Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 6 din 16 PrimulPrimul ... 45678 ... UltimulUltimul
Rezultate 51 la 60 din 152

Subiect: Vizitand Europa in escale mici si dese :)

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de ModestMouse Vezi post
    Sorin, anatomic vorbind, Colosseum nu este chiar in buricul targului, este un pic mai la sud. Daca ai spirit de aventurier incearca-ti norocul la hotwire.com sau priceline.com, foarte bune preturile numai ca nu sti ce hotel nimeresti, sti numai zona generala si cate
    Nu cunosc Roma, nu stiu daca exista un punct zero al centrului istoric, dar studiind in amanunt harta si obiectivele si facand o medie, pot spune ca distanta pana in centrul istoric e undeva intre 1-1.5 km, ceea ce e cateva strazi, deci nu-mi fac nici un fel de probleme. Hotelul este mai aproape de centrul istoric decat Colosseum, pentru ca aruncatura de bat este inspre centrul istoric.
    Oricum, am de gand sa parcurg zeci de kilometric pe jos in aceste zile. Cand am scris mesajul precedent deja rezervasem camera la hotel, asa ca nu mai pot schimba nimic, si oricum n-as fi schimbat pentru ca ador mersul pe jos.

Data înscrierii
    13.01.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    698
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de Georgian@ Vezi post
    e posibil ca eu sa fiu din prima categorie... numele meu e georgiana, nice to meet you!
    Georgiana, happy to make your acquaintance; I am Modest!
    "What we've got here is failure to communicate. Some men you just can't reach."

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit Informatii vizitare Vatican

Stie cineva cam de cate ore e coada la vizitat Vaticanul? As lua bilete online, fara sa fie nevoie sa stau la coada, dar nu vreau sa risc sa nu ajung la timp si sa pierd banii. La diverse firme care organizeaza tururi fara sa fie nevoie sa stai la coada, preturile’s destul de piperate. Voi mai face sapaturi si pe siteul oficial al Vaticanului.

P.S. Duminica nu se poate vizita, nu-i asa?

Data înscrierii
    02.10.2008
    Locație
    Chicago, Il,United States
    Posturi
    650
    Putere Rep
    17

Implicit

Sorine , poate iti foloseste asta

http://mv.vatican.va/2_IT/pages/z-In...fo_Orario.html

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de clark29 Vezi post
    multam clark29! utila informatia. din pacate, nu spun astia nimic si de cat de lungi sunt cozile, in ore, nu metri.

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    NJ
    Posturi
    1.350
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    multam clark29! utila informatia. din pacate, nu spun astia nimic si de cat de lungi sunt cozile, in ore, nu metri.
    te poti "baza" pe o ora daca coada incepe de la colt, 3 daca incepe de la gura de metrou<< smile>>. e foarte aglomerat in interior, over all e o nebunie. iti trebuie cam o zi.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.520
    Putere Rep
    10

Implicit cum e cu bacsisurile in italia? :

in State de exemplu, bacsisurile sunt intre 15-20% din nota de plata. as vrea sa stiu cum sta treaba in Italia la capitolul asta, pentru a nu face nota discordanta cu ceilalti clienti
    multumesc anticipat!

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.667
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    in State de exemplu, bacsisurile sunt intre 15-20% din nota de plata. as vrea sa stiu cum sta treaba in Italia la capitolul asta, pentru a nu face nota discordanta cu ceilalti clienti
    multumesc anticipat!
    Cu cat mai mult,cu atat mai bine!

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    01.06.2006
    Locație
    "The Spirit of America"
    Posturi
    2.964
    Putere Rep
    27

Implicit

Ei stiam ca in USA sint 15%-30%.
    "Nu spera când vezi miseii * La izbânda facând punte, * Te-or întrece nataraii, * De ai fi cu stea în frunte; * Teama n-ai, cata-vor iarasi * Intre dânsii sa se plece, * Nu te prinde lor tovaras: * Ce e val, ca valul trece." Eminescu-Glossa

Data înscrierii
    28.05.2005
    Locație
    Republica Nerva Traian, colt cu Anastasie Panu
    Posturi
    2.835
    Putere Rep
    32

Implicit

Io stiu asa: orice bacsis de peste 10% din nota de plata e unul onorabil, insa numai, repet:numai! dac-ai fost multumit de preparate si tratatie, al'minteri transformi suma in :"Sictir! Marsh, ba, d-aici!", expresie cunoscuta de toti ospatarii din lume, garantat.

Pagina 6 din 16 PrimulPrimul ... 45678 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Europa League/Liga Europa 2010-2011–trageri la sorti, discutii, info meciuri live
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 22
    Ultimul post: 16.12.2010, 17:32
  2. Europa League/Liga Europa 2009-2010 live–discutii,info meciuri live, tragere la sorti
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 83
    Ultimul post: 25.02.2010, 20:36
  3. Mici (mititei)
    De dorianos în forumul Retete Culinare Romanesti si Internationale
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 05.02.2007, 21:13
  4. analize la cei mici
    De marcel2007 în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 31.07.2006, 03:31
  5. Vizitand Chicago
    De sorin în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 16
    Ultimul post: 10.11.2004, 02:52

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii