Follow RomanianPortal on Twitter       

Vezi rezultate sondaj: Cum preferati sa fie sondajele de pe Romanian-Portal.com?

Votanți
24. Nu poți vota în acest sondaj
  • Sa NU SE afiseze cei care au votat si optiunile acestora

8 33,33%
  • Sa SE afiseze cei care au votat si optiunile acestora

16 66,67%
Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 31

Subiect: Modalitati de postare sondaje / polls. Spuneti-va parerea.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.214
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de marian42 Vezi post
    Nenica, pute forumu' de pozele mele portretistice, aproape toti imi cunosc numele real, stiu unde locuiesc, cu ce ma ocup, si-n ciuda tuturor astora tot un "anonim" sunt, bashca asa am sa raman pentru majoritatea domniilor voastre.
    Ei bine tocmai din spatele acestei identitati vin si sustin afisarea optiunii. De ce? Neicusorilor, una la mana ar fi ca ne asumam votul si a doua s-ar evita ipocrizia (rar intalnita, dar prezenta) a celor care una scriu si alta... fumeaza, vorba lu' Arghezi.

Ce vorbesti nene si-a pus Clark numele intreg si adresa pe aici si a ras tot forumul de el de parca acum il cunoaste cineva. A mers cineva la el la usa macar sa-i zica buna ziua? Dar suntem asa mai pudici noi, ne e rusine si de umbra noastra lol. Sa nu ne fure cineva ideile, personalitatea, identitatea, chilotii. Ne clonam, ne oripilam, sa ne ascundem cat mai bine propiul eu ca ne e rusinica. Mai rau ca intr-a unspea cand spunea unul o bascalie macar aveam bunul simt sa ne ridicam in picioare cand intreba profesoara cine a scos asa perla.

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.666
    Putere Rep
    10

Implicit

Am votat prima varianta,cea in care se voteaza sub anonimat!
    Daca am ceva de comentat la subiect sau sa-mi argumentez decizia votului,o voi face dupa ce am votat , in continuarea topicului.

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Sa NU se afişeze identitatea celor care au votat am ales şi eu şi susţin ce a spus Rebela, că oamenii vor fii mai reţinuţi în a vota din cauza asta şi ce a spus divo, anume că dacă vrem să ne facem publică părerea o putem face în comentariu.

Data înscrierii
    07.05.2007
    Posturi
    3.757
    Putere Rep
    36

Implicit

Sunt doar poll-uri pe-un forum. Sunt pentru votul deschis la asa ceva.

Dar nu cred ca cei care vor votul secret pe forum gresesc neaparat, e ca la testele psihologice pline de "dileme". Si cum raspunsurile la testele psihologie nu sunt gresite, sunt doar diferite...

Corect cred ca decizia de vot deschis/secret e bine sa apartina persoanei care deschide poll-ul, nu sistemului: cine deschide un un poll sa aiba posibilitatea sa il seteze ca poll cu vot deschis sau poll cu vot secret. Sorin, e posibil asa ceva dpdv tehnic?
    Everything the same; everything distinct. (Zen)

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

...initial am fost tentat sa optez pt a-2a optiune ...dar am analizat putin logica "poll"-urilor de p-aici (si in general) si am ajuns la concluzia ca un "vot" de orice fel si oriunde trebuie sa fie anonim asa cum sunt peste tot in circumstantele aferente lumii contemporane.
    ...chiar daca unii dintre noi/voi, ne/va cunoastem personal/virtual, aici pe acest forum tot anonimi suntem si asa trebuie sa ramanem, indiferent daca unii/unele nu se pot abtine de a dezvalui "cate ceva" date personale in urma "sforilor de culise", interpretarilor eronate a postarilor sau "refularilor" personale contradictorii ...etc

p.s. ...eu cred ca majoritatea membrilor de aici sunt maturi (deajuns) ca sa mai aplice "alegerea sefului clasei" prin ridicarea a 2 degete ...ca apoi sa-si arate "pumnii" ...in WC sau curtea ....."forumului"

Data înscrierii
    18.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    3.089
    Putere Rep
    35

Implicit

Am votat pentru afisare,a doua optiune,suntem pe un forum,parerea mea este ca ajuta sa fie fructuoasa comunicarea intre forumisti , oricat de combativi am fi .

Data înscrierii
    30.09.2008
    Locație
    Augsburg De
    Posturi
    2.278
    Putere Rep
    30

Implicit

Pentru mine n-a fost si nu este,o problema,sa spun ceea ce gindesc.Secret sau nu,motivez totdeauna ceea ce sustin.
    Asa ca,o voi face-n continuare.
    Daca votul va fi secret,topicul se va rezuma la un tabel:
    De acord...
    Impotriva...
    Abtineri.....
    Eu sint si bun si rau ,asa cum sint,
    Nu-mi tin rabozul la cusururi."

Data înscrierii
    09.03.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    3.461
    Putere Rep
    31

Implicit

Am votat pentru a nu se afisa cine ce a votat. Daca cine organizeaza pollul este cu adevarat interesat ca rezultatul sa fie cat mai aproape de adevar si ca sa se inregistreze si prezenta la vot e bine sa lase oamenii sa voteze anonim.
    Put your hand on a hot stove for a minute, and it seems like an hour. Sit with a pretty girl for an hour, and it seems like a minute. THAT'S relativity.
    Einstein

Data înscrierii
    28.05.2005
    Locație
    Republica Nerva Traian, colt cu Anastasie Panu
    Posturi
    2.835
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de Raven Vezi post
    Corect cred ca decizia de vot deschis/secret e bine sa apartina persoanei care deschide poll-ul, nu sistemului: cine deschide un un poll sa aiba posibilitatea sa il seteze ca poll cu vot deschis sau poll cu vot secret. Sorin, e posibil asa ceva dpdv tehnic?
    Subscriu intru totul convins de cele spuse de Raven!
    Sa fie alegerea initiatorului de poll daca votu-i secret ori nu.
    Excelenta ideea, Raven, chapeu!

Data înscrierii
    31.05.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    2.102
    Putere Rep
    24

Implicit

Uite ceva mult mai interesant decat acest sondaj in sine. Parerea mea bineinteles sau cum a zis marian42, uite ce cred eu.
    Sunt deschise acum doua sondaje. La unul au raspuns 19 forumisti, la celalalt 18. In rest, pai in rest nu este decat tacere. Sau ma rog, pe ici pe colo mici variatiuni pe marginea tacerii.
    Ca se face anonim sau nu cred ca cei care participa sunt mereu aceeasi si nu ar fi de mirare sa se stie cam in ce directie a mers votul meu. Iar asta nu ma deranjeaza catusi de putin. Ce am vrut sa subliniez este doar legatura dintre cativa, mereu, aceeasi.
    opinia mea este doar referitoare la ceea ce ai spus - nu aduce in discutie daca esti sau nu cracanat - nici nu-ti judeca spusele in functie de culoarea ochilor sau a parului.
    in rest sauzimdebine

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. parerea ta conteaza [2]
    De sorin în forumul Sugestii, critici, pareri - parerea ta conteaza / Feedback
    Răspunsuri: 405
    Ultimul post: 22.10.2011, 17:35
  2. Betivanii, betivii (sau cum vreti sa le spuneti),dar numai fotbalisti nu,de la Dinamo
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 23
    Ultimul post: 11.01.2010, 19:39
  3. parerea ta conteaza
    De sorin în forumul Sugestii, critici, pareri - parerea ta conteaza / Feedback
    Răspunsuri: 401
    Ultimul post: 19.04.2008, 12:58
  4. VA CER PAREREA
    De aconi în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 30
    Ultimul post: 05.07.2006, 06:46
  5. Parerea voastra...
    De rudi78 în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 19
    Ultimul post: 26.04.2006, 15:15

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi