Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: Evenimente in Toronto - Ontario

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.503
    Putere Rep
    10

Implicit Evenimente in Toronto - Ontario

Aici puteti posta informatii despre diverse evenimente din comunitatea voastra. Voi incepe eu cu "Doors Open Toronto":
    http://www.toronto.ca/doorsopen/

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit Bilete gratuite

Bibliotecile publice din Toronto oferă în fiecare sâmbătă bilete gratuite pentru întreaga familie la următoarele centre de artă şi cultură:

Art Gallery of Ontario, The Bata Shoe Museum, Black Creek Pioneer Village, Gardiner Museum, Museum of Inuit Art, Textile Museum of Canada, City of Toronto's Historic Museums, Ontario Science Centre, Casa Loma, Royal Ontario Museum.

Pentru detalii, vizitaţi website ul lor: http://programs.torontopubliclibrary.../map/#programs sau întrebaţi aici.

P.S. Cartea de acces la bibliotecă este gratuită dar biletele gratuite sunt limitate, fapt pentru care e bine să fiţi mai devreme de deschiderea programului acolo.
    Ultima modificare făcută de fifi; 24.10.2009 la 18:44.

Data înscrierii
    04.11.2009
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit concert Timpuri Noi la Toronto 12 noiembrie

12 noiembrie 8:30pm

Biletele se pot cumpara online ($20) sau la intrare ($25). http://timpurinoi.ca/

Hollywood on the Queensway
    1184 The Queensway
    Etobicoke, Toronto
    Ontario M8Z 1R6

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit Să câştigi fără să plăteşti bani

Postul de radio din Toronto CHFI are un Club de fidelitate al ascultătorilor, unde sunt şi concursuri, extrageri prin care poţi câştiga sume de bani, excursii etc.

Este bun pentru cei care au acces la calculator, la radio şi telefon. Îţi faci un cont la acel club şi câştigi puncte „ghicind” melodiile care au fost cântate la radio la 5:55 AM, 8:00 AM, 12:00 AM, 5:00 PM. Am scris „ghicind” deoarece nu trebuie să asculţi neapărat radio la acele ore, ci poţi găsi melodiile în playlistul lor, timp de 12 ore în urmă. Cu punctele te poţi înscrie la concursuri. Acum se desfăşoară acordarea de către Pizza-pizza, a zece mii de dolari.

Cum se procedează: de luni până vineri, în fiecare zi la 7:30 AM şi 5:30 PM, robotul extrage un nume câştigător. Dacă tu eşti câştigătorul, în decurs de 10 minute trebuie să-i suni şi poţi lua 1 mie de dolari sau o poţi lăsa acolo pentru ultima extragere de vineri când câştigătorul ia 10 mii de dolari. Dacă nu suni în cele 10 minute, se face o altă extragere. La înscriere, atunci când vă faceţi contul trebuie să vă daţi datele reale pentru ca să vă puteţi lua premiul.

Au mai avut şi înainte dar se extrăgea doar o dată pe zi şi au fost săptămâni când şi-au retras toţi cate o mie câştigate, iar norocosul de vineri a luat direct cele 10 mii.

De asemenea cu punctele(care se adună destul de uşor) puteţi licita pentru diverse chestii care se află în magazinul virtual al radioului.

Nu am văzut pe nicăieri scris că trebuie să stai neapărat în Toronto ca să participi, cred că e vorba de semnalul de la radio, deşi au şi pe website sa poţi asculta radio, dar ştiu sigur că premiile trebuiesc ridicate personal de la sediul lor din Toronto. Dacă vreţi să vă adăugaţi şi aveţi nelămuriri, cu ce pot vă ajut.
    Baftă tuturor!

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit Cavalcade of Lights

Artificii, lumini specifice sărbătorilor de iarnă, patinaj pe gheaţă şi concerte în aer liber, în downtown Toronto.

Programul evenimentelor şi detalii aici: http://www.toronto.ca/special_events/cavalcade_lights/2009/

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit Bursă computer şi internet gratis un an pentru copii

"The kids@computers scholarship is available to children living in Toronto between 8 and 14 years of age who do not have a computer. Eligible families must live in subsidized housing or receive Ontario Works or Ontario Disability Support Program (ODSP) benefits.
    Successful applicants and their families receive:

• basic computer orientation sessions
    • a home computer with software and a printer
    • Internet access for one year"

sursa: http://www.toronto.ca/socialservices/kids_comps.htm

programul se poate aplica şi este un ajutor pentru noi veniţi.

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

STELA POPESCU si ALEXANDRU ARSINEL la Toronto. Un spectacol deosebit cu doua nume importante ale comediei romanesti. Este ultimul lor turneu in Nord America inainte de a se retrage in mod oficial din lumea teatrului.
    Ultima modificare făcută de fifi; 24.11.2012 la 06:04.

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit Ştefan Hruşcă la Toronto

Subiecte similare

1. Spectacole si evenimente la Chicago
    De sorin în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 07.03.2008, 04:34
  2. evenimente romanesti in CA
    De kiki în forumul Comunitatea romaneasca din West
    Răspunsuri: 30
    Ultimul post: 19.11.2007, 20:12
  3. Restaurante pentru evenimente
    De AvramKGB în forumul Info diverse,bilete avion,posturi tv/radio,cluburi,juridic
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 10.09.2007, 21:03
  4. Evenimente culturale in New York
    De sorin în forumul Comunitatea romaneasca din Northeast
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 09.05.2006, 16:08

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •