007ro în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 12.02.2006, 23:20

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •