Follow RomanianPortal on Twitter       

Vezi rezultate sondaj: Cum preferati sa fie sondajele de pe Romanian-Portal.com?

Votanți
24. Nu poți vota în acest sondaj
  • Sa NU SE afiseze cei care au votat si optiunile acestora

8 33,33%
  • Sa SE afiseze cei care au votat si optiunile acestora

16 66,67%
Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 31

Subiect: Modalitati de postare sondaje / polls. Spuneti-va parerea.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.509
    Putere Rep
    10

Implicit Modalitati de postare sondaje / polls. Spuneti-va parerea.

Pentru sondajele care se vor organiza in viitor pe forum, va cer sa votati una din optiunile acestui sondaj. Il voi seta sa se inchida automat la trei luni, pentru a da cat mai mult timp forumistilor sa voteze.

Va invit sa si comentati, nu doar sa votati. La inchiderea acestui sondaj, rezultatul care va avea cele mai multe procente (chiar daca va fi 51% la 49%) va fi cel care va dicta postarea viitoarelor sondaje.

Data înscrierii
    21.01.2007
    Locație
    Orlando, FL
    Posturi
    2.364
    Putere Rep
    30

Implicit

am votat sa se afiseze, de ce trebuie sa fie secret, banuiesc ca poti sta in spatele a ceea ce gandesti cu atat mai mult cu cat nu e un vot oficial si nu suntem decat niste id-uri
    The impossible exists only until we find a way to make it possible.

Data înscrierii
    01.06.2006
    Locație
    "The Spirit of America"
    Posturi
    2.964
    Putere Rep
    27

Implicit

Am votat NU, deoarece sint de parere ca (indiferent daca sintem nick-uri, in esenta sintem oameni) un sondaj este mai sincer in anonimitate. Mai apoi, cei care doresc sa isi expuna optiunea si sa o sustina, pot face asta in comentarii; cei care nu doresc sa isi divulge optiunea, neavind aceasta posibilitate, probabil vor alege sa nu voteze deloc.

Prin urmare, cei care voteaza aici DA, nu au nimic de pierdut daca se decide ca poll-urile sa fie anonime; in schimb, cei care doresc sa ramina in anonimitate, au numai de pierdut daca se hotaraste ca voturile din poll-urile sa fie expuse. In fond si la urma urmei, cui i-ar pasa cum am votat eu de exemplu? De ce mi-ar pasa mie cum a votat x sau y?
    "Nu spera când vezi miseii * La izbânda facând punte, * Te-or întrece nataraii, * De ai fi cu stea în frunte; * Teama n-ai, cata-vor iarasi * Intre dânsii sa se plece, * Nu te prinde lor tovaras: * Ce e val, ca valul trece." Eminescu-Glossa

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.224
    Putere Rep
    32

Implicit

am votat si eu sa se afiseze.
    deja doi au votat invers, voua si celor ca voi ma adresez.. imi cam vine sa zic ca sunteti patetici daca nu va puteti asuma responsabilitatea unui vot de doi lei dar prefer sa n-o fac ca va suparati pe mine . coloana vertebrala e mai importanta decat votul in sine.

Data înscrierii
    01.06.2006
    Locație
    "The Spirit of America"
    Posturi
    2.964
    Putere Rep
    27

Implicit

Citat Postat în original de claudiunj Vezi post
    am votat si eu sa se afiseze.
    deja doi au votat invers, voua si celor ca voi ma adresez.. imi cam vine sa zic ca sunteti patetici daca nu va puteti asuma responsabilitatea unui vot de doi lei dar prefer sa n-o fac ca va suparati pe mine . coloana vertebrala e mai importanta decat votul in sine.
    Iata! deja s-a inceput cu jignirile. Eu sint aceea patetica, fara coloana vertebrala si iresponsabila.
    "Nu spera când vezi miseii * La izbânda facând punte, * Te-or întrece nataraii, * De ai fi cu stea în frunte; * Teama n-ai, cata-vor iarasi * Intre dânsii sa se plece, * Nu te prinde lor tovaras: * Ce e val, ca valul trece." Eminescu-Glossa

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.224
    Putere Rep
    32

Implicit

Eu n-am jignit pe nimeni , nici nu stiam cine a votat ce, am scris in acelasi timp. Numai pe tine nu aveam eu de gand sa jignesc, n-am chiar nimic cu tine si cu nimeni, prea putin imi pasa. Jigneam pe NIMENI
    Daca te nimeresti sa gandesti altfel sa iti fie de bine, spune ce gandesti si spun ce gandesc. Dupa parerea mea daca nu-ti poti asuma responsabilitatea pt un amarat de vot virtual macar, numai zicem de viata si preferi sa fii "nevazut" in schimb, pai .., ce sa zic daca asa vad lucrurile? fa-ma tu sa simt altfel. Eu poate ma simt la randul meu jignit de cei fara coloana vertebrala care arunca piatra si apoi se lasa in jos. Nici-o crima, vedem lucrurile diferit si e ok, accepta-mi parerea cum ti-o accept si eu fara sa simti ca opinia mea te jigneste.

Data înscrierii
    01.06.2006
    Locație
    "The Spirit of America"
    Posturi
    2.964
    Putere Rep
    27

Implicit

Eu mi-am explicat alegerea fara sa folosesc calificative la adresa celor care au votat diferit. Key a votat diferit, si-a explicat alegerea fara sa adreseze injurii celor care votasera mai devreme cu "nu".

Tu in schimb nu ne respecti noua alegerea, numindu-ne patetici, fara coloana vertebrala si iresponsabili. Nu m-ai jignit pe mine personal ci pe toti care au votat si voteaza cu "nu" de acum incolo.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.224
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de Rebela Vezi post
    Eu mi-am explicat alegerea fara sa folosesc calificative la adresa celor care au votat diferit. Key a votat diferit, si-a explicat alegerea fara sa adreseze injurii celor care votasera mai devreme cu "nu".

Tu in schimb nu ne respecti noua alegerea, numindu-ne patetici, fara coloana vertebrala si iresponsabili. Nu m-ai jignit pe mine personal ci pe toti care au votat si voteaza cu "nu" de acum incolo.
    Keyframe este Keyframe, tu esti Rebela si eu sunt Claudiu, suntem cu totii diferiti nu trebuie sa reactionam la fel. Injurii spui? ai habar ce exprimi? te-a injurat cineva? de ce exagerezi? Cata sensibilitate.. de ce nu ma sanctioneaza Sorin daca am adresat injurii cuiva? Iti respect alegerea dar nu ma face sa o si imbratisez. Spun lucrurilor pe nume si daca nu-ti place nu ma baga in seama. Nu mai stau la discutii pe tema asta. Hai fii mai senina, Claudiu e mai din topor dar asta nu trebuie sa te opreasca pe tine din a actiona si apoi te pierde in multime. La urma urmei asta caracterizeaza ultimele generatii ale natiei noastre.

Data înscrierii
    28.05.2005
    Locație
    Republica Nerva Traian, colt cu Anastasie Panu
    Posturi
    2.835
    Putere Rep
    32

Implicit

Nenica, pute forumu' de pozele mele portretistice, aproape toti imi cunosc numele real, stiu unde locuiesc, cu ce ma ocup, si-n ciuda tuturor astora tot un "anonim" sunt, bashca asa am sa raman pentru majoritatea domniilor voastre.
    Ei bine tocmai din spatele acestei identitati vin si sustin afisarea optiunii. De ce? Neicusorilor, una la mana ar fi ca ne asumam votul si a doua s-ar evita ipocrizia (rar intalnita, dar prezenta) a celor care una scriu si alta... fumeaza, vorba lu' Arghezi.

Data înscrierii
    31.05.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    2.102
    Putere Rep
    24

Implicit

Eu am votat pentru afisare si propun ca cei de vor face parte din majoritate sa fie jupuiti de vii iar cei in minoritate sa fie rasplatiti ori invers, uite ca nu mai stiu ce sa zic.
    opinia mea este doar referitoare la ceea ce ai spus - nu aduce in discutie daca esti sau nu cracanat - nici nu-ti judeca spusele in functie de culoarea ochilor sau a parului.
    in rest sauzimdebine

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. parerea ta conteaza [2]
    De sorin în forumul Sugestii, critici, pareri - parerea ta conteaza / Feedback
    Răspunsuri: 405
    Ultimul post: 22.10.2011, 17:35
  2. Betivanii, betivii (sau cum vreti sa le spuneti),dar numai fotbalisti nu,de la Dinamo
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 23
    Ultimul post: 11.01.2010, 19:39
  3. parerea ta conteaza
    De sorin în forumul Sugestii, critici, pareri - parerea ta conteaza / Feedback
    Răspunsuri: 401
    Ultimul post: 19.04.2008, 12:58
  4. VA CER PAREREA
    De aconi în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 30
    Ultimul post: 05.07.2006, 06:46
  5. Parerea voastra...
    De rudi78 în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 19
    Ultimul post: 26.04.2006, 15:15

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi