Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 18 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 178

Subiect: Viata in Phoenix, Arizona..

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Oana Mc Vezi post
    Avand in vedere stilul asta atat de agresiv cu care ma abordezi...nu am de gand sa iti raspund....imi aduci aminte de un vecin de-al meu, de parca ati frati.
    si mie imi aduce aminte ca stil de un fost forumist din acea zona, care printre altele se pricepe si la IP-uri. sa nu ia nimeni in serios ce am spus, vorbeam si eu cu voce tare.

oricum, concluzia este ca o discutie nu trebuie neaparat sa se termine cu un agrement si fiecare e liber sa aiba o parere personala, deci pe asta sa va bazati in continuarea discutiei.

Data înscrierii
    15.09.2009
    Locație
    Australia, Phoenix, AZ and TBD...
    Posturi
    77
    Putere Rep
    11

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    si mie imi aduce aminte ca stil de un fost forumist din acea zona, care printre altele se pricepe si la IP-uri. sa nu ia nimeni in serios ce am spus, vorbeam si eu cu voce tare.

oricum, concluzia este ca o discutie nu trebuie neaparat sa se termine cu un agrement si fiecare e liber sa aiba o parere personala, deci pe asta sa va bazati in continuarea discutiei.
    Da, Sorin...si eu tot asa intr-o doara spuneam, mai ales ca daca te-ai uita pe alte forumuri, ai zice ca e copy/paste, nu alta....si mai sunt si anumite cuvinte folosite foarte specifice.

Se pare ca si domnisoara Karina s-a inscris astazi ca sa imi zica cate ceva...sa fie oare dubla personalitate?

Oricum subiectul este inchis din punctul meu de vedere

Data înscrierii
    19.09.2009
    Posturi
    14
    Putere Rep
    0

Implicit

Da, Sorin...si eu tot asa intr-o doara spuneam, mai ales ca daca te-ai uita pe alte forumuri, ai zice ca e copy/paste, nu alta....si mai sunt si anumite cuvinte folosite foarte specifice.

Se pare ca si domnisoara Karina s-a inscris astazi ca sa imi zica cate ceva...sa fie oare dubla personalitate?

Oricum subiectul este inchis din punctul meu de vedere
    Banuiesc acele cuvinte nu le-a inventat el, nu? Deci oricine le poate folosi intr-o mica sau mai mare masura...

Tu te-ai inscris acum cateva zile si ce ai inceput sa faci?
    Sa-ti ventilezi frustrarile legate de fosta ta viata in Phoenix...pai e frumos asa?
    Dar e "indicat" sa deviezi de la subiectul initial (unde nu mai ai nimic de zis) si sa-ti vezi fostul vecin (cu care nu stiu ce ai personal) acolo unde nu e (vorba KarineiW)...

Data înscrierii
    15.09.2009
    Locație
    Posturi
    77
    Putere Rep
    11

Implicit

Citat Postat în original de neaparat Vezi post
    Banuiesc acele cuvinte nu le-a inventat el, nu? Deci oricine le poate folosi intr-o mica sau mai mare masura...

Tu te-ai inscris acum cateva zile si ce ai inceput sa faci?
    Sa-ti ventilezi frustrarile legate de fosta ta viata in Phoenix...pai e frumos asa?
    Dar e "indicat" sa deviezi de la subiectul initial (unde nu mai ai nimic de zis) si sa-ti vezi fostul vecin (cu care nu stiu ce ai personal) acolo unde nu e (vorba KarineiW)...
    Stilul tau este inconfundabil, indiferent sub ce nume vii pe forum...dar te voi ignora cum am facut si pana acum. Have a good one!
    Stalkers? Once you've seen one, you've seen them all...

Data înscrierii
    19.09.2009
    Posturi
    14
    Putere Rep
    0

Implicit

Cum doresti...cum am spus, si tacerea (sau devierea de la subiect, mai bine zis) e un raspuns...si unul destul de consistent...

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Citat Postat în original de karinaw Vezi post
    ...nemultumitului i se ia darul...am avut o prietena la fel de nemultumita si ce crezi?? a dus-o Dumnezeu inapoi de unde a adus-o ...si anume, direct in satul cel uitata de lume din mahalalele moldovei, de unde se tragea mama ei mosi si stramosii ....eu zic sa stea fiecare acolo unde ii este locul!!!!
    Mai, mai, ca sa vezi cosmopolita lu' tata... M-ai facut praf cu cugetarile astea cu iz de Balaceanca.
    Mai stii din astia asa ca tine, sa va aruncati pe geam toti deodata, sa nu faceti mizerie de doua ori ?
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    15.09.2009
    Locație
    Posturi
    77
    Putere Rep
    11

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    Mai, mai, ca sa vezi cosmopolita lu' tata... M-ai facut praf cu cugetarile astea cu iz de Balaceanca.
    Mai stii din astia asa ca tine, sa va aruncati pe geam toti deodata, sa nu faceti mizerie de doua ori ?
    Shogunelu, parca mi-ai citit gandurile....si pe mine m-a facut praf, ce sa zic?
    Ramasesem fara cuvinte..

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.666
    Putere Rep
    10

Implicit

Shogunelu, parca mi-ai citit gandurile....si pe mine m-a facut praf, ce sa zic?
    Ramasesem fara cuvinte..
    Parca m-ai facut si pe mine praf! Ai intrat pe forum de cateva zile..si deja intri in razboaie imaginare si personale!Te misti repede!
    Rog moderatoarea sa mute ultimele discutii la off-topic!

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    15.09.2009
    Locație
    Posturi
    77
    Putere Rep
    11

Implicit

Citat Postat în original de divo Vezi post
    Parca m-ai facut si pe mine praf! Ai intrat pe forum de cateva zile..si deja intri in razboaie imaginare si personale!Te misti repede!
    Rog moderatoarea sa mute ultimele discutii la off-topic!
    Divo, nu cred ca eu sunt cea care a inceput "razboaiele"...ti se pare normal sa fii atacat pentru ca ai o parere? Oricum avand in vedere ca nu cunosti persoana si situatia , e posibil sa ti se pare ciudat ce se intampla.

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.666
    Putere Rep
    10

Implicit

Divo, nu cred ca eu sunt cea care a inceput "razboaiele"...ti se pare normal sa fii atacat pentru ca ai o parere? Oricum avand in vedere ca nu cunosti persoana si situatia , e posibil sa ti se pare ciudat ce se intampla.
    Oana,eu nu judec..ci doar am observat faptele.Nu stiu cine crezi te-a atacat,dar mie mi s-a parut ca au fost doar raspunsuri despre Arizona. Tu ai gasit doar lucuri negative,altii doar pozitive.. altii si negative si pozitive!
    Acuma, daca tu vorbesti despre Mircea Goia , nici nu vreau sa stiu ce ai de zis.Din cate am auzit eu despre el,este cel care ajuta enorm romanii nou-veniti in America,adika in Arizona. Nu stiu exact ce a fost intre voi,ce s-a intamplat...si de ce aceste reactii negative. Adevarul este ca nici nu conteaza. Daca ai fost ajutata de catre el,chiar si cu o caramea(desi sunt convinsa ca a fost mai mult),faptul ca vorbesti asa despre el, nu te pune pe tine intr-o lumina prea buna. Cand tu vorbesti la modul in care o faci despre cineva care te-a ajutat la momentul in care ai avut nevoie, mi se pare cel putin jenant!Din partea ta normal.
    Spun asta din proprie experienta! De obicei romanii proaspat ajunsi in America,au pretentii supra-dimensionate si de multe ori lipsite de bun-simt de la cei care le ofera ajutorul. Daca nu le sunt satisfacute..deja respectivul/a/ii devin"jerks"...! Banuiesc ca la asta te referi si in semnatura!

Eu personal nu as ajuta pe nimeni care vorbeste asa de urat despre cel/a/i care i-au ajutat inainte! Este chestie de principiu!

Smile…It confuses people..!!

Pagina 2 din 18 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Florida sau Arizona?
    De STAN în forumul Comunitatea romaneasca din Southeast
    Răspunsuri: 14
    Ultimul post: 22.06.2010, 23:36
  2. Viata de NY pt viata de caregiver-Merita?
    De manolica1 în forumul Comunitatea romaneasca din Northeast
    Răspunsuri: 11
    Ultimul post: 22.06.2008, 21:51
  3. Vind Casa de Batrini in Arizona
    De dstudur în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 12.07.2007, 19:39

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •