Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 31 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 310

Subiect: Flori, plante, grădinărit

Data nscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit Flori, plante, grădinărit

Nu cred că mai există un astfel de topic, dar m-am gndit ca poate mai sunt şi alţii pasionaţi ca şi mine de flori, plante. Postaţi aici poze cu grădinile dumnevoastră, balcoane, plante de interior şi exterior, precum şi ntrebări sau sfaturi din experienţa dumneavoastră.

Eu stau la apartament (şi cu balcon nchis) fapt pentru care sufăr mult că nu am loc şi condiţii pt această ndeletnicire care mă pasionează şi mă delectează. Chiar şi n aceste condiţii, fără plante pe lngă mine nu aş putea să mă simt acasă.

O să vă fac cunoştinţă cu plăntuţele mele aici, n timp. ncep cu mania primăverii, am semănat seminţe de la florile mele de anul trecut, dar şi seminţe adunate astă toamnă de pe stradă, printre care şi seminţe de busuioc, au răsărit n două zile, dar apoi s-a pus iar frigul pe aici şi cam stau pe loc. Să nu rdeţi de ghivecele mele, astea sunt doar răsadurile...

Data nscrierii
    01.05.2008
    Locație
    NJ
    Posturi
    1.350
    Putere Rep
    0

Implicit

oh, draga fifi am fost ieri sa facem home inspection la casa pe care vrem sa o cumparam si erau si mai multe flori imbobocite sau inflorite(printre care o magnolia roza pe care o iubesc foarte mult). astept closing date in cam 2 saptamani si atunci o sa am si eu poze sa va pun. de abia astept.

rasadurile tale mi-au amintit de rasadurile mamei mele. stai fara grija ca daca nu anul acesta, atunci cel putin anul viitor o sa am si eu rasaduri si plante in gradina.

frumos topicul, week-end placut!

Data nscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.666
    Putere Rep
    10

Implicit

Frumos topic ai deschis Fifi! O sa pun si eu cateva poze cu florile din curtea mea!
    Incep cu muscatele:

Trandafirii....

Palmierul din fundul curtii:

SmileIt confuses people..!!

Data nscrierii
    01.05.2008
    Locație
    NJ
    Posturi
    1.350
    Putere Rep
    0

Implicit

frumoase florile divo. iti place sa "gradinaresti"?

Data nscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Fetelor cucuietelor, nici nu ştiţi ct mă bucur că vă place ideea topicului, n felul ăsta nu am remuşcări că sunt idioată atunci cnd mă mai pocneşte cte-o idee sau mai multe

Georgiana, am tras cu ochiu` la planurile pt noua ta căsuţă şi sunt sigură că vei avea grijă să ai o grădină frumoasă, abia aştept să văd poze cu casa şi grădina ta, deşi eşti tu numai un copilaş pe lngă mine, trebuie să recunosc, am multe de nvăţat de la tine n legătură cu amenajările interioare şi exterioare şi poate nu numai.

Didi, dacă pnă acum ţi s-a părut că am ceva cu tine, de acum nainte ţi declar pe faţă că mi eşti inamicu` nr.1, păi aşa muşcate să crească cum şi ct or vrea ele, pe oriunde şi aşa trandafiri, că deja simt că mă-nţeapă la inimă de necaz, ca să nu-ţi mai spui că bunica avea-n fundu` curţii veceu`, iar tu palmieru`, asta nu mai e viaţă.

Acum serios vorbind, tu şi alţii grădinari care staţi n zona aceea sunteţi clar n avantaj din cauza climei, profită din plin şi să ne ţii la curent cu minunile tale.

Data nscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

un coltisor rezervat din curtea mea ....loboda

Data nscrierii
    01.06.2006
    Locație
    "The Spirit of America"
    Posturi
    2.964
    Putere Rep
    27

Implicit

woooooooooow, Pisoi!!! mmmmmmmmmmmmm ce ciorbitza as face din ea. N-am mai mincat loboda de o decada si ceva.
    "Nu spera cnd vezi miseii * La izbnda facnd punte, * Te-or ntrece nataraii, * De ai fi cu stea n frunte; * Teama n-ai, cata-vor iarasi * Intre dnsii sa se plece, * Nu te prinde lor tovaras: * Ce e val, ca valul trece." Eminescu-Glossa

Data nscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

...tu crezi ca facem altceva din ea? ....sunt "pedepsit" la cura de ciorba de loboda.

Data nscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.666
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat n original de Georgian@ Vezi post
    frumoase florile divo. iti place sa "gradinaresti"?
    Georgiana,multumesc pentru aprecieri. Imi place sa "gradinaresc"..dar nu prea am timp pentru asta!
    Daca pentru motivul asta sunt inamicul public nr.1...nu ma supar!

SmileIt confuses people..!!

Data nscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

...cativa din trandafirii mei, in colt e un aloe gigant

...palmierul e inca in crestere, l-am plantat cam acum 3 ani

Pagina 1 din 31 12311 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Flori de mina!
    De lara_iulia n forumul Divertisment jocuri, bancuri, muzica, poze postate de forumisti, etc.
    Răspunsuri: 32
    Ultimul post: 05.09.2012, 03:32
  2. Flori
    De elliane n forumul Divertisment jocuri, bancuri, muzica, poze postate de forumisti, etc.
    Răspunsuri: 12
    Ultimul post: 23.03.2009, 17:41
  3. Ce flori plantati in gradina?
    De Felisa n forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 62
    Ultimul post: 15.07.2008, 06:45
  4. Flori in Romania
    De safciu n forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 03.02.2008, 07:59
  5. Doar...flori!
    De lara_iulia n forumul Divertisment jocuri, bancuri, muzica, poze postate de forumisti, etc.
    Răspunsuri: 286
    Ultimul post: 18.09.2007, 04:04

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •