Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: legislatia spaniola?

Data înscrierii
    25.05.2009
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit legislatia spaniola?

Buna seara.Am o intrebare:ce prevede legislatia spaniola in cazul bunurilor furate gasite asupra unui cetatean roman fara a le fi furat el,el doar transportand bunurile fara a avea cunostinta ca fiind furate?Politia dispune retinerea acestuia pana la anchetarea cazului?Are voie politia sa-l retina?Cat are voie politia sa-l retina? in cazul in care nu se va gasi persoana care a furat bunurile ce se va intampla cu cel care le-a transportat?este nevoie de implicarea unui avocat ?sau daca imi puteti da orice alte legaturi de ex site-uri de unde pot afla ceva in legatura cu cele de mai sus.Va multumesc.

Data înscrierii
    25.11.2006
    Posturi
    2.197
    Putere Rep
    28

Implicit

Dorica
    Cu siguranta cel mai bine este sa te pui in contact cu un avocat,automat cel care a transportat obiectele furate este considerat complice,pana la demararea unei anchete este chiar INCULPAT ,normal ca politia are drept sa il retina pana cand va primii un avocat din oficiu la cererea sa sau un avocat contra cost contractat de voi.Nu mentionezi despre ce bunuri este vorba sunt anumite sume (valoarea totala a bunurilor )care daca nu sunt depasite nu este un caz penal din cate stiu eu.Depinde de ce a transportat!!Unde esti?In ce comunitate?Ti-as putea recomanda un avocat,depinde de unde esti....daca nu-ti poti permite un avocat va sfatuiesc sa apelati la unul din oficiu,si sa retii ca da!politia are drept sa il retina pe cel ce a efectuat transportul,se poate elibera sub cautiune depinde si asta de ancheta ce va incepe a fi demarata!
    Cred ca nu este tocmai precaut sa ne pronuntam sau sa tragem concluzii nestiind despre ce este vorba,cel mai bun lucru este sa cauti un birou de avocatura urgent!!!

Subiecte similare

1. Loteria Spaniola
    De morphaeon în forumul Comunitatea romaneasca din Spania
    Răspunsuri: 12
    Ultimul post: 04.09.2013, 21:15

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •