Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 14 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 134

Subiect: Semnul fiarei

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

Post Semnul fiarei

Acum, in vremurile din urma tot mai multi accepta acest pact in urma caruia au doar de pierdut. Aici am postat un clip care chiar daca e vechi merita vazut. are 11 parti si ataca mai multe probleme, inclusiv avortul si iadul din centrul pamantului.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

just one comment: give me a break!
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

M-am mai informat despre gaura spre centrul pamantului si nici mie nu imi prea vine a crede ca s-au putut capta voci din lume de dincolo cu microfoane create de mana omului. ce parere aveti?

Data înscrierii
    03.11.2008
    Locație
    Chicago
    Posturi
    1.177
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de lostjohn Vezi post
    M-am mai informat despre gaura spre centrul pamantului si nici mie nu imi prea vine a crede ca s-au putut capta voci din lume de dincolo cu microfoane create de mana omului. ce parere aveti?
    De unde s-au captat voci, din centrul pamantului? De unde stiu cei care au investigat ca vocile veneau tocmai din centru si nu de la jumatatea distantei pana in centru?

Am urmarit un pic din filmuletele postate de tine si la fel zic si eu" Give me a break". Pe coroana Papei au calculat ei ca U e V si rezulta ca Papa poarta pe cap numarul 666 si multe alte conspiratii nefondate.
    Ultima modificare făcută de ziia; 07.11.2009 la 10:53.
    Watch your thoughts; they become words. If they become destiny, we're all doomed.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de ziia Vezi post
    Pe coroana Papei au calculat ei ca U e V si rezulta ca Papa poarta pe cap numarul 666 si multe alte conspiratii nefondate.
    asta cu U = V mai treacă-meargă, ăia de prin provincii mai făceau astfel de înlocuiri, deşi limba latină face clar distincţia. ce e mai stupid e echivalarea tuturor celorlalte litere (alea care nu au echivalent în sistemul numeric roman) cu ... 0.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    03.11.2008
    Locație
    Chicago
    Posturi
    1.177
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    asta cu U = V mai treac?-mearg?, ?ia de prin provincii mai f?ceau astfel de înlocuiri, de?i limba latin? face clar distinc?ia. ce e mai stupid e echivalarea tuturor celorlalte litere (alea care nu au echivalent în sistemul numeric roman) cu ... 0.
    Eu sunt socata cum unii oameni pot sa creada absolut orice.
    Am si eu o intrebare pentru lostjohn: La ce ne trebuie chipuri implantate? N-avem buletine, certificate de nastere, placute de inmatriculare, adrese la case, pasapoarte, carti de credit, vize, IPuri la calculatoare, amprente, nume, data de nastere, carte de munca etc? Logic, vorbind, crezi ca oamenii se vor duce siliti de cineva la implantat chipuri cu 666? Si-aia care nu se duc vor fi exterminati?
    Watch your thoughts; they become words. If they become destiny, we're all doomed.

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

Citat Postat în original de ziia Vezi post
    Eu sunt socata cum unii oameni pot sa creada absolut orice.
    Am si eu o intrebare pentru lostjohn: La ce ne trebuie chipuri implantate? N-avem buletine, certificate de nastere, placute de inmatriculare, adrese la case, pasapoarte, carti de credit, vize, IPuri la calculatoare, amprente, nume, data de nastere, carte de munca etc? Logic, vorbind, crezi ca oamenii se vor duce siliti de cineva la implantat chipuri cu 666? Si-aia care nu se duc vor fi exterminati?
    Ai dreptate nu ne trebuie dar daca ar intelege cu totii asta...sunt multi care au deja implantat cipul, deci a inceput, intrebarea este: cine va putea rezista cand nu va mai avea posibilitatea de a cumpara si de a vinde.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Ai dreptate nu ne trebuie dar daca ar intelege cu totii asta...sunt multi care au deja implantat cipul, deci a inceput, intrebarea este: cine va putea rezista cand nu va mai avea posibilitatea de a cumpara si de a vinde.
    şi cam pe unde stau ăia de au cip implantat? sau tot de la radio şanţ vine şi "ştirea" asta?
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    şi cam pe unde stau ăia de au cip implantat? sau tot de la radio şanţ vine şi "ştirea" asta?
    pai uita-te la primele video-uri si vezi: la unele instituti guvernamentale, la firme etc.

Data înscrierii
    03.11.2008
    Locație
    Chicago
    Posturi
    1.177
    Putere Rep
    22

Implicit

pai uita-te la primele video-uri si vezi: la unele instituti guvernamentale, la firme etc.
    Lostjohn nu te mai uita la filme de-astea ca asa devin oamenii normali niste paracnoici. Nu vorbesc la sensul de gluma si nici nu fac misto, vorbesc de paranoia ca boala cu presciptie medicala. Vorbesc serios, ai grija de sanatatea ta mintala caci din cate stiu esti la o varsta frageda si daca de acum ai iceput sa te uiti la asa ceva, tare ma tem starea ta psihica pe viitor. Stai tu linistit ca ce se aplica in "filmele" astea nu se aplica si nu se va aplica niciodata in realitate. Iti dau un exemplu simplist apropos de cipurile astea. Sa zicem ca ma duc la un magazin sa schimb un produs, sa zicem ca am cumparat conserva de peste cand eu voiam defapt pateu de ficat. Ma duc cu conserva de peste si o schimb si iau ficat. Cum se face ca detectorul sa "stie" ca eu am schimbat produsul si nu am cumparat altul nou? Omule, nu este fiabil ce vezi tu acolo si nu va fi vre-o data. Ai grija de mintea ta ca e singura pe care te poti baza in viata asta, nu pe trup, nu pe nimic si nimeni altcineva decat pe sanatatea ta mintala. Aia te poate duce la culmi si tot mintea te poate trimite la balamuc. Citeste si tu o carte, fa ceva sport, du-te la pescuit, citeste o stire si informeazate cu ce se mai intampla in lume si incearca sa cauti si tu sursa de unde iti iei informatia. Fa un mic background check la chestiile pe care le vezi sa vezi cat de reliable sunt sa vezi motivele ascunse de dedesuptul lor, sa vezi opiniile oamenilor apopos de sursa. Nu mai crede si tu tot ce auzi ca o sa o iei razna! Si e pacat, esti tanar.
    Hai sa te mai intreb ceva. Prin prisma la ce ai vazut in filmuletele postate de tine si normal ca le-ai crezut din moment ce le-ai postat, la ce vrei sa ajungi in America? Daca noi vom fi primii cu cipuri in mana si ne vom scana prin usi, ferestre si ziduri ca niste cutii de Kellogg cereals, de ce vrei sa devii si tu 010000100010101?.
    Ultima modificare făcută de ziia; 07.11.2009 la 20:20.

Pagina 1 din 14 12311 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. semnul de indentificare
    De tory în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 18.12.2006, 19:29
  2. interviu semnul "+" (quebec)
    De manolos în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 30.05.2006, 10:30

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi