Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 11 din 11 PrimulPrimul ... 91011
Rezultate 101 la 110 din 110

Subiect: Ghid viza de emigrare (CR1/IR1)

Data înscrierii
    19.11.2012
    Posturi
    29
    Putere Rep
    0

Implicit

certificatele nu trebuie traduse nigi de casatorie nigi de nastere daca sunt tip noi, daca nu, sunt fale noi cai mai bine,caziere trebuie traduse si legalizate dar sa nu infoliezi certificatele mult noroc si daca mai ai nelamuriri pot sa raspund cu drag.inca ceva cand sti ca ai platit tot viza si greencardul mai lasa o saptamana 2 si suna la ambasada la bucuresti eu asa am procedat si cei de la bucuresti mi-au cerut dosarele la urgenta din sua in 2 saptamani am primit vizele si analizele tot au decurs fffff bine.eu spun ca am avut noroc orb.multa bafta pe mai departe

Data înscrierii
    26.06.2012
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

tanya, imi poti spune te rog cat timp au durat actele de la affadit of support pana la interviu? cat timp mai este de asteptat? nu mai suport sa stau departe de al meu :(

Data înscrierii
    07.08.2013
    Posturi
    28
    Putere Rep
    0

Implicit

Am trimis toate documentele. Am platit toate taxele. De acum ma pregatesc pentru medical. Cam cat ar dura pana la interviu? Pana la urma rezultatele de la consultatie se da pe loc sau nu? Sunt tocmai din Iasi, iar drumul pana la Bucuresti e infernal si tare as prefera sa fie un singur drum.

Data înscrierii
    19.11.2012
    Posturi
    29
    Putere Rep
    0

Implicit

ankybidis in timp de 30 de zile ar dura dar la mn a fost diferit eu am sunat la bucuresti dupa ce s-au platit vizele si sponsorii mei iar a trebuit sa plateasca taxa de emigrare adica cum lucreaza ei,ce stiu eu sau luat dupa persoane noi am fost 4 persoane eu si copiii mei 1300 usd.deci dupa ce veti plati totul puteti suna la bucuresti dupa vreo 2 saptamani .In legatura cu medicalul daca aveti copii pana la 11-12 ani nu se da pe loc ca se face un vaccin si la vaccinul ala numai dupa o saptamana se da rezultatul .doamna Maria Toma a fost o doamna cu mine a adus ea analizele la prima clinica regina maria de langa consulat si chiar in ziua aceea cand am facut analizele am fost si la consulat ca am sunat la ei si m-a programat pt amprente si cealalta saptamana pt vize ,tot timpul la procesarea actelor a durat 1 an si 6 luni

Data înscrierii
    07.08.2013
    Posturi
    28
    Putere Rep
    0

Implicit

Am platit tot....am trimis toate documentele. Acum astept pentru case complete. Asteptarea asta poate sa innebuneasca si cel mai calm om de pe pamant.

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de robinson Vezi post
    Am platit tot....am trimis toate documentele. Acum astept pentru case complete. Asteptarea asta poate sa innebuneasca si cel mai calm om de pe pamant.
    Pana pleci incearca sa petreci cat mai mult cu familia si prietenii acolo. O data ajunsa aici vei uita de perioada asta de asteptare si vei incepe sa le simti lipsa.

Ce-a fost mult a trecut. E drept ca ultima perioada e cea mai grea, cand esti aproape de interviu dar trece si asta.

Data înscrierii
    07.08.2013
    Posturi
    28
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de livia Vezi post
    Pana pleci incearca sa petreci cat mai mult cu familia si prietenii acolo. O data ajunsa aici vei uita de perioada asta de asteptare si vei incepe sa le simti lipsa.

Ce-a fost mult a trecut. E drept ca ultima perioada e cea mai grea, cand esti aproape de interviu dar trece si asta.
    De obicei cat dureaza? Au primit AOS-ul pe 12 iunie, iar IV package pe 6 iulie. Nu am primit nici un checklist, absolut nimic de la ei.

Data înscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de robinson Vezi post
    De obicei cat dureaza? Au primit AOS-ul pe 12 iunie, iar IV package pe 6 iulie. Nu am primit nici un checklist, absolut nimic de la ei.
    O medie a timpilor de procesare aici:

http://www.visajourney.com/timeline/irstats.php

Data înscrierii
    26.06.2012
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Wink

Citat Postat în original de tanya Vezi post
    ankybidis in timp de 30 de zile ar dura dar la mn a fost diferit eu am sunat la bucuresti dupa ce s-au platit vizele si sponsorii mei iar a trebuit sa plateasca taxa de emigrare adica cum lucreaza ei,ce stiu eu sau luat dupa persoane noi am fost 4 persoane eu si copiii mei 1300 usd.deci dupa ce veti plati totul puteti suna la bucuresti dupa vreo 2 saptamani .In legatura cu medicalul daca aveti copii pana la 11-12 ani nu se da pe loc ca se face un vaccin si la vaccinul ala numai dupa o saptamana se da rezultatul .doamna Maria Toma a fost o doamna cu mine a adus ea analizele la prima clinica regina maria de langa consulat si chiar in ziua aceea cand am facut analizele am fost si la consulat ca am sunat la ei si m-a programat pt amprente si cealalta saptamana pt vize ,tot timpul la procesarea actelor a durat 1 an si 6 luni

a sunat sotul la NVC (insfarsit su raspuns) ia spus ca affadid or support dureaza 34 zile lucratoare, au trecut mai mult de 40 zile lucratoare si nimic de la ei, e groaznica asteptarea, in momentul de fata nici nu stiu daca mai vreau acel green card, m.am scarbit sa tot astept
    multumesc frumos pentru raspuns

Data înscrierii
    07.08.2013
    Posturi
    28
    Putere Rep
    0

Implicit

Ieri am primit checklist pentru AOS. Sunt ingrozitori cu spatii goale in I-864 form. Unii zic sa nu pui N/A, altii da. O adevarata mascarada. Acum retrimitem AOS-ul, speram la sfarsitul lui august sa avem case complete.

Pagina 11 din 11 PrimulPrimul ... 91011

Subiecte similare

1. Ghid viza K1
    De Georgian@ în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 107
    Ultimul post: 27.02.2012, 12:17
  2. Ghid de Emigrare
    De Aurelian în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 01.06.2010, 08:42
  3. Ghid viza K3
    De Georgian@ în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 18
    Ultimul post: 12.01.2010, 07:27
  4. Ghid de emigrare
    De Aurelian în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 08.01.2010, 08:25
  5. Ghid pentru emigrare in SUA
    De Vlad în forumul Nou veniti in America/SUA/Statele Unite-Ghidul incepatorului
    Răspunsuri: 19
    Ultimul post: 07.08.2007, 08:56

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •