Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Ma puteti ajuta!

Data înscrierii
    12.09.2009
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit Ma puteti ajuta!

Imi doresc foarte mult sa fac o operatie fara de care viata mea va continua sa fie aceeasi!
    Este o operatie estetica,dar de reparare,defect pe care l-am dobandit din nastere.Imi doresc sa fiu femeia care nu am fost niciodata,care a trait mereu cu acest complex, ridicularizata de altii si care m-a impiedicat sa fiu eu,o femeie simpla, dar normala!
    Am 43 ani,sunt singura si doresc sa-mi refac viata.Cer oare prea mult! Ma puteti oare ajuta!
    Cine doreste,am deschis acest cont:
    RO27RNCB0075066569240001 la BCR sector 4
    Va multumesc pentru rabdare si va doresc multa sanatate,sa pretuiti totdeauna ceea ce aveti!

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de aurelia65 Vezi post
    Imi doresc foarte mult sa fac o operatie fara de care viata mea va continua sa fie aceeasi!
    Este o operatie estetica,dar de reparare,defect pe care l-am dobandit din nastere.Imi doresc sa fiu femeia care nu am fost niciodata,care a trait mereu cu acest complex, ridicularizata de altii si care m-a impiedicat sa fiu eu,o femeie simpla, dar normala!
    Am 43 ani,sunt singura si doresc sa-mi refac viata.Cer oare prea mult! Ma puteti oare ajuta!
    Cine doreste,am deschis acest cont:
    RO27RNCB0075066569240001 la BCR sector 4
    Va multumesc pentru rabdare si va doresc multa sanatate,sa pretuiti totdeauna ceea ce aveti!
    dacă nu te superi, ştiu că sunt mai curioasă decât o pisică dar aş vrea să ştiu care e acel defect din naştere din cauza căruia nu poţi fi o femeie normală şi pentru care te ridiculizează alţii.

Data înscrierii
    12.09.2009
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit Raspuns

Buna,
    Nu am vrut sa sune ca o ''mila'' sa-i spun asa,am facut acest lucru pentru ca nu am o posibilitate materiala pentru a o rezolva eu,in fine.....Este vorba despre un defect la picioare,un defect pe care am cautat sa-l ascund in toti acesti ani,purtand numai imbracaminte care sa-mi acopere picioarele,mai precis gambele.Este o malformatie care,privita din punctul de vedere al oricarei persoane,barbat sau femeie,deranjeaza, dat fiind faptul ca niciunei femei nu i-ar placea sa i se spuna ca ''ai picioarele strambe!''
    Numai cine nu sufera de un handicap, nu poate simti asta pe propria piele!
    Ai putea sa te imbraci tot timpul in pantaloni indiferent de anotimp fara sa nu regreti ca ti-ai dori poate sa imbraci ceva mai lejer,specific femeilor? Ai putea sa mergi la plaja fara sa nu-ti acoperi picioarele atunci cand nu vrei sa stai doar pe cearceaf si sa vrei sa faci o baie?
    Cum crezi ca te-ar privi un barbat cu care incerci sa ai o relatie si la un moment dat, descopera ceea ce poate nu ai avut curajul sa-i spui pana atunci, de teama ca-l vei pierde!
    Momente si ipostaze sunt convinsa ca ai putea sa-ti imaginezi si tu, dar una este imaginatia si altceva este sa fii tu in postura asta!
    Nu pot spune,este greu sa-mi exprim in cuvinte trairile de pana acum in ceea ce priveste acest complex. Sunt femeie, dar nu asa cum este ''ea''.
    Si pentru ca am vorbit de ridicularizari,crede-ma ca nu as dori nimanui sa treaca prin asta,oamenii sunt rai si nu stiu ce inseamna si cat, pentru o femeie sa i se spuna in fata despre defectul ei, oamenii nu inteleg ca tu nu esti vinovata cu nimic de felul cum esti acum,pentru ei conteaza doar faptul ca nu esti asa cum ar trebui!
    Imi doresc sa pot ajunge in momentul de a putea spune ca,imi permit aceasta operatie!
    Eu iti multumesc pentru intelegere, in speranta ca am putut sa te fac sa intelegi asta si-ti doresc,sa ai o viata frumoasa , cu multa sanatate tie si celor dragi !
    Cu respect , Aurelia Udrea

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

Aurelia, ar fi prea mult sau prea greu sa postezi o poza cu deficienta care te impiedica sa fii aceea femeie mult ravnita ?
    Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Subiecte similare

1. ma puteti ajuta?
    De în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 17.04.2008, 21:59
  2. Ma puteti ajuta?
    De bergger în forumul Comunitatea romaneasca din Northeast
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 10.04.2008, 05:20
  3. ma puteti ajuta?
    De unintended în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 07.09.2007, 07:59
  4. Ma puteti ajuta si pe mine!
    De cosmina_ghita în forumul Nou veniti in America/SUA/Statele Unite-Ghidul incepatorului
    Răspunsuri: 17
    Ultimul post: 04.06.2006, 02:15
  5. nasterea in America- ma puteti ajuta?
    De Andreea în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 28
    Ultimul post: 29.12.2005, 20:26

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •