Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 13

Subiect: intrebari catre asiris

Data înscrierii
    31.05.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    2.102
    Putere Rep
    24

Implicit intrebari catre asiris

asiris, in cadrul subiectului "Eu despre mine" faci urmatoarea afirmatie:
    Citat Postat în original de asiris Vezi post
    ... Dreptul la opinie nu este blocat pe acest forum, drept dovadă sunt diferite "threaduri" unde puteţi să vă exprimaţi opinia, însă sunt anumite "threaduri" unde nu este permis acest lucru, "threadu" având o tematică clară, acest "thread" fiind unu dintre ele ...
    Intrebarea mea este, daca in cadrul unui subiect cu tematica asiris nu ne putem exprima o opinie in legatura cu tine, unde o putem face, fara de a cadea sub incidenta regulamentului, fara de a fi mustruluiti, penalizati si asa mai departe? Sau, statutul nostru de privilegiati nu ne da dreptul la a avea o opinie despre tine, aici pe forum?
    opinia mea este doar referitoare la ceea ce ai spus - nu aduce in discutie daca esti sau nu cracanat - nici nu-ti judeca spusele in functie de culoarea ochilor sau a parului.
    in rest sauzimdebine

Data înscrierii
    11.07.2009
    Locație
    Nürenberg, DE
    Posturi
    84
    Putere Rep
    11

Implicit Răspuns

Tematica abordată la secţiunea "Eu despre mine" este descrisă în titlu, în primul paragraf din prima postare, mai exact pentru a mă prezenta şi pentru a oferi mai multe informaţii despre mine. Dacă doream opinile voastre despre mine ar fi fost un titlu de genu "Voi despre mine" .

Nu ştiu dacă simt nevoia să aflu părerea voastră despre mine, nu sunt o persoană publică să merit a fi luat în evidenţa opinilor dvs. Ar trebui să deschid pentru fiecare coleg de forum o secţiune pentru această temă şi cum suntem cam mulţi ar fi cam greu. Plus că acest pas ar duce către o ceartă generală graniţa dintre jignire şi părerea personală ar fi mult prea mică pentru a putea aplana conflictele.

Nu simt nevoia să am o părere despre un alt coleg de aici pe forum, ce îţi doreşti tu ar fi pus intr-o paralelă de genu să ceri instituţi unde lucrezi să poţi să îţi bălăcăreşti colegi fără a putea fi sancţionat. Da ok, sunt sigur că or să existe si lucruri bune însă nu aceste aspecte mă îngrijorează.

În altă ordine de ideei reprezint micul grup care are grijă ca acest forum să nu devină o "piaţă" sau un mijloc de a jigni, ataca etc. Datorită acestui aspect nu vă pot oferi un instrument legal prin care să puteţi atinge obiective. De ce spun acest lucru ? Pentru ca sunteţi un recidivist pe acest forum şi asta nu este o opinie a mea este o realitate .

Pentru a nu duce discuţia la infinit sunt 7 921 forumişti înregistraţi, credeţi că aţi putea convinge jumatate plus 1 să fie de acord cu dvs. ?

Până atunci să auzim de bine şi parcă pe la americani erea o vorbă "Nu te întreba ce poate face forumul pentru tine ci întreabăte ce poţi face tu pentru forum !"

La bună vedere.

P.S. parcă totuşi nu zicea de forum parcă zicea de ţară ....
    Forţa să fie cu tine !

Data înscrierii
    31.05.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    2.102
    Putere Rep
    24

Implicit raspuns catre asiris

Lasand la o parte preconceptiile si celelalte, nu de alta dar nu cred ca are rost sa intram in discutii despre perceptie, logica si rationament, o astept pe biliboaca pentru asta, ca si usurinta si libertatea cu care jignesti doar pentru ca esti administrator, am o singura si ultima intrebare pentru tine.

asiris, tu, eu sper ca da, inca mai inveti Limba Romana? Eu si multi altii ca mine, pe care-i stiu, da, inca o mai invatam.

PS. Iar pentru ca deja stiu care-ti va fi reactia, vreau sa-ti spun ca si eu gandesc despre tine cum gandesti si tu despre forumisti.
    Ultima modificare făcută de sauzimdebine; 25.08.2009 la 12:06. Motiv: PS
    opinia mea este doar referitoare la ceea ce ai spus - nu aduce in discutie daca esti sau nu cracanat - nici nu-ti judeca spusele in functie de culoarea ochilor sau a parului.
    in rest sauzimdebine

Data înscrierii
    11.07.2009
    Locație
    Nürenberg, DE
    Posturi
    84
    Putere Rep
    11

Implicit Încă un "thread" închis ...

Azi am batut recordul personal, 2 "threaduri" închise în mai putin de 6 ore.

Îmi pare sincer rău că trebui să fac asta însă este necesar, poate amprenta germană îşi spune cuvântul.

Chiar dacă nu am citit nici-un răspuns la nici-o întrebare pe care am pus-o îţi răspund : Din clipa în care m-am născut şi până în clipa în care o să mor o să învaţ mereu. Cu limbile începe să fie din ce în ce mai greu pe lângă limba română ( materna ), a trebuit să mai adaug şi ceva germană, franceză, engleză şi italiană şi uneori mai încurc regulile, mă grăbesc şi iarăşi greşesc, e omenesc îmi recunosc greşeala.

Forumişti îmi sunt în primul rând colegi şi am respect pentru fiecare, în momentul în care îmi dovedesc că încrederea pe care le-o acord. Nu e frumos să spui ce găndeşti însă în momentul în care am dat cele 10 puncte ( minim pentru insolenţă ) am găndit că forumul pierde un om de calitate care are o singură vină, aceea de a pune la punct administraraţia forumului .. poate pentru a dovedi că este un luptător care nu se teme de nimic, poate pentru că nu îi place să vadă anumite nedreptăţi ...
    Din păcate această suspendare ar trebui să fie definitivă şi irevocabilă, chiar dacă am anumite remuşcări nu am ezitat să opresc acest conflict aici.
    Sunt ferm convins că dacă încercam altfel să ne întretăiem drumurile pe acest forum am fi fost amici buni ( chiar vă invit pe yahoo la o discuţie fără prejudecăţi şi reguli pentru că acolo se poate .. aici nu .)

Persona o să încerc să găsesc îndurare la sorin în cazul tău însă din păcate nu pot să îţi garantez nimic.

La bună vedere.
    Forţa să fie cu tine !

Data înscrierii
    31.05.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    2.102
    Putere Rep
    24

Implicit raspuns catre asiris 2

asiris, afla ca eu nu sunt mincinos si nici titlul acesta, "raspuns pentru asiris", nu are nimic mincinos in el. Dar cata vreme tu ai inchis subiectul "intrebari pentru asiris" fara a da drept la replica, tu marele aparator al dreptului forumistilor la opinie nici nu puteai face altfel, nu am avut alta cale decat deschiderea unui nou camp de discutii. Ai hotarat ca trebuie sa-l inchizi si pe acela, sa ma faci mincinos si sa ma inviti la discutii fara de prejudecati prin alte coclauri virtuale. Chiar daca as putea trece peste faptul ca pe nedrept ma faci mincinos, ceea ce la drept vorbind ar putea fi pus pe seama lacunelor de comunicare si a altor neajunsuri, ei afla asiris, mai draga, ca eu nu pot purta astfel de discutii, fara de prejudecati, numai prin anumite locuri, eu le port peste tot si intotdeauna. Asa ca pana nu vei fi si tu de aceeasi parte a baricadei ... nu vad nici o sansa sa purtam, noi doi, vreo discutie. Iar de aici le poti deduce si pe celelalte.
    in rest sauzimdebine

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit sauzimdebine

...citind postarile de la topicele deschise/inchise ale lui sauzimdebine ...si rasfoind ceva pagini ca sa vad unde se pot pune intrebari “la nivel de admin” am constatat ca majoritatea topicelor de la acest sub-forum au fost inchise.
    http://www.romanian-portal.com/forum...splay.php?f=32

...mirarea mi-a fost si mai mare cand am observat ca si topicul meu deschis de pe vremea cand “m-am denumit "singur" vataf virtual pe acest forum” ...”thread-ul” a fost inchis subit fara vreo notificare/motivatie/explicatie ...de ce?
    http://www.romanian-portal.com/forum...ead.php?t=4970

Vreau sa fiu cat se poate de CLAR “aici” in postarea mea, NU CONTEST SI NU COMENTEZ NOUL REGULAMENT actual si nici nu intentionez sa “arat cu degetul” sau “smoke on the water” ...ci doar sa intreb unde si pe ce topic/thread se pot pune intrebari decente de clarificare ...sau posta comentarii/opinii fara
    a fi considerate “atac la admin” sau conduita forumului?

....chiar daca unii dintre membrii forumului au fost “recidivisti” ...au revenit cu aceeasi dedicatie si interes in schimburi de discutii si opinii ...cazurile extreme ar putea fi excluse din “imagine”
    ...in cazul lui sau.... observ ca e destul de “reabilitat” avnd o multime de “patlagele verzi” si un Rep. Power de 12 si peste 2K postari ....mai mare decat ...multi dintere cei activi care posteaza non-sens.

asiris, imi cer scuze, as fi putut foarte bine sa te contactez personal pe tine personal sau pe sorin si sa..... ...dar am preferat sa-mi exprim public opinia mea aici in sensul “libertatii de opinie” al membrilor celor care sunt dedicati acestui forum si care vor sa-si aduca aportul ...fie si considerat “negativ” ...al unei libere comunicari deschise pt noi toti ...iniferent pe ce pozitie clasificata suntem actual.

p.s. asiris, lui sau.... i-am dat in cap cu “ciocanul” de mai multe ori ...dar si el mie ...si nu m-am suparat pe el ...totul e chestie de acomodare si de schimburi de “idei”
    p.s.2 ....in rest sauzimdebine

p.s.3 ...cu riscul de a-mi lua penalizarea de rigoare ...imi cer scuze daca am ofensat pe cineva.

Data înscrierii
    29.01.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    1.686
    Putere Rep
    22

Implicit

sauzimdebine am doar o singura intrebare, sanctionarea lui Aconi a fost corecta sau nu? Ca doar de aici a plecat toata discutia!

Eu zic ca DA, a fost corecta, si Asiris a procedat corect, dupa ce la avertizat in prealabil a urmat sanctiunea si ne-a invitat pe toti sa ne zicem parerea la topicurile desemnate pentru asta si sa nu ii poluam topicul personal. De ex. aici http://www.romanian-portal.com/forum...t=9964&page=35

Da, stiu sauzimdebine nu sunt cel in masura sa dau indicatii, am si eu greseli de nu pot sa le duc pe spate, dar asta nu ma oprit sa imi zic parerea, ca doar activezi pentru libera opinie.

P.S. Nu am scris acest mesaj sa fac pe avocatul lui Asiris, eu dar am vrut sa imi exprim satisfactia ca in sfarsit se aplica regulamentul indiferent de cine este x,y,z, asta nu inseamna ca toti care ar fi trebuit au fost sanctionati - (ca doar nici la politai cand te opreste pentru o abatere, nu te poti scuza cu faptul ca mai sunt si alti care au facut aceasi abatere) atat timp cat cineva a fost sanctionat conform regulamentului este un lucru corect.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.214
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    p.s.3 ...cu riscul de a-mi lua penalizarea de rigoare ...imi cer scuze daca am ofensat pe cineva.
    Sper si eu sa nu fii ofensat pe nimeni. Cred ca toti avem loc aici fara sa fie nimeni dat afara. Pana la urma care naiba mai e scopul ..vii pui aici 2 mii de mesaje timp cat cuprinde si esti dat afara pt ca ti-ai pierdut cumpatul de cateva ori. Pacat ca nu toti ne putem abtine si comporta cu o diplomatie aparte la orice punct al discutiilor, o fii chestie de constructie sau educatie dar asta nu ne face mai buni sau mai rai sufleteste, social, etc. Nu cred ca e o solutie excluderea, doar parerea mea. Daca vreti ca cineva sa dispara cu tot din-adinsul(am scris bine? - am dubii mari) sa iasa, poate fii ignorat, nu banat ..cu timpul ar intra mai rar, s-ar simtii marginalizat si deznodamantul ar fii exact ceea ce se doreste. Cu cat mai multi si mai vechi cu atat e mai consistenta comunitatea asta a voastra virtuala. Prea mult orgoliu cu siguranta dauneaza.

Nu inteleg prea bine care e problema ca nu citesc tot dar Sauzimdebine ai si dumneata un orgoliu nemaintalnit zau, mai lasa-i nene in pace cu tot cu reguli si principii si orice. Chiar nu ai lasat de la dumneata in viata asta deloc? ma indoiesc.
    Asiris, da mana cu sauzim, s-a impacat el Shogunelu cu sauzim si tocmai tu pari sa ai probleme cu asa situatie?

Data înscrierii
    31.05.2004
    Locație
    United States
    Posturi
    2.102
    Putere Rep
    24

Implicit

godrimartis si claudiunj... nu stiu ce sa mai zic ... se pare ca problemele de cunoastere, interpretare si folosire a Limbii Romane duc la neintelegeri. Am spus ce am avut de spus, cine poate si vrea sa inteleaga bine, cine nu, iarasi bine. De aceea am sa inchei cat se poate de scurt. Eu respect gazda cata vreme ma respecta. Iar asiris numai de respect fata de toti forumistii nu numai fata de aconi sau fata de mine, nu a dat dovada. Iar voi care ma stiti de mult nu cred ca ma puteti acuza ca as fi vreun mincinos, sau ca nu spun lucrurilor pe nume asa cum sunt, conform cu principii si norme general valabile si acceptate de majoritate.

In rest, pai in rest stiti si voi, sauzimdebine, ca nu prezenta sau absenta de pe romanian-portal este o prioritate.
    in rest sauzimdebine

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.214
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de sauzimdebine Vezi post
    claudiunj... Eu respect gazda cata vreme ma respecta. Iar asiris numai de respect fata de toti forumistii nu numai fata de aconi sau fata de mine, nu a dat dovada. Iar voi care ma stiti de mult nu cred ca ma puteti acuza ca as fi vreun mincinos, sau ca nu spun lucrurilor pe nume asa cum sunt, conform cu principii si norme general valabile si acceptate de majoritate..
    Stiu ce zici, am citit si eu introducerea la vremea ei.
    Dupa parerea mea asta a fost o greseala amatoreasca sa te angajezi undeva si sa spui din capul locului ca tu defapt ai numai greturi despre ei, dar deh asa o fii in Europa.
    Dar totusi nu pricep problema ...se pare ca e un topic ce nu l-am citit cu mistret si aconi personaje principale.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. pachet catre Ro
    De Albastreala în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 04.03.2007, 07:45
  2. Catre Roxana
    De dac31 în forumul Vize imigrare, vizitator-Canada-Ontario-Alte regiuni
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 26.09.2005, 03:09

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi