Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 24

Subiect: mancarea pe avion si curcanii

Data înscrierii
    31.05.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    2.102
    Putere Rep
    23

Implicit mancarea pe avion si curcanii

Daca despre politica, istorie si restul nu mai pot discuta ... deschid acest interesant subiect, curcanii si mancarea pe avion. Ce-i drept inspiratia mi-a venit de la spusele marca hazel, pe care le citez mai jos:

Citat Postat în original de sauzimdebine
    Aha, i-ai indopat pe avion sa para mai grasi si mai frumosi. Frumoasa pacaleala si venita tocmai de la tine, rusine hazel, rusine.
    Citat Postat în original de hazel
    ........
    Si tie nu pot decat sa-ti zic decat ca hotul neprins e negustor cistit. Si=apoi daca le era foame puteam sa ii refuz? DIn contra am fost grijulie si am adus mancare de-acasa pentru ei, finca stii cat de proasta e mancarea de pe avion.
    Eu unul mananc pe avion, nu ceea ce au ei, in general, ca nu-mi place, dar am grija sa am dupa mine doua, trei chestii de infulecat. Probabil ca lipsa tutunului ma impinge sa-mi fie foame mare pe avion. Daca nu mananc ... atunci dorm, sau vorba vine, dar stau cu ochii inchisi si ma relaxeaza, ma odihneste.

Cat despre hranit curcanii ... nu prea cred. Ultimii de i-am avut in Romania nu ar fi mancat nici taiati si rumeniti la tava ce prezinta liniile aeriene drept mancare.

Deci pentru voi, cum este mancarea pe avion?
    opinia mea este doar referitoare la ceea ce ai spus - nu aduce in discutie daca esti sau nu cracanat - nici nu-ti judeca spusele in functie de culoarea ochilor sau a parului.
    in rest sauzimdebine

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.125
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de sauzimdebine Vezi post

E ok dar nu merg sa manc in avion, acolo doar beau cateva bauturi si astept cu sufletul la gura sa ajung sa respir din nou.

Data înscrierii
    03.11.2008
    Locație
    Chicago
    Posturi
    1.177
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de sauzimdebine Vezi post
    Cea mai buna mancare am gasit-o in Air France si KLM si cea mai rea(avea gust de stricat si cam rece) a fost cea din British Airways.
    Ultima modificare făcută de ziia; 21.10.2009 la 00:22.
    Watch your thoughts; they become words. If they become destiny, we're all doomed.

Data înscrierii
    18.08.2009
    Posturi
    853
    Putere Rep
    17

Implicit

Ieri am zburat la Washington, din Kuwait. Am venit cu United si main dish-ul era incomestibil. Noroc ca m-am urcat gata beat din Frankfurt si la decolare cu "sampanie" si apoi cu 2 bloody mary, a facut ca meniul sa-mi devina cam indiferent... Am mai facut ruta asta cu Lufthansa si a fost mult mai bine.

BTW, business class lounge-ul lui United din Dulles e obosit rau de tot. Barul se-nchide la 9pm si e pe baza de cupon(!) e singurul lounge pe care l-am vazut in sistemul asta.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.125
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de encore Vezi post
    Ieri am zburat la Washington, din Kuwait. Am venit cu United si main dish-ul era incomestibil. Noroc ca m-am urcat gata beat din Frankfurt si la decolare cu "sampanie" si apoi cu 2 bloody mary, a facut ca meniul sa-mi devina cam indiferent... Am mai facut ruta asta cu Lufthansa si a fost mult mai bine.

BTW, business class lounge-ul lui United din Dulles e obosit rau de tot. Barul se-nchide la 9pm si e pe baza de cupon(!) e singurul lounge pe care l-am vazut in sistemul asta.
    Te superi daca iti spun ca as vrea sa te simt mai aproape?

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.448
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat în original de claudiunj Vezi post
    Te superi daca iti spun ca as vrea sa te simt mai aproape?
    si-apoi sa ii canti in struna "vorba" celor de la Directia5 ?

O singura data am zburat de cand ma stiu. Nici eu nu imi mai aduc aminte cum a fost mancarea pentru ca plecasem de la un dineu. Dupa o cupa de sampanie pluteam iar cine ma insotea imi citea povesti nemuritoare, cate-n stele si-n luna, si nu imi amintesc decat momentul cand m-a sarutat pe frunte si mi-a spus: Somn usor !

ps Banuiesc ca nici Pisoi nu prea mananca in avion
    Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

Citat Postat în original de angeline Vezi post
    ...ps Banuiesc ca nici Pisoi nu prea mananca in avion
    ...eu nu prea sunt mofturos, dar cea mai buna servire si preparate culinare au fost cu Singapore Airlines unde felurile erau la alegere (pe menu) si bautura la discretie fara "cupoane" ...chiar si japonezele si singaporiencele (stewardesele) care misunau tot timpul, erau ca trase pe calapod ...si fumoase in draci.

...e adevarat ca in ultimii ani s-au schimbat multe in ceea ce priveste servirea si varietatea mancarurilor ...cei care au inceput "cu reducerile" au fost companiile aeriene americane apoi au luat exemplu si cele europene, mai nou au pus si restrictii pe bagaje.

...pe rutele interne in functie de airline procedez ca sau... ...imi iau la pachet, ca de cupoane nu duc lipsa. ...principalul e sa ajungi in timp si teafar la destinatie.
    Ultima modificare făcută de Pisoi; 21.10.2009 la 17:48.

Data înscrierii
    09.03.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    3.461
    Putere Rep
    31

Implicit

In ultima vreme nu am calatorit decat pe rute interne si mancarea trebuie sa o cumperi, plus ca e de tot rahatul.

candva cel mai mult imi placea Air Canada, dar ultima oara cand am zburat cu ei au fost sub orice critica. Mi-e indiferent, sincer, mai ales daca sunt zboruri scurte. Daca iau ceva la mine, sandvis sau snack este pentru copil, in rest, la rute scurte mancam cand ajungem la destinatie.
    Put your hand on a hot stove for a minute, and it seems like an hour. Sit with a pretty girl for an hour, and it seems like a minute. THAT'S relativity.
    Einstein

Data înscrierii
    29.04.2008
    Locație
    RO & USA
    Posturi
    1.165
    Putere Rep
    20

Implicit

Numai la mancare va ganditi ? Eu sunt vegetariana si oricum mananc la fara frecventa.

Am si eu o intrebare: DE CE nu mai opereaza TAROM pe ruta New York - Bucuresti, iar in afara companiei Delta care are un numar de curse limitat pe perioada verii, nici o alta companie aeriana nu face curse directe ?

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.125
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de NYCDream Vezi post
    Am si eu o intrebare: DE CE nu mai opereaza TAROM pe ruta New York - Bucuresti, iar in afara companiei Delta care are un numar de curse limitat pe perioada verii, nici o alta companie aeriana nu face curse directe ?
    Nu mai opereaza din 18 Nov 2003.
    Au avut de atunci o tentativa esuata sa reintroduca cursa parca.
    1. nu era rentabil pt ca zburau destul de goale. din acelasi motiv si Delta opereaza doar sezonier.
    2. din ce am auzit, la JFK nu le mai dadeau voie sa plece imediat inapoi ci ii obligau sa bage avioanele in hangarele lor peste noapte pt revizie, lucru care costa mult pt buzunarele Tarom.

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. ce ziceti de mancarea din state?
    De freebirdro în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 37
    Ultimul post: 25.03.2019, 10:17
  2. Bilete ieftine de avion
    De GreenRose în forumul Info diverse,bilete avion,posturi tv/radio,cluburi,juridic
    Răspunsuri: 12
    Ultimul post: 29.10.2012, 11:17
  3. ciudat , mancarea este evreiasca
    De don_mario001 în forumul Retete Culinare Romanesti si Internationale
    Răspunsuri: 80
    Ultimul post: 01.03.2010, 07:54
  4. bilete avion Ro-chicago
    De petronica în forumul Info diverse,bilete avion,posturi tv/radio,cluburi,juridic
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 12.12.2009, 11:36
  5. Pachete / bilete avion
    De RX_29 în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 22.11.2008, 10:40

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •