Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 17 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 170

Subiect: Campionatul European Euro 2012 la fotbal – meciuri live, discutii, preliminarii

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit Campionatul European Euro 2012 la fotbal – meciuri live, discutii, preliminarii

Beneficiind de un noroc chior, pentru ca la capitolul talent ne-am lamurit cu totii ca suntem cam la acelasi nivel cu Insulele Feroe, echipa de fotbal a Romaniei a ramas in urna a 2-a pentru tragerea la sorti pentru Euro 2012, avand in vedere jocul rezultatelor celorlalte contracandidate pentru un loc in urna a 2-a.Israelul avea nevoie de victorie pentru a lua locul Romaniei in cea de-a doua urna, la fel si Irlanda avea nevoie de o victorie la scor pentru a lua locul Romaniei. Pana la urma, ambele echipe au facut meciuri egale si pe principiul “prost sa fii noroc sa ai”, am ramas noi in urna norocoasa. Acum, Romania are sansa ca in grupele preliminariile Euro 2012 sa aiba doar un singur adversar foarte tare, in loc de doi.

Echipa Romaniei a scapat de adversari puternici precum Cehia, Elvetia, Grecia, Danemarca Suedia, Turcia, Serbia sau Slovacia si vor intalni una dintre echipele Israel, Finlanda, Bulgaria, Bosnia, Norvegia, Scotia, Austria sau Irlanda de Nord.

In prima se afla Spania, Germania, Olanda, Italia, Anglia, Croatia, Rusia, Franta si Portugalia.

Oare au sa aiba iar noroc cu carul sa pice cu Rusia din prima urna? Ce mai conteaza, oricum ne-am obisnuit sa vedem turneele finale la televizor, in loc sa insotim echipa nationala.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.220
    Putere Rep
    32

Implicit

Pare sa avem sanse cu adevarat sa terminam mai bine de penultimul loc data viitoare. Calificarea pare un vis totusi. Rusia? pai dupa ce ne-au umilit pe noi (nu la scor 2-0 ci in lejeritatea cu care au controlat fiecare minut al meciului la Europene) si apoi nu stiu pe cine au mai umilit Olandezii.. le-au dat rusii 3-0 intr-un meci de povestit la nepoti. Deci Rusia n-ar fii o solutie mai ales ca est europenii au ardoare in ei mai putin noi, mai bine am pica cu Anglia ca pe aia pe unde i-am prins i-am masacrat si poate ..of ce vremuri dulci ..
    hai sa pun niste video ca tot venii vorba, sa ne aducem aminte macar de ce fu odinioara.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit Procedura de tragere la sorti pentru preliminariile Euro 2012

Claudiule, ma faci sa-mi dau iarasi palme cand vad ce jucatori si ce echipe am avut. Ce am fost si ce am ajuns. OK, hai sa trecem la lucruri serioase.

• Turneul final al Euro 2012 va avea loc in Polonia si Ucraina
    • La turneul final vor participa 16 echipe.
    • Tarile gazda se califica automat.
    • Tragerea la sorti a grupelor va avea loc pe 7 februarie 2010.
    • Vor fi noua grue in total, sase grupe a cate sase echipe (grupele A-F) si trei grupe a cate cinci echipe (grupele G-I).
    • Se va juca fiecare cu fiecare in fiecare grupa, tur-retur, in perioada septembrie 2010 si noiembrie 2011.
    • Cele noua echipe castigatoare ale grupelor si cea mai bine clasata de pe locul doi se califica direct la turneul final. Celelalte opt echipe de pe locul doi, vor juca meciuri de baraj.
    • Pentru tragerea la sorti, cele 51 de echipe vor fi folosite 6 urne. In primele 5 vor fi introduse numele a cate 9 echipe, iar in al 6-lea vor fi introduse numele a 6 echipe, pe baza clasificarii din clasamentul UEFA. Campioana europeana, Spania, va fi introdusa in urna 1.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de claudiunj Vezi post
    ..of ce vremuri dulci ..
    hai sa pun niste video ca tot venii vorba, sa ne aducem aminte macar de ce fu odinioara.
    Citat Postat în original de sorin
    Claudiule, ma faci sa-mi dau iarasi palme cand vad ce jucatori si ce echipe am avut. Ce am fost si ce am ajuns.
    claudiule, chiar daca sorin inca/iar isi da "palme" ..."clipurile" postate de tine m-au uns la suflet si m-au facut sa bag o "bere rece" la "aparatul profesional" al lui christian ...ca urmare, am gustat ceva "de genul" care nu aduce nici pe departe macar cu "BRAGA"

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit Romania, in urna a doua valorica a preliminariilor pentru Euro 2012

UEFA a publicat, joi, clasamentul final al coeficientilor echipelor nationale pentru tragerea la sorti a preliminariilor pentru Campionatul European din 2012, reprezentativa Romaniei fiind clasata pe pozitia a 18-a, ultima in urna a doua valorica, informeaza site-ul uefa.com.

Romania a adunat in clasamentul coeficientilor UEFA 28.145 de puncte, depasind reprezentivele Ucrainei, 28.133, si Israelului, 28.052. Ucraina este deja calificata la Campionatul European din 2012, ca tara co-organizatoare, ca si Polonia.

In clasamentul coeficientilor nationalelor pe primul loc se afla Spania, cu 39.964 de puncte, urmata de Germania si Olanda.

Pentru preliminariile Campionatului European din 2012 se vor forma noua grupe, sase dintre ele vor avea cate sase echipe iar trei grupe vor avea cate cinci reprezentative.

Echipele din prima urna valorica sunt: Spania, Germania, Olanda, Italia, Anglia, Croatia, Portugalia, Franta si Rusia.

Reprezentativele din urna a doua sunt: Grecia, Cehia, Suedia, Elvetia, Serbia, Turcia, Danemarca, Suedia si Romania.

Nationalele din urna a treia valorica sunt: Israel, Bulgaria, Finlanda, Norvegia, Irlanda, Scotia, Irlanda de Nord, Austria si Bosnia.

Echipele din urna a patra valorica sunt: Slovenia, Letonia, Ungaria, Lituania, Belarus, Belgia, Tara Galilor, Macedonia, Cipru.

Reprezentativele din urna a cincea valorica sunt: Muntenegru, Albania, Estonia, Georgia, Moldova, Islanda, Armenia, Kazahstan, Liechtenstein.

Nationalele din ultima urna valorica sunt: Azerbaidjan, Luxemburg, Malta, Insulele Feroe, Andorra si San Marino.

Tragerea la sorti pentru preliminariile Campionatului European 2012 va avea loc la 7 februarie 2010, la Varsovia.

Sursa: Mediafax

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Duminica 7 februarie 2010 are loc tragerea la sorti a grupelor CE 2012. Sa vedem daca avem macar bafta, ca talentul nu prea ne da afara din casa.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.220
    Putere Rep
    32

Implicit

Desi suntem praf, speranta moare ultima. Eu zic ca ar fi bine sa picam cu Anglia sau Rusia din prima urna, Israel, Irlanda sau Irlanda de Nord din a doua urna, Cipru a treia urna, Kazahstan a patra si San Marino a sasea. Cu ultimele trei am putea obtine chiar victorii daca ne concentram si punem osul suficient de mult.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Desi suntem praf, speranta moare ultima. Eu zic ca ar fi bine sa picam cu Anglia sau Rusia din prima urna, Israel, Irlanda sau Irlanda de Nord din a doua urna, Cipru a treia urna, Kazahstan a patra si San Marino a sasea. Cu ultimele trei am putea obtine chiar victorii daca ne concentram si punem osul suficient de mult.
    buuuuna, asta poate fi trecuta chiar la poanta zilei!!!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit Iar cu Franta!!! Se tin astia scai de noi :)

Iata grupa Romaniei, cu nelipsita Franta

Grupa D
    Franţa
    România
    Bosnia - Herţegovina
    Belarus
    Albania
    Luxemburg

Grupa relativ buna, avand bune sanse de a termina pe locul 2 si sa se califice la baraj. Daca nici acum un vor putea, e clar ca trebuie schimbata toata echipa.

Celelalte grupe:
    Grupa A

Germania
    Turcia
    Austria
    Belgia
    Kazahstan
    Azerbaidjan

Grupa B

Rusia
    Slovacia
    Irlanda
    Macedonia
    Armenia
    Andorra

Grupa C

Italia
    Serbia
    Irlanda de Nord
    Slovenia
    Estonia
    Insulele Faroe

Grupa D

Franța
    România
    Bosnia-Herzegovina
    Belarus
    Albania
    Luxemburg

Grupa E

Olanda
    Suedia
    Finlanda
    Ungaria
    Moldova
    San Marino

Grupa F

Croația
    Grecia
    Israel
    Letonia
    Georgia
    Malta

Grupa G

Anglia
    Elveția
    Bulgaria
    Tara Galilor
    Muntenegru

Grupa H

Portugalia
    Danemarca
    Norvegia
    Cipru
    Islanda

Grupa I

Spania
    Cehia
    Scoția
    Lituania
    Liechtenstein

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

grupa H cea mai grea, grupa F cea mai usoara...cat despre ai nostri prefer sa nu comentez...
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Pagina 1 din 17 12311 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Champions League 2010-2011 fotbal live –discutii, info meciuri live, tragere la sorti
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 27
    Ultimul post: 28.05.2011, 15:43
  2. Campionatul European de handbal masculin CE 2012 din Serbia
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 13.03.2011, 14:12
  3. Campionatul European de handbal feminin din 2010 - program, scoruri, meciuri live
    Răspunsuri: 31
    Ultimul post: 19.12.2010, 09:16
  4. Campionatul european CE de polo 2012 - Eindhoven, Olanda
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 20.11.2010, 18:25
  5. Champions League 2009-2010 fotbal live –discutii, info meciuri live, tragere la sorti
    Răspunsuri: 42
    Ultimul post: 09.12.2009, 16:10

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •