Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 10 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 91

Subiect: Ce se intampla cu forumul…

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.216
    Putere Rep
    32

Implicit

Encore, sa-ti tai si unghiile si sa nu-ti uiti batista!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit Sa nu ne calcam reciproc pe picioare :)

Maine o “intind” spre “tara muma”, cu o mica escala pe la Amsterdam. In jur de o luna, voi avea mai putin timp sa citesc tot ce se posteaza pe forum, cum o faceam pana acum, asa ca rog ca cei care anuntau postarile nepotrivite prin intermediul butonului “report”, sa o faca in continuare, ajutand astfel la bunul mers al forumului, iar eu voi lua masuri de la caz la caz.
    Sa fiti cuminti, ca-s iute la manie cand sunt deranjat in vacanta!

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.216
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    ..asa ca rog ca cei care anuntau postarile nepotrivite prin intermediul butonului “report”, sa o faca in continuare, ajutand astfel la bunul mers al forumului, iar eu voi lua masuri de la caz la caz..
    Cred ca mai bine mergeai pe burta.. acum le-ai dat apa la moara sa vina toata gradinita fuguta sa-ti povesteasca cum le-a despletit vantul coditele..

Drum bun si vacanta placuta.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit Mai mult timp liber si mai putini nervi pentru mine :)

Am constatat ca pierd prea mult din timpul personal, pentru detalii care nu-si au rostul, cum ar fi fuzionarea unor mesaje consecutive si ce este mai important, incercand sa opresc in faza incipienta unii forumisti(e) de la a ajunge in postura de a fi suspendati temporar sau definitiv, avertizandu-i prietenos sa se opreasca pentru ca au intercut masura. Gata, voi schimba foaia, astfel:

1. Cine ajunge in postura de a fi suspendat(a) va fi suspendat(a) fara sa mai dau detalii pe topicele respective unde au avut un comportament neadecvat. Daca veti dori sa stiti de ce ati fost suspendati(e), veti gasi o scurta explicatie la sectiunea suspendari, unde voi anunta ce fel de suspendare ati primit. Exista un regulament de functionare si postare, asa ca daca o sa-l cititi, veti afla si singuri(e) motivele suspendarilor.

2. In legatura cu mesajele consecutive, nu ma voi mai agita prea tare sa le cumulez (poate doar in anumite cazuri cand ma voi plictisi si nu voi avea ceva mai bun d efacut), asa ca n-aveti decat sa scrieti cum vreti. Va sugerez nici sa nu mai pierdeti timpul sa raportati astfel d emesaje succesive.

Data înscrierii
    12.08.2009
    Posturi
    392
    Putere Rep
    13

Lightbulb

(...)
    2. In legatura cu mesajele consecutive, nu ma voi mai agita prea tare sa le cumulez (poate doar in anumite cazuri cand ma voi plictisi si nu voi avea ceva mai bun d efacut), asa ca n-aveti decat sa scrieti cum vreti. Va sugerez nici sa nu mai pierdeti timpul sa raportati astfel d emesaje succesive.

Eu, in locul tau, m-as grabi sa mentionez ca aceasta nu este o invitatie la a scrie non stop mesaje consecutive, un reply pentru fiecare propozitie de mesaj citit; pentru ca am observat ca ai pe aici si utilizatori carora le place sa isi vada numele/nick-ul des... si vei ajunge in situatia de a inchide subiecte la #400 mesaje cu #300 ale aceluiasi utilizator; cumva am dubii ca asta ti-ai dori... (Daca ma insel, te rog, corecteaza-ma.)

Am vazut ca exista optiunea multi-quote, pe care tu, de altfel, ai si recomandat-o constiincios cu ocazia fiecarei "fuzionari disciplinare". Ca membru al forumului, as face totusi (eu insami) distinctia intre multi-quote message si multiquote topics. Adesea, optiunea multi-quote message e indicata. In cele mai multe cazuri, de fapt, altfel discutia ar fi prea chatty.

Insa un reply in forma multi-quote topics e foarte greu nu numai de scris, dar si de citit. Aceasta deoarece se amesteca subiecte diferite, useri diferiti, etc. Este opinia mea personala. In acest caz, eu una salut hotarirea ta, si sper (pentru tine) ca nu se va face abuz de libertatea nou oferita de "administratie"...

Sa nu uiti sa ne povestesti si noua ce faci cu oceanul de timp liber astfel (re)cistigat. Only nice things, I hope...
    Ultima modificare făcută de Felicity; 20.09.2010 la 16:46.
    cum grano salis

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit modificare vizibila pe forum

In viitorul foarte apropiat, o sa vedeti ca forumul va arata diferit. Sa nu va speriati, forumul e acelasi, dar cumparand o noua versiune a licentei de “vBulletin” (cea veche a expirat si m-au “usurat” astia de $195 pentru cea noua ), vechiul “skin” nu mai e compatibil cu versiunea 4.0

Data înscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

In viitorul foarte apropiat, o sa vedeti ca forumul va arata diferit. Sa nu va speriati, forumul e acelasi, dar cumparand o noua versiune a licentei de “vBulletin” (cea veche a expirat si m-au “usurat” astia de $195 pentru cea noua ), vechiul “skin” nu mai e compatibil cu versiunea 4.0
    asteptam... ;)
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    18

Implicit

A trecut ceva timp (câteva luni) de când am început să mă plimb pe forumuri care au trecut la versiunea 4 a lui vBulletin și tot n-am reușit să mă obișnuiesc cu noul skin (nu știu dacă e reușit, noul "skin". Dar poate că încă nu m-am obișnuit eu. Oricum asta e un lucru secundar).

Pentru a vă face o idee puteți viziona aici, la ei la forum :

http://www.vbulletin.com/forum/

Eu am instalat unul, versiunea 3.8.4 (în localhost, evident) și sunt curios dacă noul Control Panel e foarte diferit față de precedentele ... ca să știu dacă mă mai "joc" cu ăsta - oricum, suma de ~ 200 $ e foarte mare (HUGE !) pt un soft de forum - părerea mea. Adică să dai anual suma asta pt un soft de 3-4 MB ... mie mi se pare foarte mult.
    Atunci ăia de la Microsoft ar trebui să ceară enorm pt produsele lor (de ex. pentru Office 2010).

Oricum, cred că ne vom obișnui cu acest soft şi poate că are părţi bune care vor eclipsa problemele date de acomodarea la noul skin.
    Julian M.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.505
    Putere Rep
    10

Implicit

Posibil sa dureze pana la 72 de ore pana se propaga toate schimbarile, timp in care e posibil sa nu se poata posta aici. De asemeni, e posibil ca forumul sa fie re-directionat temporar pe alt server si sa functioneze in aceasta scurta perioada.

Rabdare va rog pana se termina transferul

Data înscrierii
    03.05.2009
    Locație
    Puerto Rico
    Posturi
    506
    Putere Rep
    13

Implicit

Forumul arata f bine asa schimbat!Felicitari
    Life is full of surprises!

Pagina 3 din 10 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Ce se intampla cu tine Romanie?...dar cu romanii?
    De angeline în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 399
    Ultimul post: 19.01.2011, 15:49
  2. Ce se intampla daca...
    De LALY în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 10
    Ultimul post: 09.02.2010, 17:14
  3. ce se intampla cu drumurile din Chicago?
    De usdream în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 65
    Ultimul post: 26.02.2008, 13:07
  4. ce se intampla daca...
    De în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 24.01.2007, 22:16
  5. ce se intampla daca?
    De tudorita în forumul Nou veniti in Canada - Ghidul incepatorului
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 13.10.2005, 07:37

Permisiuni postare