Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 18 din 18 PrimulPrimul ... 8161718
Rezultate 171 la 178 din 178

Subiect: Viata in Phoenix, Arizona..

Data înscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de Hola Vezi post
    Buns Ralu,
    Un lucru care ma retine at fi creaturile care se tarasc prin desert, serpii, scorpionii, si probabil paianjenii?!
    Gila Monster e predatorul de care inca n-ai auzit si vaneaza dupa miros ... mioriticii-i pica in sharm, nu ma intreba de ce!!!
    Atingerea-i este mortala ca si la Dragonul Comodoro ... Acu' incanlta-te pentru Desertul Sonora cu cizme de cowboy ...

Data înscrierii
    26.07.2015
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit Buna ziua, romani din Phoenix, AZ!

Caldura mare, coane Iancule!
    Va salut si sper sa avem un schimb de pareri/idei civilizate intr-un ton decent!
    Ma voi alatura, in curand, romanilor din Phoenix AZ. Ma relochez dintr-un alt stat, nu din Romania.
    Sper sa cunosc oameni de calitate, pozitivi si prietenosi! Omul sfinteste locul iar gradele F peste 100 nu mai sperie!
    Pe curand,
    Mirandolina

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Mirandolina Vezi post
    Sper sa cunosc oameni de calitate, pozitivi si prietenosi! Omul sfinteste locul iar gradele F peste 100 nu mai sperie!
    Din pacate pentru tine, cel mai reprezentant forumist din Arizona (este de fapt forumista, cel putin din spuse), sta mai mult pe gard, adica suspendata, pentru ca are limba veninoasa precum serpii cu clopotei din desert. Daca vei avea insa norocul sa o prinzi 1-2 zile nesuspendata, pregateste-ti carnetelul, pentru a nota meniurile care contin asparagus.

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Zilele astea e cald de leşini şi-n Canada despre care gurile rele spun că suntem la Polul Nord ce să mai zic de Arizona...dar ce te face să te relochezi acolo, din câte am înţeles numai celor care au probleme grave cu sănătatea (căile respiratorii) le este recomandat să se mute acolo pentru că nu este umiditate.

Data înscrierii
    02.01.2016
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna seara tuturor romanilor din Arizona . Mă numesc Alexandru si locuiesc in Orlando , Florida . Sunt obosit de multă ploaie si umiditate așa ca mă gândesc sa mă mut in Scottsdale care pare sa aibă mai multă viața de noapte si mai nou . Vă rog sa îmi dați niște indicații despre viața de acolo , mulțumesc .

Data înscrierii
    02.01.2016
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Buna , sunt Alexandru . Eu vreau sa mă mut din Orlando , Florida in Scottsdale . Îmi place caldura , vreau doar sa știu dacă este siguranța publica bună . In Orlando unde stau este dar m am saturat de ploi si umiditate , merci .

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de Alextismanaru Vezi post
    Buna , sunt Alexandru . Eu vreau sa mă mut din Orlando , Florida in Scottsdale . Îmi place caldura , vreau doar sa știu dacă este siguranța publica bună . In Orlando unde stau este dar m am saturat de ploi si umiditate , merci .
    ...vara o sa ai caldura de nu o sa-ti vina sa iesi din casa!
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    05.07.2016
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Locuiesc in Phoenix de ceva vreme. E foarte cald Daca mai ai nevoie de informatii despre Scottsdale... Anytime

Pagina 18 din 18 PrimulPrimul ... 8161718

Subiecte similare

1. Florida sau Arizona?
    De STAN în forumul Comunitatea romaneasca din Southeast
    Răspunsuri: 14
    Ultimul post: 23.06.2010, 00:36
  2. Viata de NY pt viata de caregiver-Merita?
    De manolica1 în forumul Comunitatea romaneasca din Northeast
    Răspunsuri: 11
    Ultimul post: 22.06.2008, 22:51
  3. Vind Casa de Batrini in Arizona
    De dstudur în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 12.07.2007, 20:39

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •