Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 86

Subiect: Ce carti ati mai citit in ultima vreme?

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

Smile Ce carti ati mai citit in ultima vreme?

Buna, cu toate ca a venit vacanta iar alti adolescenti de varsta mea prefera discoteca, PC GAMES etc; eu am ales sa citesc niste carti si sunt foarte curios ce carti ati mai citit dvs in ultima vreme.
    Pt adolescenti si nu numai as recomanda Winetou care este un roman in 3 volume de Karl May de origine germana despre indieni , iar pt adulti Arta Razboiului de Sun Tzu o carte foarte usor de citit si foarte interesanta. Pt cei care prefera SF as recomanda Fugarul de Stephen King un mare autor de carti SF si horror.
    Astept recomandarile dvs.

Data înscrierii
    20.11.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    432
    Putere Rep
    0

de fapt winetou a fost cea mai vanduta carte ,vreodata, in germania. Buna alegere! de acord, are nota 10!

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

am citit: vinetou si fiul vanatorului de ursi, ocolul pamantului in 80 de zile, old surehand

incercati si calatorie spre centrul pamantului , frabato magicianul, jocul lui gerald, santier in lucru, urmasii lui winetou
    Ultima modificare făcută de sorin; 05.09.2009 la 07:02. Motiv: fuzionat 2 mesaje consecutive

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    at home
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    19

Implicit

se pune daca am citit tom si jerry? the book. sau cartea junglei? noi cam asta citim....ah...si legende ....
    <<<fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru. ele sunt.>>>

Data înscrierii
    23.09.2007
    Locație
    Bucharest, Romania
    Posturi
    369
    Putere Rep
    13

Implicit

Paul Auster - Nebunii in Brooklyn (Brooklyn Follies) - O carte draguta, despre viata, relatii de familie, dragoste si adaptare, pe care tocmai am terminat-o si care m-a lasat cu un gust dulce-amarui. V-o recomand cu multa caldura.

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

Smile books

inca o carte tare pe care o voi termina in 2 zile Goana dupa meteor de Jules Verne. apropo tare si cartea junglei eu inca n-am citit-o da am de gand sa citesc si tarzan oricum FIECARE CARTE ARE CEVA SPECIAL NU POT SA MA PRONUNT ASUPRA UNEI CARTI SI SA AFIRM CA E CEA MAI COOL DEOARECE CE GASESTI INTR-O CARTE NU GASESTI IN ALTA.EU SUNT DE PARERE CA FIECARE AUTOR PUNE O PARTICICA DIN SUFLETUL LUI IN OPERA SA SI TRANSMITE IMPRESII SI SENZATII UNICE. NICI O DATA N-AM SA SPUN DESPRE O CARTE CA ESTE "NASPA" PT CA SUNT DE PARERE CU KARL MAY CARE SPUNEA INTR-UNA DINTRE OPERELE SALE SI ANUME "OLD SUREHAND": CEA CE CITESTI ACUM ESTE DOAR O CARTE, DACA NU-TI PLACE O POTI INCHIDE , DACA ITI PLACE O POTI DESCHIDE ORICAND". EU SPUN CA NU E NICICAND PREA TARZIU SA TE APUCI DE CITIT, EU AM 17 ANI SI DOAR VARA ASTA M-AM APUCAT DE CITIT SI CITESC ORICE DE LA AVENTURA, COMEDIE, SF PANA LA CARTI PSIHOLOGICE. SI V-AS DA UN SFAT: DACA PUTETI FACETI TOT POSIBILUL SA CITITI DOAR LA LUMINA ZILEI DEOARECE LUMINA ARTIFICIALA E OBOSITOARE PT OCHI. GOD BLESS YOU ALL.

Data înscrierii
    03.11.2008
    Locație
    Chicago
    Posturi
    1.177
    Putere Rep
    22

Implicit

Atlas Shrugged de Ayn Rand-o carte extraordinara pe care o recomand cu caldura tuturor!

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

Smile Revin

Buna ce carte psihologica imi recomandati?

Data înscrierii
    01.06.2006
    Locație
    "The Spirit of America"
    Posturi
    2.964
    Putere Rep
    27

Implicit

Citat Postat în original de lostjohn Vezi post
    In ce sens psihologica? Romane psihologice, manuale de psihologie? Daca te pasioneza viata/realitatea (psihologia cotidiana) poti incerca sa citesti memorii/autobiografii.
    "Nu spera când vezi miseii * La izbânda facând punte, * Te-or întrece nataraii, * De ai fi cu stea în frunte; * Teama n-ai, cata-vor iarasi * Intre dânsii sa se plece, * Nu te prinde lor tovaras: * Ce e val, ca valul trece." Eminescu-Glossa

Data înscrierii
    03.11.2008
    Locație
    Chicago
    Posturi
    1.177
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de lostjohn Vezi post
    Daca nu te deranjeaza sa citesti carti scrise in limba engleza, iti recomand "Anatomy of a Secret Life" de Gail Saltz, MD

Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Ce am citit pe net....
    De Loniia în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 36
    Ultimul post: 18.11.2010, 13:46
  2. ultima strigare...
    De Annelida în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 18.12.2009, 12:29
  3. carti de citit
    De ancanemes în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 14
    Ultimul post: 05.04.2006, 06:29
  4. Ultima sansa
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 10
    Ultimul post: 06.09.2005, 06:02
  5. bani pt citit emailuri....
    De lori16ro în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 30.07.2005, 05:51

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •