Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 8 din 8 PrimulPrimul ... 678
Rezultate 71 la 73 din 73

Subiect: Politica...pe internet

Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    17

Implicit

{N-am crezut că mai revin să public pe topicul ăsta ... de la povestea când m-am supărat că am fost "acuzat" de xenofobie (iar eu nu suport xenofobia) ..
    În fine, a trecut de mult supărarea ... Oricum, n-am avut deloc pică pe Sherlock (Godrimartis) .. Dacă așa a considerat el că eu sunt xenofob poate să rămână cu opinia asta. Eu nu mă străduiesc să schimb ceva. Dar nici nu mă mai supăr ca atunci, în ianuarie ...

Dar deşi am spus că nu voi mai posta chestii politice, totuși viața politică este câteodată chiar amuzantă .. dar și surprinzătoare .. Mai ales atunci când e vorba de Seby Lăzăroiu sau Theo Paleologu ... De data asta însă nu pot scrie Marea Veste (!!) la Topicul de caricaturi, umor .. adică la "Cațavencu Forumisticus" ...

Mi-am revăzut câteva postări puse aici pe topic ... Hm ! .. Parcă am fost un pic prea "dur" în exprimare ... Dar, pe de altă parte, ştiu că mi se zicea că sunt prea serios ... Până la urmă optez pentru seriozitate (totuși !) ... Glumele politice să le las pentru "Cațavencu Forumisticus" ...}

Emil Boc îl DĂ AFARĂ pe Sebastian Lăzăroiu din Guvern. Ieri, Lăzăroiu critica dur PDL la INTERVIURILE GÂNDUL

Gândul.Info

PS.
    EXCLUSIV. Motivul pentru care SEBASTIAN LĂZĂROIU a fost dat afară din Guvern

Gândul.Info

Ultima modificare făcută de JulianM; 16.09.2011 la 14:40. Motiv: PS added
    Julian M.

Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    17

Implicit

INTERVIU cu Richard M. Daley, primar în Chicago timp de 22 de ani şi OMUL CARE L-A FĂCUT PE OBAMA PREŞEDINTE

Când România scăpa de dictatura comunistă, în 1989, Richard M. Daley îşi începea mandatul de primar al oraşului Chicago. Până în 2011, a fost reales de cinci ori în această funcţie, cu procente care s-au apropiat uneori chiar şi de dominatoarea cifră de 80% din voturi. Daley a fost invitatul emisiunii După 20 de ani, difuzată de PRO TV duminică.

Gândul.Info
    Julian M.

Data înscrierii
    23.02.2006
    Locație
    Chicago, United States
    Posturi
    1.102
    Putere Rep
    19

Implicit

Julian, multumesc pt link.
    Ceea ce spune Daley o sa ajunga si la urechile multora din RO, direct sau indirect:
    "Ai cumpărat o casă care valorează 200.000 de dolari. Dar vine cineva şi zice că valorează 500.000 de dolari. Şi pe baza acestei valori, împrumuţi bani. O dată cu prăbuşirea economică, proprietatea ta mai valorează doar 100.000 de dolari. Mai mult decât orice, asta s-a întâmplat cu clasa de mijloc. Te duceai în fiecare zi la muncă şi băgai banii într-un buzunar. Dar în celălalt buzunar aveai proprietatea ta imobiliară. Acum nu o mai ai, ai doar o gaură în buzunar. Valoarea proprietăţilor imobiliare, care era un fel de bonus de Crăciun al clasei de mijloc, nu mai este".

Referitor la coruptie:
    "Eu am fost funcţionar public pentru 32 de ani şi am ajuns să cred că mereu va exista corupţie. Da, încercăm să o eliminăm, să scăpăm cât mai repede posibil de cei corupţi. O să mai apară şi mâine problema? Cu siguranţă".

Pagina 8 din 8 PrimulPrimul ... 678

Subiecte similare

1. Elitele si politica......
    De Raven în forumul Politica,politicieni,guvern,administratie locala
    Răspunsuri: 22
    Ultimul post: 05.10.2014, 02:17
  2. Politica sferelor de influenta
    De sorin în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 61
    Ultimul post: 17.07.2009, 13:10
  3. Mafia politica si rezistenta populara in
    De ioanpongrat în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse