Follow RomanianPortal on Twitter       

Vezi rezultate sondaj: Cum preferati sa fie sondajele de pe Romanian-Portal.com?

Votanți
24. Nu poți vota în acest sondaj
  • Sa NU SE afiseze cei care au votat si optiunile acestora

8 33,33%
  • Sa SE afiseze cei care au votat si optiunile acestora

16 66,67%
Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 31

Subiect: Modalitati de postare sondaje / polls. Spuneti-va parerea.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.509
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Raven Vezi post
    posibilitatea sa il seteze ca poll cu vot deschis sau poll cu vot secret. Sorin, e posibil asa ceva dpdv tehnic?
    ideea este foarte buna. atunci cei care voteaza stiu de la inceput ce-i asteapta. eu am aceasta posibilitate (trebuie bifat undeva), dar nu stiu daca si voi vedeti la fel optiunile. oricum, daca e vreo problema, puteti sa-mi trimiteti pm si editez.
    in alta ordine de idei, consider ca votul deschis inseamna mai multa responsabilitate pentru cei care voteaza, pentru ca am vazut cu totii cate se intampla sub pavaza anonimatului. cine nu vrea sa voteze nu e obligat.

Data înscrierii
    01.06.2006
    Locație
    "The Spirit of America"
    Posturi
    2.964
    Putere Rep
    27

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    ideea este foarte buna. atunci cei care voteaza stiu de la inceput ce-i asteapta. eu am aceasta posibilitate (trebuie bifat undeva), dar nu stiu daca si voi vedeti la fel optiunile. oricum, daca e vreo problema, puteti sa-mi trimiteti pm si editez.
    in alta ordine de idei, consider ca votul deschis inseamna mai multa responsabilitate pentru cei care voteaza, pentru ca am vazut cu totii cate se intampla sub pavaza anonimatului. cine nu vrea sa voteze nu e obligat.
    Si noi avem aceasta optiune, sau cel putin o aveam pe vremea cind am deschis poll-ul de la teste de personalitate (unde am mentionat ca e anonim). Am crezut ca ai deschis topicul pentru ca vrei sa elimini optiunea respectiva.
    "Nu spera când vezi miseii * La izbânda facând punte, * Te-or întrece nataraii, * De ai fi cu stea în frunte; * Teama n-ai, cata-vor iarasi * Intre dânsii sa se plece, * Nu te prinde lor tovaras: * Ce e val, ca valul trece." Eminescu-Glossa

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.223
    Putere Rep
    32

Implicit

Mult zgomot pt nimic, oricum majoritatea pollulilor astea sunt cam silly. Nu dezbat 20 de oameni cum a punctat Sauzimdebine, cine stie ce probleme importante pe aici. Este mai mult o joaca. Era vorba doar de principiu.
    Ce mi se pare cel mai dragut insa e ca poti vota de mai multe ori, sau cel putin puteai inainte cand am incercat de curiozitate, acum n-am mai incercat.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.509
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de claudiunj Vezi post
    Ce mi se pare cel mai dragut insa e ca poti vota de mai multe ori, sau cel putin puteai inainte cand am incercat de curiozitate, acum n-am mai incercat.
    vise tata, vise

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.223
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    vise tata, vise
    Dar inainte de noul format, se putea? Nu-mi zice ca nu, ca doar am facut-o cu mana mea. Daca acum nu se mai poate asta este alta mancare de peste, am si specificat. Dar de la adrese diferite? sunt doar curiozitati, la modul serios nu ma intereseaza.

Data înscrierii
    09.03.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    3.461
    Putere Rep
    31

Implicit

Citat Postat în original de claudiunj Vezi post
    Dar inainte de noul format, se putea? Nu-mi zice ca nu, ca doar am facut-o cu mana mea. Daca acum nu se mai poate asta este alta mancare de peste, am si specificat. Dar de la adrese diferite? sunt doar curiozitati, la modul serios nu ma intereseaza.

Nu (mai) merge nici de la adrese diferite. Votatul sau unicitatea votului sunt legate de cont, nu de IP, oricat de multe ai folosi.
    Put your hand on a hot stove for a minute, and it seems like an hour. Sit with a pretty girl for an hour, and it seems like a minute. THAT'S relativity.
    Einstein

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.223
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de hazel Vezi post
    Nu (mai) merge nici de la adrese diferite. Votatul sau unicitatea votului sunt legate de cont, nu de IP, oricat de multe ai folosi.
    Da, tocmai am observat. Un pas spre normalitate

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de sauzimdebine Vezi post
    ... In rest, pai in rest nu este decat tacere. Sau ma rog, pe ici pe colo mici variatiuni pe marginea tacerii.
    ...si tacerea este un raspuns din diferite "n" motive ...e oarecum optiunea de a te abtine de la vot ...daca nu exista.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.509
    Putere Rep
    10

Implicit

in cinci zile (pe 25 decembrie) acest sondaj se va inchide automat si nu se mai putea vota. voi deschide toate sondajele in viitor in functie de rezultatul final al acestuia.

Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    18

Implicit

Am votat sa SE vada.

("julianism" : Propun sa fie vot "obligatoriu", pentru toti forumistii. Tot sunt eu pentru vot obligatoriu la tipul ala de alegeri de le-am tot discutat pe aici ... Cine nu voteaza sa nu beneficieze de PM timp de "4 ore, 3 minute si 2 secunde"...LOL...)

Am votat SA SE vada pentru ca sa stiu mai bine oamenii de pe forum. Deasemenea pentru ca sa ma amuz (sa-mi zic cateodata: "ie-te-te, XYZ fuse contra ...ha ! "...).

Daca nu ma insel forumul de aici cuprinde si ceva "matrimoniale" (nu ma intereseaza, nici nu ma deranjeaza). Si cum unele casnicii si prietenii au fost demolate de exemplu de politica, atunci sa stie mai bine oamenii dinainte "cum stau treburile" ...

Pe mare parte din site-uri votez, daca ei imi ofera asta posibilitate. E suficient sa stiu un pic despre subiect si PAC ! ...votez ... Si in general votez fara sa vad cum au votat ceilalti - ma refer la procente (fiindca ati vazut ca majoritatea forumurilor iti dau posibilitatea sa vezi cum sta "situatia" INAINTE de a vota).
    Ultima modificare făcută de JulianM; 20.12.2009 la 13:20.

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. parerea ta conteaza [2]
    De sorin în forumul Sugestii, critici, pareri - parerea ta conteaza / Feedback
    Răspunsuri: 405
    Ultimul post: 22.10.2011, 17:35
  2. Betivanii, betivii (sau cum vreti sa le spuneti),dar numai fotbalisti nu,de la Dinamo
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 23
    Ultimul post: 11.01.2010, 19:39
  3. parerea ta conteaza
    De sorin în forumul Sugestii, critici, pareri - parerea ta conteaza / Feedback
    Răspunsuri: 401
    Ultimul post: 19.04.2008, 12:58
  4. VA CER PAREREA
    De aconi în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 30
    Ultimul post: 05.07.2006, 06:46
  5. Parerea voastra...
    De rudi78 în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 19
    Ultimul post: 26.04.2006, 15:15

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi