Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 10 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 91

Subiect: Ce se intampla cu forumul…

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit Ce se intampla cu forumul…

Pe acest topic voi incerca sa va tin la curent cu ce se intampla din cand in cand cu forumul, din motive obiective sau subiective.
    Astazi de exemplu, pentru cateva ore forumul nu a functionat, ceea ce m-a luat chiar si pe mine prin surprindere, vazand mesajul "this domain expired", deoarece asa ceva nu s-a mai intamplat inainte. Tin sa va anunt ca domeniul nu a expirat si nu am (inca) de gand sa inchid acest forum. Intamplarea s-a datorat faptului ca cei care-mi administreaza domeniul romanian-portal.com mi-au trimis instiintarea ca domeniul trebuie reinnoit la o adresa de email pe care nu o mai folosesc de ceva timp, desi le-am transmis cu mult timp in urma sa-si corecteze aceasta informatie in baza lor de date.

Deci, deocamdata totul ar trebui sa fie in ordine. Posibil ca in urmatoarele 24 de ore sa mai fie "perturbari" pana se propaga DNS-urile pe intregul internet, desi nu prea cred.

Ca plan pe termen lung, pana prin toamna ma voi gandi foarte serios si profund care va fi soarta acestui forum si website in general (restul websiteului, in afara forumului, fiind momentan inchis).

Data înscrierii
    30.09.2008
    Locație
    Augsburg De
    Posturi
    2.278
    Putere Rep
    30

Implicit

Mesajul a aparut si ieri dimineata,dar dupa vreo doua ore totul era ok.
    Personal,sincer,mi-ar parea rau daca ai inchide.
    Dar cum sint vremuri grele,pentru toti,sigur ai sa faci ceea ce crezi de cuviinta.
    Eu sint si bun si rau ,asa cum sint,
    Nu-mi tin rabozul la cusururi."

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    at home
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    19

Implicit

Sincer, eu am crezut ca are la mine internetul probleme si nu deschide pagina...ma rog, nu sunt nici pe departe initiata intr-ale net-ului...
    Da, se pare ca se intampla ceva si cu forumul si cu noi....
    Se fac atacuri directe la persoana, tonul e in general unul mai malitios si mai distant.....
    Credeam ca mi se pare mie,. e posibil sa fie criza, sa ne fi schimbat cu totii...sa fi pierdut din frumusetea si din nebunia sau zburdalnicia aia a cuvintelor si hazului.....e parca trist, parca am fi cu totii intr-un mariaj de care tragem cu dintii sa mai tina...insa barca pare sa prinda apa undeva....
    se va scufunda? sa ne fi pierdut simtul umorului? mi-e dor si mie de unele discutii, de aberatiile noastre si de aiurelile de care te bufnea rasul instant cand le citeai....
    asta e cel putin parerea mea, sper sa gresesc...
    <<<fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru. ele sunt.>>>

Data înscrierii
    18.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    3.090
    Putere Rep
    35

Implicit

Forumul poate functiona fara administrator? azi acest gand m-a "inteapa"...sa presupunem :Sorin are concediu din aceasta "functie" ,forumul ramane la fel o sursa de informatii( nu se stie ,pot fi eu sau vre-un membru al familiei mele care beneficiaza de acest ajutor)...si un loc unde ne-am simtit/ne simtim bine!cum sa facem sa nu fie vandut?!...fara sa aduca prejudicii pentru proprietar!
    Este evident !Suntem suficient de caliti /invatati ,sa "existam" fara "moderator" !
    Alta solutie nu este?...Sorine "musaj' sa-l vinzi?...
    Puteti sa-mi ignorati randurile... ,scuze pentru ghilimele ,e un obicei!
    De ce "m-a doare" cuvantul "vandut" ?!
    Ultima modificare făcută de Loniia; 26.05.2009 la 09:42.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Loniia Vezi post
    Forumul poate functiona fara administrator? azi acest gand m-a "inteapa"...sa presupunem :Sorin are concediu din aceasta "functie" ,forumul ramane la fel o sursa de informatii( nu se stie ,pot fi eu sau vre-un membru al familiei mele care beneficiaza de acest ajutor)...si un loc unde ne-am simtit/ne simtim bine!cum sa facem sa nu fie vandut?!...fara sa aduca prejudicii pentru proprietar!
    Este evident !Suntem suficient de caliti /invatati ,sa "existam" fara "moderator" !
    Alta solutie nu este?...Sorine "musaj' sa-l vinzi?...
    Puteti sa-mi ignorati randurile... ,scuze pentru ghilimele ,e un obicei!
    De ce "m-a doare" cuvantul "vandut" ?!
    Loniia, forumul poate functiona in cea mai mare parte a timpului fara administrator. Avand in vedere ca forumistii nostri sunt mult mai civilizati decat cei de pe alte forumuri, interventia administratorului este dupa cum vedeti destul de rara in ultimul timp.
    Problema administrarii nu ar fi atat de mare (desi s-au gasit unii sa-mi dea “indicatii pretioase” in sensul ca mi-ar trebui o echipa) pe cat e de mare problema partii tehnice, adica existenta unui administrator web, care sa fie gata oricand sa intervina daca apar probleme tehnice si sa-l puna intr-un timp cat mai scurt inapoi online. Eu nu ma pricep la web design si administrare web si de aceea ar trebui sa depind de cineva care sa se ocupe de aceasta latura. Asa cum am mai spus, actualul webmaster are si el prioritatile lui si m-a ajutat prieteneste ani de zile pana acum pe timpul lui liber, dar nu o mai poate face. Am incercat in acest timp si alte variante, dar pana acum a fost singurul care a fost in masura sa se descurce cu brio. Sunt genul de persoana care nu-i plac jumatatile de masura si ori e proprietatea mea si merge macar 99% bine, ori il dau cuiva care sa poata indeplini aceste conditii.

Parerea mea este ca e nevoie de cineva care are experienta in webdesign si/sau programare care sa fie direct interesat sa mentina si sa conduca acest forum. Personal, voi face tot ce-mi sta in putinta ca acest forum sa se mentina in viata multi ani de aici incolo, scopul nefiind de a-l inchide doar pentru a ma elibera si a-mi vedea de alte prioritati importante, ci de a gasi o modalitate de tranzitie catre altcineva care intelege importanta si valoarea informativa a acestuia.
    Administrator sau nu, eu voi fi activ pe acest forum.

Data înscrierii
    18.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    3.090
    Putere Rep
    35

Implicit

Cred am inteles in final Sorin ,tin sa-ti multumesc pentru activitatea ta de pana acum ,al webmasterilor si celor de au ajutat sa functioneze acest loc,un strop de "ragaz"/"oaza"...din afara cotidianului!

Data înscrierii
    23.09.2007
    Locație
    Bucharest, Romania
    Posturi
    369
    Putere Rep
    14

Implicit

Sorin, forumul asta m-a ajutat atat de mult, incat daca as avea cunostintele necesare m-as oferi sa ajut cu draga inima! Din pacate nu stiu webdesign nici pana la genunchiul broastei, dar imi doresc din tot sufletul sa se gaseasca o persoana isteata si rabdatoare care sa preia aceasta sarcina. Mult succes!

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat în original de Rebela Vezi post
    PS Si-a revenit forumul.

Ca si in viata reala, perioada de criza are si aspecte bune.

Data înscrierii
    18.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    3.090
    Putere Rep
    35

Implicit

Huh ,azi reusisem sa m-a conectez pe forum!
    ..iar probleme tehnice ?!...bata-le vina!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de Loniia Vezi post
    Huh ,azi reusisem sa m-a conectez pe forum!
    ..iar probleme tehnice ?!...bata-le vina!
    Din pacate pentru forum, weekendul asta am bantuit prin Canada si nu am putut sa va tin la curent cu ce se intampla cu forumul. Sper ca merge bine acum.

Pagina 1 din 10 123 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Ce se intampla cu tine Romanie?...dar cu romanii?
    De angeline în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 399
    Ultimul post: 19.01.2011, 15:49
  2. Ce se intampla daca...
    De LALY în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 10
    Ultimul post: 09.02.2010, 17:14
  3. ce se intampla cu drumurile din Chicago?
    De usdream în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 65
    Ultimul post: 26.02.2008, 13:07
  4. ce se intampla daca...
    De în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 24.01.2007, 22:16
  5. ce se intampla daca?
    De tudorita în forumul Nou veniti in Canada - Ghidul incepatorului
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 13.10.2005, 07:37

Permisiuni postare