Follow RomanianPortal on Twitter       

Vezi rezultate sondaj: Putem numi actuala generatie de fotbalisti de la nationala “generatia ratatilor”?

Votanți
16. Nu poți vota în acest sondaj
  • DA, acestia sunt niste ratati care s-au nascut vedete dar vor muri ca sperante

9 56,25%
  • DA, dar acestia sunt seriosi si talentati, insa au avut ghinion

0 0%
  • DA, dar nu e vina lor si a antrenorilor si federatiei de fotbal

1 6,25%
  • NU, aceasta generatie are jucatori seriosi si talentati

0 0%
  • NU, acestia’s “generatiei de aur”, dar celelalte echipe sunt mai puternice decat erau

0 0%
  • NU, aceasta generatie este la fel de talentata ca “generatia de aur”

0 0%
  • Imi este jena sa votez, nici macar atat nu merita

6 37,50%
Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 52

Subiect: Putem numi actuala generatie de la nationala de fotbal “generatia ratatilor”?

Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    17

Implicit

Citat Postat în original de alecxx Vezi post
    Problema echipei nationale este ca nu au atitudine ,parca joaca din obligatie fotbal sau pur si simplu sa se afiseze care mai de care inainte de meci cu masini de fitze gen Aston Martin,Bentley ,BMW s.a.m.d. .Uitati-va la Gattuso de la Milan in timpul meciurilor, cu ochii injectati ca si un pitbull cum le ridica moralul coechipierilor.Uitati-va la brazilieni, ei joaca din placere fotbal chiar daca unii vin noaptea din baruri tot joaca fotbal .Romanasii nostrii dupa ce dau de un contract bunicel prin estul Europei unii mai prind si prin vest,mai rar in ultimul timp cum nationala ajunge pe locul 2 pt. ei,sa vina banul si in rest sa ne afisam cu bombe sexy ,frizuri si masini de fitze asta conteaza pt. ei mai mult.Lipsa de profesionalism asta se vede la acesti jucatori de 2 lei.
    Sincer mie a început sa mi se facă rușine de fotbaliștii aceștia.
    Prin anii 90 când vorbeam cu un francez sau englez eram sigur ca o sa-mi aducă aminte de "Hagi & Popescu" (pe ăștia ii știau ca pe niște cai breji...dar mai știau și alții).

In 2007, când cu semifinala Milan - Manchester, un popa mi-a zis "ca ce era cu Gattuso ala, era drogat ?" mie îmi venea sa-i zic "părinţele, ala era profesionism și devotament !" (ce-i drept eu sunt fan Milan din 1987 și m-am simțit un pic "zgândărit". Dacă Milan joaca prost eu recunosc, dar sa nu recunoști meritele nici când joaca bine asta cum mai e ?)

Ai noștri ? (ca brazii !...) joaca mai mult prin baruri (și iau o groaza de bani se pare). Iar acum mai cunoscut este Mutu, dar nu pt lucruri făcute pe teren ... In fine, poate o sa-și revină ...vreodată ...
    Julian M.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.150
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Umilintele continua.
    Ieri, in ultimul amical, Romania 0 - 2 Israel!!!!

Vai de fotbalul nostru. Ne spulbera toti din grupa in preliminariile CE 2012.

Rusine generatiei ratatilor!!! Nici 'nea Mircea nu cred ca ne-ar mai putea salva.
    Am zis o data, de doua ori, accidente, intamplari,etc.. dar din pacate se pare ca junioru' n-are stofa si pace. Si mai e si incapatanat si isi pune in aplicare niste ambitii prostesti de parca nu ne-a ajuns Piti. Tot respectul pt Lucescu senior, dar marele antrenor Razvan cu cercelus in ureche a cam fost ridicat in slavi si supraevaluat pt prea putin. A jucat un sfert de Uefa cu Rapid prin conjunctura favorabila de a avea un nucleu de fotbalisti bunicei si uniti, a promovat Brasovul pe care il promova oricine la investitiile facute si a batut pe Dinamo cu 2-0. Cam astea sunt marile performante ale lui Razvan ca antrenor!

Tot invinuim jucatorii dar na poftim selectie:

Pantilimon - Maftei, Goian, Rădoi, Neşu - M. Roman, Codrea, Florescu, Nicoliţă - D. Niculae, Marica
    Rezerve: Bornescu, Tamas, Sepsi, Ghioane, Deac, Găman, An. Cristea, M. Niculae, Pădureţu, G. Bucur, Panin

Ce o cauta Maftei, Nesu, Roman, Codrea, Florescu?!, Nicolita, D. Niculae la nationala? Marica e bun exact cat sa fie rezerva, nu titular. Cu Nicolita si Codrea face reconstructia mult anuntata? Ce are cu Costea de nu-l convoaca? Torje ara banda dreapta in fiecare meci; centreaza, suteaza, munceste. Nu e bun pt echipa de seniori ca n-are 35 de ani. Pt Radu Stefan se bat AC. Milan si Bayern sa-l ia de la Lazio unde joaca titular si e laudat meci de meci. N-are Razvan treaba, nu vede nu aude, el cu lopatica lui Maftei si galetusa Nicolita.
    Pai pana si eu daca faceam selectia si le ziceam .."bai baieti jucati cum stiti voi mai bine" si tot nu luam bataie cu 2-0.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.472
    Putere Rep
    10

Implicit Generatia RATATILOR nu se dezminte :(

Echipa de fotbal a Romaniei si nulitatea de antrenor numita Razvan Lucescu, a reusit o noua "performanta" de rasunet, pierzand al treilea amical la rand, cu Macedonia, dupa ce in urma cu cateva zile pierdusera cu Ucraina, iar cu ceva timp in urma cu Israel.
    Consider ca alte cuvinte sunt de prisos. Vai de capul lor! Si-au consolidat cu aceasta ocazie pozitia fruntasa in topul rusinilor nationale.

Slava Domnului ca nu ne-am calificat la World Cup ca ne vedea o lume intreaga.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.150
    Putere Rep
    32

Implicit

Razvanel trebuie sa dispara urgent de la nationala daca mai vrem ceva de la ea.. tocmai cand credeam ca nu se poate mai rau decat cu Piturca, ne-a pricopsit Dumnezeu cu cercelush asta.

Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    17

Implicit

Citat Postat în original de VanDerGigi Vezi post
    Razvanel trebuie sa dispara urgent de la nationala daca mai vrem ceva de la ea.. tocmai cand credeam ca nu se poate mai rau decat cu Piturca, ne-a pricopsit Dumnezeu cu cercelush asta.
    Asta cred și eu ...

Si mai cred (de fapt mai "văd") că nu prea e mare interes în România pt fotbal asa cum era odată. Adică dacă vine altul va trebui în principal să se intereseze de copii și juniori ... Sau cei de la federație să se ocupe de asta. Cred că azi copiii stau toată ziulica pe "mess". La vârsta asta, când ai cea mai bună formă fizică să stai într-una pe "mess" ?! ... E păcat !

Oricum, nici eu n-am crezut că Lucescu jr. va face mare lucru ...

P.S. Nu cred că-l vor schimba curând ! (speranțele se pot pune mai degrabă în vreo demisie de-a lui ...altminteri ...)
    Julian M.

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

toata lumea vede in Lucescu Jr salvarea nationalei..exact cum lumea vede in Isarescu salvarea RO... ideea e ca nu ai cu cine/ce...
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    07.05.2007
    Posturi
    3.757
    Putere Rep
    36

Implicit

Mutu are de platit Ł14 milioane compensatie catre Chelsea (Mutu must pay Chelsea Ł14.3m).

FRF-ul cat ar trebui sa plateasca romanilor compensatie pt. rusinea nationala care dureaza de-un deceniu? Ł14 miliarde? Mai bine sa se autodesfiinteze.

La asemenea prestatie ar trebui sa fie anticonstitutional sa existe federatie de fotbal. Nu numai ca FRF-ul a facut de ras toata tara, dar a aruncat cu noroi si pe generatiile trecute care chiar au insemnat ceva pt. fotbal.

FRF-ul a facut posibila generatia ratatilor si a recordurilor in lant la penibilitate.
    Everything the same; everything distinct. (Zen)

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.472
    Putere Rep
    10

Thumbs down Nationala Romaniei a ajuns in lumea a treia a fotbalului

Echipa de fotbal a Romaniei a reusit "performanta" de a cadea inca 14 locuri, ajungand pe locul 42 in clasamentul FIFA!!!!!
    Echipa ratatilor, este sub echipa Gabonului, iar in ceafa ii sufla puternic Burkina Faso, la doar trei pozitii in spate.

P.S. Pe vremea generatiei de aur, echipa Romaniei urcase pana pe locul 3.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.472
    Putere Rep
    10

Implicit Confirmarea oficiala: suntem pe locul 46 in lume, sub Gabon si Burkina Faso

Echipa nationala a Romaniei a coborat patru pozitii si se afla pe locul 46 în clasamentul FIFA pe luna august, dat publicitatii azi, 15 septembrie 2010.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.472
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Echipa nationala a Romaniei a coborat patru pozitii si se afla pe locul 46 în clasamentul FIFA pe luna august, dat publicitatii azi, 15 septembrie 2010.
    Na, ca ne-am "miscat" din nou in clasamentul FIFA, vreo patru locuri, dar nu va bucurati inca, pentru ca miscarea e in jos. Am ajuns pe locul 50, iar avand in vedere caderea libera....

Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Un mesaj realistic, avand in vedere actuala guvernare: Romani, treziti-va!
    De sorin în forumul Politica,politicieni,guvern,administratie locala
    Răspunsuri: 63
    Ultimul post: 24.05.2010, 03:13
  2. Echipa nationala de fotbal a Romaniei – antrenori, jucatori, meciuri
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 10
    Ultimul post: 29.04.2009, 07:20
  3. generatia X
    De rudi78 în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 24.06.2006, 09:55
  4. Generatia de afara
    De christianT în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 17.11.2005, 02:59
  5. Generatia emigrantilor
    De în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse