Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 14 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 134

Subiect: Semnul fiarei

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

Citat Postat în original de ziia Vezi post
    Lostjohn nu te mai uita la filme de-astea ca asa devin oamenii normali niste paracnoici. Nu vorbesc la sensul de gluma si nici nu fac misto, vorbesc de paranoia ca boala cu presciptie medicala. Vorbesc serios, ai grija de sanatatea ta mintala caci din cate stiu esti la o varsta frageda si daca de acum ai iceput sa te uiti la asa ceva, tare ma tem starea ta psihica pe viitor. Stai tu linistit ca ce se aplica in "filmele" astea nu se aplica si nu se va aplica niciodata in realitate. Iti dau un exemplu simplist apropos de cipurile astea. Sa zicem ca ma duc la un magazin sa schimb un produs, sa zicem ca am cumparat conserva de peste cand eu voiam defapt pateu de ficat. Ma duc cu conserva de peste si o schimb si iau ficat. Cum se face ca detectorul sa "stie" ca eu am schimbat produsul si nu am cumparat altul nou? Omule, nu este fiabil ce vezi tu acolo si nu va fi vre-o data. Ai grija de mintea ta ca e singura pe care te poti baza in viata asta, nu pe trup, nu pe nimic si nimeni altcineva decat pe sanatatea ta mintala. Aia te poate duce la culmi si tot mintea te poate trimite la balamuc. Citeste si tu o carte, fa ceva sport, du-te la pescuit, citeste o stire si informeazate cu ce se mai intampla in lume si incearca sa cauti si tu sursa de unde iti iei informatia. Fa un mic background check la chestiile pe care le vezi sa vezi cat de reliable sunt sa vezi motivele ascunse de dedesuptul lor, sa vezi opiniile oamenilor apopos de sursa. Nu mai crede si tu tot ce auzi ca o sa o iei razna! Si e pacat, esti tanar.
    Hai sa te mai intreb ceva. Prin prisma la ce ai vazut in filmuletele postate de tine si normal ca le-ai crezut din moment ce le-ai postat, la ce vrei sa ajungi in America? Daca noi vom fi primii cu cipuri in mana si ne vom scana prin usi, ferestre si ziduri ca niste cutii de Kellogg cereals, de ce vrei sa devii si tu 010000100010101?.
    Mda, mi-am pus si eu intrebarea asta si nu mi-am putut raspunde, am zis: timpul le clarifica pe toate dar nu e asa. Oricum e buna intrebarea dar raspunsul efectiv nu-l stiu. Nu pot sa zic DA(voi incerca in continuare sa vin) dar nici NU(voi ramane in romania). Acuma depinde de viza si etc, da mai este pan' atunci.

Cat despre integritatea mea (si nu numai) mintala te asigur ca de la asa ceva nu se inebuneste (or fi cazuri, nu stiu dar rare). Si nici eu nu am "inghitit" tot si anume faza cu iadu' din centrul pamantului pt ca mi se pare imposibil sa captezi sunete emise de suflete cu ajutorul tehnologiei omenesti.
    Inca ceva: aici am sa postez o marturie a unui ateu convins care a avut moarte clinica in timpul careia a vizitat iadul si cerul. Desigur Ziia (si nu numai)vei zice: "este un taran amarat caruia i s-a oferit o anumita suma de bani ca sa "marturiseasca" ce i s-a spus de nu stiu ce pastori, este o regie" ei bine nu. nu este o regie pt ca acest om a fost la mine in casa cand eram mic si a zugravit. Eu nu-l cunosc pt ca am avut doar 2-3 ani dar il cunosc maica-mea si bunica-mea. Va rog sa il priviti daca nu in totalitate atunci macar fara introducere unde descrie clar iadul si cerul. Eu nu pot convinge pe nimeni asa cum nici acest om nu a putut fii convins de nimeni. Doar Dumnezeu are puterea de a convinge.

AMIN!

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.393
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de lostjohn Vezi post
    pai uita-te la primele video-uri si vezi: la unele instituti guvernamentale, la firme etc.
    la care instituţii guvernamentale şi care firme? alea din pago-pago? de pe marte? sau din Proxima Centauri?

în sfârşit lostjohn l-a descoperit pe Gavril. apropo dacă ai tăi îl cunosc, cum îl cheamă de fapt?

şi în afară de faptul că e vorba tot de un "frate", ceea ce spune el contrazice ce spunea pastorul de mai înainte.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    la care instituţii guvernamentale şi care firme? alea din pago-pago? de pe marte? sau din Proxima Centauri?

în sfârşit lostjohn l-a descoperit pe Gavril. apropo dacă ai tăi îl cunosc, cum îl cheamă de fapt?

şi în afară de faptul că e vorba tot de un "frate", ceea ce spune el contrazice ce spunea pastorul de mai înainte.
    Barnutiu Gavril si ai mei il cunosc de mult, acum o luna a plecat in vesnicie. Ai afirmat ca ai citit Biblia cap-coada si inca de doua ori. Deasemenea ai mai spus ca asta sa intamplat la o varsta mai frageda ca a mea ceea ce inseamna ca ai cam uitat ce scrie in apocalipsa. Ia reciteste si vei vedea ca traim vremurile de pe urma, vei vedea ca scrie de semnul fiarei care se pune la mana si/sau la cap si nu stiu daca ai remarcat dar in video apare foarte clar cum ca aceste cipuri in urma unui studiu se pot aplica doar pe mana sau pe frunte. PREA MULTE COINCIDENTE incat sa nu iti dai seama a ce scrie acolo e adevarat. Ai vazut Gavril a fost ateu convins ca si tine si uite ca a fost schimbat.
    Ultima modificare făcută de Ben; 13.09.2010 la 13:19.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.393
    Putere Rep
    35

Implicit

lostjohn, uită-te la nişte desene animate. tom şi jerry eventual. ai mai multe de învăţat de acolo.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    lostjohn, uită-te la nişte desene animate. tom şi jerry eventual. ai mai multe de învăţat de acolo.
    Multumesc dar de la 10 ani nu mai am atractie spre nici un fel de desene animate in ciuda faptului ca astia de la scl numa naruto si mai stiu eu ce au in cap. Sunt in clasa 11 si consider ca decat sa pierd vremea la un desen animat(nu ma refer la topicul cu pricina ci doar la mine) mai bine iau o carte si o citesc, uite acum sunt la arta conversatiei si mai am vreo 2 capitole.
    Ultima modificare făcută de Ben; 01.12.2009 la 12:48.

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

"MOTOROLA a dezvoltat implanturi destinate oamenilor, aşa numitele bio-cip-uri. Acestea vor fi utilizate ca parte a microcipului produs de MONDEX SMARTCARD.

Peste 250 de corporaţii şi 20 de ţări sunt implicate în distribuţia produselor MONDEX şi multe naţiuni sunt deja “privilegiate” să utilizeze sistemul; printre ele: Marea Britanie, Canada, S.U.A., Australia, Noua Zeelanda, Israel, Hong Kong, China, Indonesia, Macau, Malaesia, Filipine, Singapore, Tailanda, India, Taiwan, Sri Lanka, Costa Rica, Guatemala, Nicaragua, Panama, Honduras, El Salvador şi Brazilia.

Bio-cip-ul măsoară 7 mm lungime şi 0,75 mm lăţime, cât un grăunte de orez. Conţine un transponder şi o microbaterie reîncărcabilă cu litiu. Bateria este reîncărcată de un termocuplu, care produce un curent electric sub influenţa temperaturii corporale.

Acum va veti intreba:

Ce are asta a face cu mine? Şi chiar dacă ar avea, nu e oare bine să poţi evita furturile, problemele cu banii lichizi, răpirile, agresiunile; şi toate aceste avantaje să le ai, doar purtând un implant? Ce e rău?

Au cheltuit peste 1,5 milioane $ în cercetări pentru a găsi unde anume să implanteze, în corpul uman, bio-cip-ul. Si au găsit doar două zone potrivite: - CAPUL, sub scalp, si dosul mâinii, mai exact DOSUL MAINII DREPTE!

“16. Şi ea îi sileşte pe toţi, pe cei mici şi pe cei mari, şi pe cei bogaţi şi pe cei săraci, şi pe cei slobozi şi pe cei robi, ca să-şi pună semn pe mâna lor cea dreaptă sau pe frunte.
    17. Încât nimeni să nu poată cumpăra sau vinde, decât numai cel ce are semnul, adică numele fiarei, sau numărul numelui fiarei.
    18. Aici este înţelepciunea. Cine are pricepere să socotească numărul fiarei; căci este număr de om. Şi numărul ei este şase sute şaizeci şi şase.”
    Apocalipsa 13:16-18

Există o singură soluţie pentru această problemă, cea oferită de MOTOROLA şi MONDEX: implantarea “bio-cip”-ului în mâna dreaptă sau în cap, de unde nu poate fi scos.

Dacă este scos chirurgical, micuţa capsulă va exploda şi individul va fi contaminat de litiul şi chimicalele din microbacterie, iar Sistemul de Pozitionare Globala (GPS) va detecta extracţia şi va alerta autorităţile.

Pedeapsa este

“9. Şi al treilea înger a venit strigând cu glas puternic: Cine se închină fiarei şi chipului ei şi primeşte semnul ei pe fruntea lui, sau pe mâna lui,
    10. Va bea şi el din vinul aprinderii lui Dumnezeu, turnat neamestecat, în potirul mâniei Sale, şi se va chinui in foc şi în pucioasă, înaintea sfinţilor îngeri şi înaintea Mielului.
    11. Şi fumul chinului lor se suie în vecii vecilor. Şi nu au odihnă nici ziua nici noaptea cei ce se închină fiarei şi chipului ei şi oricine primeşte semnul numelui ei.”
    Apocalipsa, 14: 9-11"

Data înscrierii
    21.01.2007
    Locație
    Orlando, FL
    Posturi
    2.364
    Putere Rep
    30

Implicit

[IMG]blah blah blah

Dacă este scos chirurgical, micuţa capsulă va exploda şi individul va fi contaminat de litiul şi chimicalele din microbacterie, iar Sistemul de Pozitionare Globala (GPS) va detecta extracţia şi va alerta autorităţile.

Pedeapsa este

“9. Şi al treilea înger a venit strigând cu glas puternic: Cine se închină fiarei şi chipului ei şi primeşte semnul ei pe fruntea lui, sau pe mâna lui,
    10. Va bea şi el din vinul aprinderii lui Dumnezeu, turnat neamestecat, în potirul mâniei Sale, şi se va chinui in foc şi în pucioasă, înaintea sfinţilor îngeri şi înaintea Mielului.
    11. Şi fumul chinului lor se suie în vecii vecilor. Şi nu au odihnă nici ziua nici noaptea cei ce se închină fiarei şi chipului ei şi oricine primeşte semnul numelui ei.”
    Apocalipsa, 14: 9-11"
    Mai asta micu, daca nu ziceai cati ani ai acum imi dadeam seama. Pai tu cu propaganda din asta vii p-aci. pe unde-ti speli creierii pe cretin ortodox.ro? cand postezi baliverne macar pune sursa, nu ca ar fi important in cazul de fata dar cand am citit paragraful ala am zis ca e scenariul de la Hardwired un film cu cuba gooding jr mai recent in care personajelor li se implanta un chip in cap si le exploda capu la un mom dat.
    Eu inteleg sa pui scenarii SF p-aci si un pic de propaganda religioasa, da baga macar niste smilies la sfarsit sa vedem ca glumesti si nu te-a trimis preotu satului la noi aci..
    Uite ia de aici si citeste sa fii baiat destept cand o sa fii mare si lasa porcariile astea conspirationiste pt preotul satului
    http://www.snopes.com/politics/business/mondex.asp
    Ultima modificare făcută de keyframe14; 17.12.2009 la 11:48.
    The impossible exists only until we find a way to make it possible.

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

Pai uite, ca asa scrie in biblie, eu cred tot ce scrie in ea (cat am citit pana acum). Tu ai citit-o? Citeste biblia , vei afla adevarul. Iar daca am interpretat eu gresit, atunci lamureste-ma, ajuta-ma sa interpretez corect!
    Ultima modificare făcută de Ben; 17.12.2009 la 11:56.

Data înscrierii
    21.01.2007
    Locație
    Orlando, FL
    Posturi
    2.364
    Putere Rep
    30

Implicit

Pai uite, ca asa scrie in biblie, eu cred tot ce scrie in ea (cat am citit pana acum). Tu ai citit-o? Citeste biblia , vei afla adevarul.
    biblia e o carte de povesti la fel cum e:
    Frumoasa din Padurea Adormita
    Gaina cu oua de aur
    Gulliver in Tara Piticilor etc etc
    Daca crezi ca alea-s adevarata atunci si biblia e.
    Cam ce adevar ai aflat tu din biblie, atat cat ai citit-o?poti sa-mi zici cand a creat barbosu omu? Cu exactitate anul, nu tin neaparat sa-mi zici luna,ziua sau ora, dar ora ar fi bine daca ai putea de fapt ca sa-i calculez ascendentul.
    Astept cu nerabdare sa-mi spui adevarul pe care l-ai descoperit citind biblia.

Iar daca am interpretat eu gresit, atunci lamureste-ma, ajuta-ma sa interpretez corect!
    daca ai sa citesti pagina de ti-am dat-o ai sa vezi ca desfiinteaza punct cu punct porcariile tale din biblie.
    The impossible exists only until we find a way to make it possible.

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

Citat Postat în original de keyframe14 Vezi post
    biblia e o carte de povesti la fel cum e:
    Frumoasa din Padurea Adormita
    Gaina cu oua de aur
    Gulliver in Tara Piticilor etc etc
    Daca crezi ca alea-s adevarata atunci si biblia e.
    Cam ce adevar ai aflat tu din biblie, atat cat ai citit-o?poti sa-mi zici cand a creat barbosu omu? Cu exactitate anul, nu tin neaparat sa-mi zici luna,ziua sau ora, dar ora ar fi bine daca ai putea de fapt ca sa-i calculez ascendentul.
    Astept cu nerabdare sa-mi spui adevarul pe care l-ai descoperit citind biblia.
    dupa textu ebraic are cam 6000 de ani vechime,deci cam 4000 iHr am incercat sa o dovedesc dar m-am impotmolit cu Aramis la Noe.
    Ultima modificare făcută de Ben; 17.12.2009 la 12:11.

Pagina 2 din 14 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. semnul de indentificare
    De tory în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 18.12.2006, 19:29
  2. interviu semnul "+" (quebec)
    De manolos în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 30.05.2006, 10:30

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi