Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: Ajutati-ma sa imi pot cumpara cartile pentru scoala

Data înscrierii
    05.09.2009
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Unhappy Ajutati-ma sa imi pot cumpara cartile pentru scoala

Ma numesc Rusu Alexandru,am 18 ani-trec in clasa a-XII-a sunt din Vaslui si parintii mei nu au posibilitatea sa imi cumpere carti din cauza ca numai tatal meu lucreaza cu salariu de 520 lei pe luna-din care 200 lei se duc pe datorii.Orice ajutor este binevenit!Va multumesc! Adresa mea este:Str.Filaturii,Bloc 428,sc.A,Apartament 6,Et.4,Vaslui,Cod 730009.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit informatii insuficiente

Citat Postat în original de andupustiu Vezi post
    Ma numesc Rusu Alexandru,am 18 ani-trec in clasa a-XII-a sunt din Vaslui si parintii mei nu au posibilitatea sa imi cumpere carti din cauza ca numai tatal meu lucreaza cu salariu de 520 lei pe luna-din care 200 lei se duc pe datorii.Orice ajutor este binevenit!Va multumesc! Adresa mea este:Str.Filaturii,Bloc 428,sc.A,Apartament 6,Et.4,Vaslui,Cod 730009.
    poate ar fi bine sa continui prin postarea unei liste cu cartile de care ai nevoie si de unde se pot cumpara, in cazul ca unii forumisti vor sa le cumpere si sa ti le trimita la adresa pe care ai postat-o. cred ca oricine ar fi de acord sa ajute un tanar care vrea sa invete.
    banuiesc ca nu vrei sa ti se trimita bani sa le cumperi tu, ci doresti sa primesti cartile de care ai nevoie.

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

A inceput scoala si baietu nu mai reveni cu lista cartilor trebuincioase.
    Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    05.09.2009
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit De urmatoarele carti am nevoie pt.scoala

Urmatoarele manuale imi trebuiesc pentru scoala(inca nu stiu toate manualele care-mi trebuiesc la scoala-dar voi completa pe parcurs pana saptamana viitoare).

Lb.Romana,clasa a-XII-a,Editura Art
    Lb.Engleza L2,clasa a-XII-a,Editura Corint
    Lb.Spaniola-Ed.Logos
    Filosofie-Ed.Economica
    Limba Latina-Ed.Humanitas
    Istorie-Ed.Didactica si Pedagogica
    Ultima modificare făcută de andupustiu; 16.09.2009 la 08:01.

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

Citat Postat în original de andupustiu Vezi post
    Urmatoarele manuale imi trebuiesc pentru scoala:(inca nu stiu toate manualele care-mi trebuiesc la scoala-dar voi completa pe parcurs pana saptamana viitoare.

-Manual Lb.Romana,clasa a-XII-a,Editura Art
    -Manual Lb.Engleza,clasa a-XII-a,Editura Corint
    salut. Eu sunt in clasa a 11 si am avut neplacerea de a afla ca, manualele vor trebui cumparate atat in clasa a 11 cat si intr-a 12-a deoarece nu sunt carti in scoala. Bine acuma, nu ca nu mi-as permite ca am bursa si ma rog, dar e o cheltuiala in plus, niste bani dati asa "aiurea" cum ar veni, bani cu care unii oameni care nu au venitul suficient pe cap de locuitor traiesc 2 luni (cunosc caz). Eu te sfatuiesc sa faci daca ai posibilitatea sa cum am facut eu. I-am cerut unui coleg mai mare cartile (mate romana fizica geogra engleza franca isto si cele de specialitate (de profil).

Data înscrierii
    22.09.2007
    Posturi
    214
    Putere Rep
    15

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Thumbs up

Citat Postat în original de artemis_z Vezi post
    faceti si voi ce puteti, daca nu cu carti, cu un fir , un cablu, o masina un pix, o clama...
    good point! indeed!
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    01.06.2006
    Locație
    "The Spirit of America"
    Posturi
    2.964
    Putere Rep
    27

Implicit

Citat Postat în original de lostjohn Vezi post
    Eu te sfatuiesc sa faci daca ai posibilitatea sa cum am facut eu. I-am cerut unui coleg mai mare cartile (mate romana fizica geogra engleza franca isto si cele de specialitate (de profil).
    Problema rezolvata. Acuma ramine sa vada cum face sa puna internet la PC cel nou si eventual un telefon din ala "meserias". Traiasca Gutzaaaaaaaa!!

artemis_z, merci frumos pentru link-uri
    "Nu spera când vezi miseii * La izbânda facând punte, * Te-or întrece nataraii, * De ai fi cu stea în frunte; * Teama n-ai, cata-vor iarasi * Intre dânsii sa se plece, * Nu te prinde lor tovaras: * Ce e val, ca valul trece." Eminescu-Glossa

Subiecte similare

1. De unde pot cumpara Odiseea lui Homer, in limba Romana?
    De Popescul în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 13.12.2009, 11:37
  2. Cartile copilariei
    De fl%rin în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 81
    Ultimul post: 06.10.2009, 05:02
  3. O speranta pentru mine... Ajutati-ma! http://www.burungiu.com
    De B.Madalina în forumul Anunturi Umanitare - Mesaje, cereri, donatii, ajutoare
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 22.12.2008, 03:37
  4. Cartile lui Dan Brown
    De Lavadeiza în forumul Discutii despre Cultura si Literatura /Cultural & Literature
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 31.01.2006, 05:40
  5. pot cumpara masina ca turist?
    De în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 04.07.2005, 16:41

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •