Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 13 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 126

Subiect: America vazuta mai de sus

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    NJ
    Posturi
    1.350
    Putere Rep
    0

Implicit

din perspectiva unui geograf, draga pisoi, iti pot spune ca aceste imagini sunt foarte valoroase si noi suntem foarte norocosi sa avem parte de ele.

multumesc in numele tuturor pentru aceasta galerie impresionanta!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de Georgian@ Vezi post
    din perspectiva unui geograf, draga pisoi, iti pot spune ca aceste imagini sunt foarte valoroase si noi suntem foarte norocosi sa avem parte de ele.

multumesc in numele tuturor pentru aceasta galerie impresionanta!
    multam pt aprecieri

...pozele au trebuit reduse ca sa nu depaseasca formatul forumului, cele originale au o definitie calitativa mult mai mare ...pt cei care doresc anumite poze in original, scrieti-mi pm cu adresa de email.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit Nebraska-Iowa

Continui traseul spre Chicago

Nebraska-Iowa, la orizont se vad nori ...totusi am reusit sa prind cateva locuri

Ultima modificare făcută de Pisoi; 10.08.2009 la 12:19.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Sper sa nu se supere pisoi prea tare, dar pt mine, cu mici exceptii, pozele facute de sus, de jos, sau de oriunde, aicea in State ne arata piatra, desert, bolovani si muuulta, multa...piatra. Daca asta o fi frumusete - desertaciune si bolovani in varii forme si configuratii, inseamna ca nu mai sunt la curent cu ultimele tendinte in estetica.
    Am strabatut America de pe o coasta pe cealalta de doua ori cu masina, pe trasee diferite. Sa fiu al naibii daca in 98% din timp vezi altceva decat "frumuseti" dintr-astea. Numa' bune sa te bage direct in depresie, oricat de pozitiv ai fi.
    Patrie este una, restul sunt doar tari.

Data înscrierii
    29.01.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    1.686
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de shogunelu Vezi post
    Sper sa nu se supere pisoi prea tare, dar pt mine, cu mici exceptii, pozele facute de sus, de jos, sau de oriunde, aicea in State ne arata piatra, desert, bolovani si muuulta, multa...piatra. Daca asta o fi frumusete - desertaciune si bolovani in varii forme si configuratii, inseamna ca nu mai sunt la curent cu ultimele tendinte in estetica.
    Am strabatut America de pe o coasta pe cealalta de doua ori cu masina, pe trasee diferite. Sa fiu al naibii daca in 98% din timp vezi altceva decat "frumuseti" dintr-astea. Numa' bune sa te bage direct in depresie, oricat de pozitiv ai fi.
    Asa este shogunelu, dupa viziunea ta SUA este formata din New Mexico, California, Nevada si Texas.

Poate ne atasezi un google map cu Aerial Map ca sa vedem ce inseamna pentru tine, desert, etc in 98% din cazuri.

Sorin te rog sa muti la aberati de tot felul (inclusiv acest mesaj), daca ar exista un top la aberatii sunt sigur ca mesajul lui shogu ar intra in primele 10.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Citat Postat în original de godrimartis Vezi post
    Asa este shogunelu, dupa viziunea ta SUA este formata din New Mexico, California, Nevada si Texas.

Poate ne atasezi un google map cu Aerial Map ca sa vedem ce inseamna pentru tine, desert, etc in 98% din cazuri.
    Ca iti vine sau nu sa crezi, viziunea mea asupra Americii e un pic mai completa decat a ta si se bazeaza pe faptul ca am calatorit, nu gluma, cunosc locurile pe viu, nu ca mucea in fata monitorului, pe google maps.

Dealtfel nici nu se impune nicio alta imagine, uita-te la pozele existente, daca tu vezi in proportie de peste 90% altceva decat bolovani, inseamna ca ai imaginatie nene, nu gluma.

Cu aberatiile las-o mai piano, ca esti departe de pozitia in care ai putea face consideratii pe tema asta.

Data înscrierii
    29.01.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    1.686
    Putere Rep
    22

Implicit

nu ca mucea in fata monitorului
    Iti zic si a treia oara, asta o fi mama ta, care te-a invatat sa vorbesti asa.

P.S. In privinta calatorilor tale, da intradevar jos palaria, nu toata lumea reuseste sa se mute an de an din tara in tara. Bine stiu esti numai in vizita si promiti ca nu stai mult. Chiar asa, mai stai mult?

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.669
    Putere Rep
    23

Implicit

Citat Postat în original de godrimartis Vezi post
    Iti zic si a treia oara, asta o fi mama ta, care te-a invatat sa vorbesti asa.

P.S. In privinta calatorilor tale, da intradevar jos palaria, nu toata lumea reuseste sa se mute an de an din tara in tara. Bine stiu esti numai in vizita si promiti ca nu stai mult. Chiar asa, mai stai mult?

Tot asa iti spun si eu ca deja m-ai jignit destul, cand ti-am atras atentia ca intri pe teren minat, nu mai este nevoie sa te straduiesti.
    In privinta ta hotararea e luata.
    Cand va veni momentul, o sa te iau si de la ma-ta din brate.

Data înscrierii
    29.01.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    1.686
    Putere Rep
    22

Implicit

Tot asa iti spun si eu ca deja m-ai jignit destul,.
    Jenica, copilas, fluturas, tu chiar nu iti dai seama ca intotdeauna esti primul care jignesti, iar cand iti raspund folosesc exact cuvintele tale?
    Daca tu consideri ca nu ma jignesti, nu vad de unde atunci supararea ta?

Hai ca te pun eu pe ignor, ca sa nu iti lungesc agonia.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit Iowa-Illinois

...la sugestia fificai am sa postez pozele la marimea 800x600

Ultima modificare făcută de Pisoi; 10.08.2009 la 12:20.

Pagina 3 din 13 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. romania vazuta de straini
    De agora în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 77
    Ultimul post: 27.05.2007, 20:59
  2. America
    De mamica în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 22.10.2006, 21:41
  3. America
    De Claudia Alina în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 12.05.2006, 09:35
  4. din USA in America de Sud??
    De giacarangi în forumul Despre si cu studenti din SUA, Canada, Uniunea Europeana si Romania
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 18.09.2005, 18:53

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •