Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 40 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 392

Subiect: Si daca tot e vineri [2]

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.434
    Putere Rep
    10

Implicit Si daca tot e vineri [2]

continuare de aici

Propun sa postam in acest topic cate o fapta reala foarte haioasa sau cate un banc de sfarsit de saptamana (vinerea) care sa ne bine dispuna pentru weekendul care este foarte aproape.

Data înscrierii
    27.01.2006
    Posturi
    3.528
    Putere Rep
    27

Implicit

Multumesc Sorin!

Doi pensionari stateau pe o banca. Trece o femeie cu sani mari. Unul intreaba pe celalalt:
    - Iti place? Celalalt raspunde:
    - Nu prea!
    Mai trece o alta cu un posterior apetisant. Omul iar intreaba, celalalt stramba din nas. A treia oara trece una dotata din toate punctele de vedere. Asta iar intreaba, celalalt se stramba din nou. Acum, infuriat cel care intreba spune:
    - Mai, da ce dracu, tie nu iti place niciuna?! Celalalt raspunde sec si plin de verva:
    - Pai daca nu pot sa le fac nimic macar sa fiu EXIGENT!!!

Intamplare fericita: (foarte posibil sa fie reala)
    Eram o persoana foarte fericita. Aveam o minunata prietena cu care ma intalneam de mai bine de 1 an, asa ca ne-am decis sa ne casatorim.
    Exista o singura chestiune care ma deranja. Frumoasa ei sora mai mica. Viitoarea mea cumnata tot timpul se imbraca cu fuste mini (extrem de mini), iar in vocabularul ei nu exista cuvantul sutien, darmite in garderoba ei.
    Culmea era ca intotdeauna cand ma aflam in preajma ei mereu scapa cate ceva pe jos, iar cand se apleca sa ridice imi oferea o priveliste mai mult decat frumoasa. Era clar. O facea in mod deliberat. Pentru ca asemenea scene nu se intamplau daca era si altcineva de fata.
    Pregatirile de nunta fiind in toi, intr-o zi micuta surioara m-a sunat si m-a chemat sa mai verific ceva la invitatiile de nunta. Am luat-o de buna si i-am spus ca vin in cateva minute.
    Era singura cand am sosit si a inceput sa imi sopteasca ce dorinte si sentimente are pentru mine. Mi-a spus cat de mult ma doreste si ca ar vrea sa facem dragoste macar o data inainte de a ma insura si a ma darui surorii ei pentru intreaga viata. Eram total socat si nu am putut scoate un cuvant.
    Mi-a spus ca merge la ea in dormitor iar daca doresc un ultim salbatic "zbor" nu trebuie decat sa intru la ea in camera. Am ramas ca o stana de piatra, stupefiat de cele ce auzeam, uitandu-ma dupa ea cum urca scarile.
    Am stat asa cateva momente, apoi m-am intors si m-am indreptat spre iesire. Am deschis usa, cautand cu privirea locul unde mi-am parcat masina, cand au inceput ropote de aplauze.
    Toata familia viitoarei mele sotii era adunata in fata casei si ma aplauda. Cu lacrimi in ochi, viitorul meu socru s-a apropiat de mine si a inceput un mic speech: "Nici nu iti poti imagina cat de mandri suntem de tine ca ai trecut cu felicitari acest test. Nu as putea gasi un barbat mai bun pentru fiica mea daca as cauta in toata lumea. Bine ai venit in familia noastra!"
    Morala:
    INTOTDEAUNA pastreaza prezervativele in masina!!

Nu-mi apartine intamplarea!!!!
    Ultima modificare făcută de lebada; 21.08.2009 la 10:20.

Data înscrierii
    25.11.2006
    Posturi
    2.200
    Putere Rep
    26

Implicit

Lebada,m-ai facut sa rad!
    Hai sa-ti povestesc eu cate una din realitatile traite de mine,si ca sa vezi ca realitatea doare uneori...
    Aveam vre-o 19-20 ani nu mai stiu exact si intorceam si eu impreuna cu fetele mele din gasca capul dupa unu de care spuneam noi ca "era bun in draci",na poftim ce expresii aveam si noi...
    Si intr-o buna zi nu stiu cum,da ma invita baiatu la o pizza si un citric,m-am pregatit gandesti ca mergeam la intalnire cu vre-un ambasador ceva,in final ajungem ne asezam la o masa,comandam,mancam,povestim,una alta s cand ne era lumea mai draga o vad pe una traversand zambind catre noi..
    Eu intorc capul,si incep sa ma foiesc pe scaun ,o stiam din facultate,de pe la discoteca studentilor,pfff o poama acra acra,toate fetele fugeaus a nu fie vazute cu ea,avea o reputatie nasoala rau...si na ma gandeam ca iara se prezinta direct la masa si incepe:"Ceau,ce mai faci?Ai fost aseara?Nu te-am vazut..."Eram stresata sa nu vada asta ca eu o cunosc pe ast-lalta,desi nu aveam eu nimic cu ea,fata era simpatica asa nu era fata rea doar atat ca na,pleca cu oricine...
    Mama mia,si o vad traversand ,si venind spre noi si ma gandesc:"sa vezi ca asta se planteaza aici la masa...si morrrrr de rusine".Si nu-mi trece altceva`prin cap ca ma intorc si-i spun tipului:
    -Auzi,sper ca cotoroanta asta nu vine aici,eu nu am nici o treaba cu ea te avizez,si in plus,nu o suport are o faima..........
    La care tipul se uita lung la mine si-mi raspunde sec:
    -Zau?????E sor-mea!!!
    Am zis ca dau pe spateeeeeeeeeeee!Bine-nteles ca am terminat de servit,am inghitit in gol,am facut o conversatie de redusi mintali mai departe,ne-am luat larevedere,si nu ne-am mai intalnit,nici macar salutat!

Bun,asta-i una....mai am...dar prefer sa tac Ma gandesc ca asa am invatat si eu sa numar pana la trei inainte sa vorbesc!

Data înscrierii
    27.01.2006
    Posturi
    3.528
    Putere Rep
    27

Implicit

Citat Postat în original de opium-female Vezi post
    Hai sa-ti povestesc eu cate una din realitatile traite de mine,si ca sa vezi ca realitatea doare uneori..
    Vezi... d-aia va mai spui io voua cateodata sa aveti grija ce scoateti pe gurite cand stati la taifas cu domniile lor....barbatii! Cand bate gongul de douaspe trecute fix, abtineti-va! Una peste alta nu cred ca ai pierdut mare lucru la vremea aia! Parol! Ii era greu individului sa aleaga intre tine si sora lui! E bine ca ai ales tu!

V-as povesti eu cate una dar mi-e frica sa nu ajung la subsolul forumului!

Data înscrierii
    25.11.2006
    Posturi
    2.200
    Putere Rep
    26

Implicit

Zi tu draga ca sunt numa ochi,urechi si mustete aciuite sa ascult!
    Daca ajungi la subsol nu-i problema :
    -Fi tare!Sunt cu tine!!!
    ))))))))

Data înscrierii
    18.12.2003
    Locație
    Canada
    Posturi
    1.393
    Putere Rep
    27

Implicit

Sotul catre sotie: "Ai vazut-o, draga, pe tanara aceea care zambea la mine?"
    Sotia: "Nu-i nimic iubitule, si pe mine m-a bufnit rasul cand te-am vazut prima oara..."
    When the going gets tough, the tough get going
    Nu stiu ce-nseamna, da'mi place cum suna.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.434
    Putere Rep
    10

Implicit

Nunta de argint, sotul isi duce sotia intr-un voiaj minunat in niste insule uitate de lume.
    − Vai dragule, ce romantic esti, acum ca avem 25 de ani de casatorie si m-ai adus aici, ce-ai sa faci cand vom avea 50?
    Sotul: − Am sa vin sa te iau!!!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.245
    Putere Rep
    39

Implicit

O blonda apetisanta citea o carte in parc, pe banca.. Bula se apropie de ea cu gand s-o agate.
    - Ce carte cititi, doamna? intreba el.
    - Teoria amorului. Aici scrie ca cei mai virili barbati sunt evreii si indienii.
    - Doamna, dati-mi voie sa ma prezint: Itic Winnetou...
    ----------------------------------------------------------------------------------------

Copiii stateau la rand pentru a servi pranzul in cantina unei scoli gimnaziale catolice. Pe un colt al mesei era o gramada mare de mere. Maicutele lipisera pe tava cu merele un bilet pe care scria "Ia doar unul, Dumnezeu te supravegheaza". Putin mai in fata, la capatul celalalt al mesei se afla o gramada mare de prajituri cu ciocolata. Unul dintre copiii a scris un bilet "Ia cate vrei, Dumnezeu supravegheaza merele"
    ----------------------------------------------------------------------------------------

Alinuta si cu prietenul ei, amandoi timizi, stateau pe o banca-n parc, pe inserat. La un moment dat el ii spune:
    - Alinuta, vrei sa facem dragoste?
    La care ea raspunde:
    - Stii... n-as fi vrut.... dar m-ai convins!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.434
    Putere Rep
    10

Implicit

La noi inca nu a ajuns obsesia aceasta, insa in tarile mai dinspre occident, si in America in special, lumea nu mai poate rosti nici un cuvant fara sa se gandeasca stresat si disperat daca a fost sau n-a fost "politically correct". De la folosirea termenului de "persoane cu dizabilitati" in loc de "handicapati" pana la sintagme hilare nu este decat un pas.
    Iata un ghid haios de vorbire corecta.

Cum sa vorbesti despre femei si sa fii "politically correct"*
    1. Nu este o "papusa" sau "pisi" ci este o „persoana inzestrata cu sani”?
    2. Nu este "usuratica" ci este "accesibila orizontal"
    3. Nu este o "blonda proasta" ci o "o persoana cu parul deschis care s-a abatut de la calea informatiei"
    4. Nu este o "fosta" ci este o "persoana de a carei companie m-am bucurat"
    5. Nu te "sacaie" ci devine "repetitiva verbal"
    6.. Nu este o "prostituata de pe centura" ci este un "furnizor cu preturi mici"
    7. Nu "gateste prost" ci este "compatibila cu cuptorul cu microunde"
    8. Nu "poarta prea multe bijuterii" ci este "ingreunata metalic"
    9. Nu este "narcisita" ci este "excesiv de preocupata de calitatile sale"
    10. Nu "s-a ingrasat' ci "a depasit pragul metabolic"
    11. Nu "flirteaza" sau "amageste" ci "se angajeaza in simulare artificiala"
    12. Nu este "anorexica" ci "proeminenta scheletic"
    13. Nu "uraste fotbalul" ci este "ignoranta din punct de vedere atletic"
    14 Nu este "rece" sau "frigida" ci este "inaccesibila termic"
    15. Nu "are straturi de fard" ci a atins o "saturatie cosmetica"

Cum sa vorbesti despre barbati si sa fii "politically correct"*

1. Nu este un "alcoolic" ci a dezvoltat "o capacitate de a depozita alcoolul"
    2. Nu este un "dansator prost" ci este "mult prea caucazian"
    3. Nu "se rataceste tot timpul" ci "investigheaza destinatii alternative"
    4. Nu "cheleste" ci este intr-o "regresie pilozitala"
    5. Nu se poarta ca un "cretin" ci a dezvoltat o "descrestere a capacitatii creierului"

Data înscrierii
    06.09.2007
    Posturi
    1.163
    Putere Rep
    22

Implicit

Ha ha ha...
    -Nu este o "blonda proasta" ci o "o persoana cu parul deschis care s-a abatut de la calea informatiei"
    -Nu "s-a ingrasat' ci "a depasit pragul metabolic"
    astea doua sunt geniale, mai ales prima.

Pagina 1 din 40 12311 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Daca si tu....
    De nuvolari în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 147
    Ultimul post: 09.09.2009, 15:21
  2. Si daca tot e vineri
    De sorin în forumul Divertisment – jocuri, bancuri, muzica, poze postate de forumisti, etc.
    Răspunsuri: 405
    Ultimul post: 02.08.2009, 18:04
  3. Romanian Halloween 2007- Vineri 26 Oct.
    De radio27online în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 21.10.2007, 09:45
  4. Daca !!!
    De lancer în forumul Discutii despre Cultura si Literatura /Cultural & Literature
    Ultimul post: 19.09.2007, 03:12
  5. Conferinta Pr. Nicolae Tanase, Vineri 10
    De ecoman50 în forumul Comunitatea romaneasca din Northeast
    Ultimul post: 06.11.2006, 07:33

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii