Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 24

Subiect: romani in Houston

Data înscrierii
    19.10.2009
    Locație
    US
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Exclamation romani in Houston

Am vazut ca nu este inca un subiect cu titlul asta, si l-am deschis eu.

Sint destule anunturi si doritori de comunicare cu alti romani, care au ales ca Houstonul sa le fie casa. Mult noroc tuturor si discutii placute.

Data înscrierii
    19.10.2009
    Locație
    US
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit Deci unde votam?

Peste o luna mergem la vot. Tot acolo in Nord la biserica vor fi urnele? Banuiesc ca da. Stiti cu cine o sa votati? Eu inca nu.....

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Julia Vezi post
    Peste o luna mergem la vot. Tot acolo in Nord la biserica vor fi urnele? Banuiesc ca da. Stiti cu cine o sa votati? Eu inca nu.....
    vezi aici informatii in legatura cu votarea in SUA, sau vezi comunicatul ambasadei Romaniei din SUA pe prima pagina a http://www.romanian-portal.com

Data înscrierii
    13.03.2010
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit Horga Dorel alias Paul White (incercam sa il contactam)

Va salut dragi romani oriunde va aflati! Ma numesc Iacob Catalin, sunt preot in parohia din localitatea Gura Vaii, comuna Strunga, judetul Iasi si am un caz delicat. Una dintre enoriase are un fiu, fost ofiter in marina romana care a emigrat in State inainte de Revolutie. Se numeste Horga Dorel, are ca sotie pe Daniela si o fiica pe nume Alexandra. Se pare ca si-a schimbat numele in Paul White intre timp, iar ultimul domiciliu a fost in Houston. Ultima data cand s-au intalnit a fost in urma cu zece ani, cand cei amintiti mai sus i-au facut o vizita. Este foarte ingrijorata in privinta fiului ei, intrucat se teme de ce este mai rau. Daca exista vreo persoana care are vreo informatie in acest sens, il rog sa ne contacteze la adresa de mail catalin_iacob25@yahoo.com. Dumnezeu sa va binecuvinteze pe toti!

Data înscrierii
    08.12.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    21
    Putere Rep
    0

Implicit Summer/job/internship

Buna ziua,

Caut un summmer job in Zona E TX,LA. Eu sunt in ultimul an in Civil Engineering.
    Nothing is unreachable unless you cannot reach it!

Data înscrierii
    25.05.2010
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Post Mutare in Houston

Hi everyone,

Eu si sotia ne vom muta in curand in Houston (direct din Romania).
    Din pacate nu cunoastem pe nimeni in zona asa ca daca e cineva "out there" din Houston sau imprejurimi m-as bucura foarte tare sa-mi trimiteti un PM.
    As dori sa aflu mai multe despre zonele de locuit, costuri, etc.

Multumesc mult
    Ultima modificare făcută de bob; 01.05.2012 la 22:40.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.476
    Putere Rep
    10

Implicit Petrecere romaneasca la Houston

Primit pe email:
    -------------------------------------------
    Familia preotului Mirel Tudose, familia Georgeta si Eugen Vulcean si familia Ella si Sorin Teodorescu va invita la o zi de neuitat de lasata secului la sala sociala situata in complexul bisericii ortodoxe,Sfanta Maria Magdalena - 318 Canino Rd. Houston Tx. 77076

Duminica aceasta, 14 noiembrie, dupa Slujba, organizatorii mentionati mai sus, va poftesc la o masa cu carnati proaspeti, varza calita, fasole uscata, prajituri si dulciuri de casa.

Pentru prima data anul acesta veti putea degusta un vin de exceptie, 100% natural si organic, facut cu sudoare si dragoste de parintele Mirel sub eticheta: "Father's Wine"
    In plus la "Centrul de racoritoare" veti gasi de cumparat bere romaneasca, sucuri si apa minerala.

Aduceti cu dumneavoastra un prieten sau o cunostinta, sa ne bucuram impreuna de aceasta zi speciala, sa legam noi prietenii, sa ne mai vedem cu cei cunoscuti, sa mai punem tara la cale …

In jurul orei 2.00 pm va incepe spectacolul renumitilor cantareti, veniti din Romania:

Maria Ciobanu,
    Ionut si Doinita Dolanescu,
    Carmen Radulescu,
    Umoristul de mare talent Jean Paler.

Biletele pot fi procurate in avans la pretul de $15 sau in ziua spectacolului la pretul de $20.
    Pentru rezervari si informatii, contactati preotul Mirel Tudose la:

Cell: 832-928-0220
    E-mail: fr_mireltudose @ yahoo.com (fara spatii)
    www.BisericaHouston.org

Data înscrierii
    25.05.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

Salut Cata, vad ca nici un romanas din 5000 "dragi de ei" nu ti-a raspuns la mesajul tau, ok uite citeva informatii din Houston:
    Chirie nu foarte scumpa, gasesti ceva decent la prtul de 600-800 $ pe luna.
    Zonele bune sunt Galleria si Westheimer area (zip code 77056 si 77057 on 2211 Fountain View Dr zip 77057 am vazut niste apartamente cu pretul de 750 $ pe luna cu totul inclus in pret, adica apa, curent, gunoi, basic cable, este un deal foarte bun daca il mai gasesti) , Greenway (zip code 77027, 77098,77046), Memorial zip code77024, in general partea de southwest, ferestete de South, North si East, daca vrei sa inchiriezi o casa atunci poti sa te uiti in zona Sugar Land, Humble, Kingwood (30 min distanta fata de centru).
    Vremea este foarte naspa vara mai bine zis 7 luni pe an (40 grade C si umiditate de 85-100 %)
    Se zice ca este orasul cel mai putin afectat de recesiune, poate depinde in ce domeniu lucrezi.
    Eu personal uarasc Houstonul din cauza la vreme si alte n motive.

http://www.apartmentshoustonmovingre...ap_houston.htm
    http://www.everyaptmapped.com/apartm...tx/rent-1.html

Primul link este mai bun ca sa-ti faci o idee dupa zip code si area.

Ciao si multa bafta.

Data înscrierii
    03.07.2013
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit new to Houston

Buna ziua, o sa mut in curind in Houston, si mi ar place sa mai cunosc romini acolo

Data înscrierii
    27.04.2012
    Locație
    satu mare
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de asuciu Vezi post
    Buna ziua, o sa mut in curind in Houston, si mi ar place sa mai cunosc romini acolo
    Buna , in Ianuarie 2013 m-a voita in Houston,ai precis in zona katy, sunteți care in acea zona?

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Romani din San Fernando Valley, Conejo Valley - intalnire intre romani
    De tutoringinla în forumul Comunitatea romaneasca din West
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 10.10.2010, 18:41
  2. asistenta medicala Houston
    De dorik în forumul Oferte / Cautare locuri de munca SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 10
    Ultimul post: 15.03.2010, 13:31
  3. Festival romanesc houston 2008
    De larisa_c în forumul Comunitatea romaneasca din Southwest
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 10.10.2008, 14:12
  4. Caut romani romani (Carlsbad-CA)
    De pauln în forumul Comunitatea romaneasca din West
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 16.07.2005, 11:18

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi