Follow RomanianPortal on Twitter       

Vezi rezultate sondaj: Putem numi actuala generatie de fotbalisti de la nationala “generatia ratatilor”?

Votanți
16. Nu poți vota în acest sondaj
  • DA, acestia sunt niste ratati care s-au nascut vedete dar vor muri ca sperante

9 56,25%
  • DA, dar acestia sunt seriosi si talentati, insa au avut ghinion

0 0%
  • DA, dar nu e vina lor si a antrenorilor si federatiei de fotbal

1 6,25%
  • NU, aceasta generatie are jucatori seriosi si talentati

0 0%
  • NU, acestia’s “generatiei de aur”, dar celelalte echipe sunt mai puternice decat erau

0 0%
  • NU, aceasta generatie este la fel de talentata ca “generatia de aur”

0 0%
  • Imi este jena sa votez, nici macar atat nu merita

6 37,50%
Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 49

Subiect: Putem numi actuala generatie de la nationala de fotbal “generatia ratatilor”?

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.454
    Putere Rep
    10

Implicit Putem numi actuala generatie de la nationala de fotbal “generatia ratatilor”?

Dupa rezultatele obtinute de-a lungul ultimilor ani, cred ca fostilor mari fotbalisti ai “generatiei de aur” le e rusine sa iasa pe strada, de rusinea “marilor fotbalisti” ai actualei generatii, care se aduna de prin cluburile de noapte inaintea meciurilor importante si decisive.
    Nu am simtit vreodata asa dezamagiri de cand am aflat prima data in viata mea ce inseamna cuvantul “fotbal”. Pur si simplu, zilelele astea mi-e jena sa discut cu oricine altcineva care nu e roman despre acest capitol. Fara sa clipesc, cred ca aceasta generatie poate fi numita fara doar si poate “generatia ratatilor”, care-si bat joc de imaginea creata in trecut de Hagi, Dan Petrescu, Gica Popescu, Lacatus, Raducioiu si ceilalti care ne-au incantat cu jocul pe care-l practicau si cu rezultatele echipei nationale.
    Am ajuns sa ne zbatem in subsolurile clasamentelor, la egalitate cu Insulele Feroe la goluri primite si sa luam bataie cu 5-0. Exista umilinte mai mari ca acestea, sau ne asteapta si altele si mai mari? Oare reusim sa batem ACASA echipa Insulelor Feroe? Cat mai trebuie trecute cu vederea fitele cersetorilor de cartonase galbene sau rosii care nu au chef sa joace in etapele urmatoare, pentru ca viata de noapte prin cluburi e mai interesanta? De ce oare tricoul cu numarul 10 pe care Hagi l-a purtat cu atata onoare si care baga spaima in portarii celor mai tari echipe din lume trebuie manjit de incompetenta si delasarea lui Mutu, sau a altora atunci cand acesta se da lovit sau e prea obosit sa joace dupa escapadele nocturne prin Bamboo, sau alte cluburi de fite? Oare trebuie sa mai folosim antrenori romani care nu stiu sa aseze o echipa pe teren si au un mod indoielnic de alegere a jucatorilor care sa ne reprezinte tara, in loc sa aducem un antrenor strain si neutru, care sa nu fie afectat de nepotisme si obligatii fata de patroni de cluburi sau impresari? FRF-ul trebuie sa doarma in continuare in papuci si sa-si vada in continuare de afacerile lor, fara a le pasa de viitorul echipei nationale?

In afara comentariilor pe care le astept de la toti cei pasionati de fotbal, adaug si un sondaj in care sper sa voteze cat mai multi.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.454
    Putere Rep
    10

Implicit

Echipa celei mai mari rusini nationale din ultimii ani:

dupa poza de grup, nu au mai avut vreun motiv sa zambeasca.

p.s. lucescu jr. renunta la serviciile "briliantului" si bine face. cand am jucat fara el nu am luat bataie.

Data înscrierii
    31.05.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    2.126
    Putere Rep
    22

Implicit

Sorine, nu mai plange ca US merge la turneul final. Mutu si ceilalti ... jucatori de duzina, total lipsiti de profesionalism, traind doar din talent. De altfel se si vede .. mai toti joaca prin campionate de mana a doua. Ca sa nu vorbim de liga lu' Mitica.
    Ultima modificare făcută de sauzimdebine; 11.10.2009 la 18:12.
    opinia mea este doar referitoare la ceea ce ai spus - nu aduce in discutie daca esti sau nu cracanat - nici nu-ti judeca spusele in functie de culoarea ochilor sau a parului.
    in rest sauzimdebine

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    3.867
    Putere Rep
    30

Implicit

Astia nu sunt nici fotbalisti, nici jucatori de fotbal, nu sunt nici macar barbati, asta-i tragedia.
    Nu cred ca a existat asa umilinta in toata istoria nationalei noastre sau cel putin nu de-a lungul vietii mele.
    Daca eram cineva cu putere din anturajul nationalei ii scoteam in pielea goala de la vestiar. Tot echipamentul echipei nationale il lasau acolo.. nu merita sa-l poarte.
    Vorba lui Cornel Dinu.. astia nici sa bea nu stiu.
    Se rasuceste un Dumitrache in mormant cand vede asa ceva.
    Saraca in valori educatia ce li s-a oferit acestor oameni de catre societatea romaneasca si cand te gandesti ca ce vine din urma e copie fidela .. tineretul a luat-o cu 5-1 de la Lituania. Teancuri de euro, manele, femei si bautura e idealul lor in viata. Astia de erau ostenii lui Stefan cel Mare ne vindeau tara turcilor pt un tir de blugi acum vreo 15 ani.

Data înscrierii
    07.05.2007
    Posturi
    3.770
    Putere Rep
    34

Implicit

Citat Postat în original de claudiunj Vezi post
    Daca eram cineva cu putere din anturajul nationalei ii scoteam in pielea goala de la vestiar.
    Incolonati pe doua randuri ca la gradinita si cu toata conducerea FRF in frunte tot in pielea goala si dati prin fulgi de gaina ca aluatul prin faina.

Cel putin la fel de vinovati ca jucatorii sunt toti aia din FRF care prezideaza peste un campionat jenant si vegheaza ca nu cumva starea de cioflingareala sa se subtieze.

Nu merita nici macar un huo, doar ignorare totala. Federatia Romana de Furat suporterii.
    Everything the same; everything distinct. (Zen)

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.454
    Putere Rep
    10

Implicit sa facem haz de necaz, ca atata ne-a mai ramas :)

probabil s-a ajuns la acest rezultat dintr-o neintelegere. in momentul in care cei doi capitani de echipa au schimbat fanioanele, chivu al nostru in loc sa-i stranga mana sarbului, a ridicat mana cu palma deschisa si a spus "high five", asteptandu-se ca acesta sa faca la fel si sa-si loveasca amandoi palmele, conform clasicei "high five". problema insa a fost ca sarbul, neintelegand prea bine engleza, dar avand niste amici romani, a retinut doar "hai five", adica ceva de genul "hai da-ne 5", ceea ce s-au si grabit sa faca, pentru a fi gazde ospitaliere si a nu refuza cererea musafirilor.

Data înscrierii
    01.06.2006
    Locație
    "The Spirit of America"
    Posturi
    2.968
    Putere Rep
    25

Implicit

Am votat, asa ca sa inclin balanta. As trece si la discutii dar sint in necunostiita de cauza Unde sint barbatii de pe forum?
    "Nu spera când vezi miseii * La izbânda facând punte, * Te-or întrece nataraii, * De ai fi cu stea în frunte; * Teama n-ai, cata-vor iarasi * Intre dânsii sa se plece, * Nu te prinde lor tovaras: * Ce e val, ca valul trece." Eminescu-Glossa

Data înscrierii
    10.11.2009
    Locație
    Florida, WPB
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0

Implicit

PENIBILI .... si atat ...

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.454
    Putere Rep
    10

Implicit Generatia ratatilor a mai primit o palma

Mutu a comis-o din nou si a fost depistat pozitiv pentru a doua oata, la un control anti-doping. Daca rezultatul acestui control va ramane in picioare, probabil ca putem spune ca Mutu fitosu' si artagosu' si-a ratat cariera sportiva, pentru ca risca o suspendare de pana la 4 ani, iar el are deja 31 de ani.

Un nou mare "-" (minus) al generatiei ratatilor in comparatie cu generatia de aur. Hagi, Popescu, Dumitrescu, Lacatus, Raduciou, Belodedici, Petrescu si toti ceilalti care ne-au oferit momente neuitate de fotbal, isi vedeau de treaba lor, nu erau plini de fite, nu trageau pe nas, iar ceea ce conteaza foarte mult: se calificau la turnee finale si nu se faceau de rusine.

Fotbalul a murit demult in Romania din pacate.

Data înscrierii
    09.10.2008
    Posturi
    45
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Fotbalul a murit demult in Romania din pacate.
    DA, de prin 98 si o sa is revina probabil tot prin 98, 2098

Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Un mesaj realistic, avand in vedere actuala guvernare: Romani, treziti-va!
    De sorin în forumul Politica,politicieni,guvern,administratie locala
    Răspunsuri: 63
    Ultimul post: 24.05.2010, 04:13
  2. Echipa nationala de fotbal a Romaniei – antrenori, jucatori, meciuri
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 10
    Ultimul post: 29.04.2009, 08:20
  3. generatia X
    De rudi78 în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 24.06.2006, 10:55
  4. Generatia de afara
    De christianT în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 17.11.2005, 03:59
  5. Generatia emigrantilor
    De în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse