Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 14 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 134

Subiect: Semnul fiarei

Data înscrierii
    21.01.2007
    Locație
    Orlando, FL
    Posturi
    2.364
    Putere Rep
    30

Implicit

Citat Postat în original de lostjohn Vezi post
    dupa textu ebraic are cam 6000 de ani vechime, am incercat sa o dovedesc dar m-am impotmolit cu Aramis la Noe.
    Deci n-ai aflat nici un adevar din biblie, incerci sa ma aburesti aici. Avem fosile care ne arata existenta omului de acum 200 000 de ani, cand d-zeul tau nici nu exista.
    The impossible exists only until we find a way to make it possible.

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

Citat Postat în original de keyframe14 Vezi post
    Deci n-ai aflat nici un adevar din biblie, incerci sa ma aburesti aici. Avem fosile care ne arata existenta omului de acum 200 000 de ani, cand d-zeul tau nici nu exista.
    nu aburesc pe nimeni, ce fosile?, eu nu cred ca lumea exista de milioane de ani, dinozauri or fi fost, dar au disparut la potop nicidecum la nu stiu ce meteorit care a dat nastere unui fapt divers in care pamantul ar fi jucat rolu de victima. Si Dumnezeu exista dintodeauna!

Data înscrierii
    21.01.2007
    Locație
    Orlando, FL
    Posturi
    2.364
    Putere Rep
    30

Implicit

nu aburesc pe nimeni, ce fosile?, eu nu cred ca lumea exista de milioane de ani, dinozauri or fi fost, dar au disparut la potop nicidecum la nu stiu ce meteorit care a dat nastere unui fapt divers in care pamantul ar fi jucat rolu de victima. Si Dumnezeu exista dintodeauna!
    ma faci sa rad, fugi si te uita la tom si jerry ca inveti mai multe decat potoape din biblie
    cand te maturizezi sufiecient ia si citeste asta pentru inceput.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Human
    si atunci o sa realizezi ca biblie nu e carte de istorie.
    In incheiere iti zic doar ca viata pe pamant exista de milioane de ani, si d-zei nu exista. Asta se stie sigur pana acum.

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

ma faci sa rad, fugi si te uita la tom si jerry ca inveti mai multe decat potoape din biblie
    cand te maturizezi sufiecient ia si citeste asta pentru inceput.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Human
    si atunci o sa realizezi ca biblie nu e carte de istorie.
    In incheiere iti zic doar ca viata pe pamant exista de milioane de ani, si d-zei nu exista. Asta se stie sigur pana acum.
    8 milioane de puncte-puncte. Cum sa fie de 8 milioane de ani? cum zicea si Kirk, bibliei ar trebui sa-i acordam importanta si pt simplu fapt ca a fost tradusa in 2 mii si ceva de limbi si distribuita in miliarde de exemplare, pe cand teoria evolutionismului pauza.

P.S. Am citit link-ul tau. Nu zic ca nu e asa. Dar acum sa lamurim oamenii cu privinta la semnul fiarei. Citeste si tu Apocalipsa, mie mi-a luat 2h. si poate ma lamuresti si pe mine.
    Ultima modificare făcută de Ben; 17.12.2009 la 12:42.

Data înscrierii
    21.01.2007
    Locație
    Orlando, FL
    Posturi
    2.364
    Putere Rep
    30

Implicit

8 milioane de puncte-puncte. Cum sa fie de 8 milioane de ani? cum zicea si Kirk, bibliei ar trebui sa-i acordam importanta si pt simplu fapt ca a fost tradusa in 2 mii si ceva de limbi si distribuita in miliarde de exemplare, pe cand teoria evolutionismului pauza.
    adica ce vrei sa zici? asta ii ofera credibilitate faptul au facut telefonul fara fir cu ea?

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

adica ce vrei sa zici? asta ii ofera credibilitate faptul au facut telefonul fara fir cu ea?
    telefonu l-a inventat Graham Bell iar mai apoi ei au dezvoltat ideea. Aici vorbim despre om. Spune-mi unde si cand au reusit sa creeze omul, sau sa-l invie cu toata tehnologia lor? pe vremuri apostolii au facut invieri, si se vor ridica si proroci mincinosi care vor face, conform Bibliei.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

lostjohn, tu eşti băiat simpatic de felul tău, da' pe astea cu religia nu le ai. de împotmolit te-ai împotmolit tu iar noi ne-am zis în sinea noastră să te lăsăm să mai creşti şi să te mai educi. dar dacă vrei neapărat, putem să continuăm cu biblia. doar că vom ajunge la acelaşi rezultat: noi îţi arătăm unde greşeşte biblia şi ne dai argumente de alea ciclice. în ceea ce priveşte idioţenia cu cipul, oricine are habar cât de cât de anatomie ştie că implantarea lui la nivelul oaselor metacarpiene - aşa cum arată schema postată de tine - duce automat la reducerea capacităţii de utilizare a palmei. înainte de a crede toate bazaconiile, încearcă să găseşti o sursă provenind de la altcineva decât organizaţii aşa-zis religioase (în cazul de faţă cea mai bună sursă era Motorola). o întrebare pentru tine: ai habar ce e Mondex Smartcard?

PS am văzut săptămâna trecută un episod din Wife Trade. ţi l-aş recomanda şi ţie, dacă aş ştii că ai posibilitatea să îl vezi. ai fi avut ocazia să vezi ce înseamnă fanatismul religios.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    Mondex Smartcard?
    Mondex este si o firma de ciorapi, si Mondex Smartcard, un fel de card ca si visa, mastercard, asta reiese din nume.

P.S. Aramis, ma gandeam ca tu citind Biblia si inca de 2 ori, poate ma lamuresti si pe mine cu privire la nedumerirea de mai sus?

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

care nedumerire?

PS firma de ciorapi e pe cale să nu mai fie cât de curând iar smartcard-ul mondex e un card de ultimă generaţie, nimic diferit ca aspect de card obişnuit, dar care poate comunica cu alte carduri (tot smartcard evident) fără a avea nevoie de terminale bancare (ATM)
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    care nedumerire?
    asta e nedumerirea mea, eu mi-am exprimat mai sus parerea cand am postat acel articol, iar acum ca m-ati luminat cum ca Modex se ocupa cu lucruri curate e in regula.
    Deci, la ce se refera Dumnezeu prin Ioan in Apocalipsa 13:16-18 “16. Şi ea îi sileşte pe toţi, pe cei mici şi pe cei mari, şi pe cei bogaţi şi pe cei săraci, şi pe cei slobozi şi pe cei robi, ca să-şi pună semn pe mâna lor cea dreaptă sau pe frunte.
    17. Încât nimeni să nu poată cumpăra sau vinde, decât numai cel ce are semnul, adică numele fiarei, sau numărul numelui fiarei.
    18. Aici este înţelepciunea. Cine are pricepere să socotească numărul fiarei; căci este număr de om. Şi numărul ei este şase sute şaizeci şi şase.” ?
    Ultima modificare făcută de Ben; 17.12.2009 la 15:09.

Pagina 3 din 14 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. semnul de indentificare
    De tory în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 18.12.2006, 19:29
  2. interviu semnul "+" (quebec)
    De manolos în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 30.05.2006, 10:30

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi