Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 31 din 31 PrimulPrimul ... 21293031
Rezultate 301 la 310 din 310

Subiect: Flori, plante, grădinărit

Data nscrierii
    18.08.2009
    Posturi
    853
    Putere Rep
    17

Implicit

Citat Postat n original de toni41 Vezi post
    De ce nu?! Imi plac florile, flowers are beautiful!!
    Esti suparat pe danaref si nu crezi ca poate fi baiat fain? Fiecare mai ndruga (la suparare) gugumanii, ma mir ca tocmai tu, care ai un umor fantastic, le iei personal!
    Fair enough.

Si mie imi plac, dar n-am timp sa ma ocup, nevasta-mea e in charge cu aranjamentele florale la noi in gradina. Ma rog, nu lucreaza ea, avem un gradinar, costa ceva, dar astea sint preturile in zona Meadows / Emirates Hills unde stau ... Oricum, la cit ne costa housemaid-a din sri lanka si bengalezu care trece si ne spala masinile in fiecare zi, ce mai conteaza.... nevasta-mea se mai ocupa si ea de flori din cind in cind dar n-are atita timp, e destul de ocupata fiind medic, in plus trebuie sa-si ingrijeasca si miinile ca doar lucreaza cu pacientii, nu impinge dosare pe undeva pe la administratie ...

Pai nu-s suparat pe nimeni, asa ti se pare? A face misto nu-nseamna ca-s suparat. In general eu nu ma prea supar pe nimeni, decit pe mine insumi cind e cazul.

Oricum, alles gute zu Weinachten, geniesst es noch solange ihr koennt, ab naechstes Jahr schon duerften Weinachten bei euch in eurem neuen Islam-Deutschland verboten sein... lol ...
    Divers do it deeper!

Data nscrierii
    17.04.2006
    Posturi
    273
    Putere Rep
    18

Implicit

Sarbatori fericite !

Data nscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat n original de danref Vezi post

Sarbatori fericite !
    Multumesc la fel danref, Hibiscus lover!

Data nscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.230
    Putere Rep
    40

Implicit

Sarbatori Fericite si tie Danref si multumim pentru poze.!

Data nscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

A fost o vară super caldă anul ăsta, n-aţi mai crescut nimic? Eu m-am reprofilat pe Violete Africane, Orhidee şi am crescut din semiţe ardei iuţi mov (jalapeno) , nu m-am aşteptat că şi florile sunt mov, este de fapt prima dată cnd văd flori de ardei de altă culoare dect alb. Binenţeles busuioc pe care-l cresc din seminţe n fiecare an.

Data nscrierii
    19.10.2008
    Posturi
    150
    Putere Rep
    14

Implicit

fifi, cred ca pozele 6 si 7, florile mov, nu sint ardei, sint vinete. Nu imi dau seama cit sint de mari plantele, dar aproape sigur asta sint. Exista ardei iuti care fac fructele mov, dupa care, cind sint copti devin rosii. Asa cum ardeii verzi mari nu sint verzi, sint ardei rosii culesi necopti. Diferit de ardeii romanesti care sint galben verziu cind sint copti.

Data nscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat n original de qualia Vezi post
    fifi, cred ca pozele 6 si 7, florile mov, nu sint ardei, sint vinete. Nu imi dau seama cit sint de mari plantele, dar aproape sigur asta sint. Exista ardei iuti care fac fructele mov, dupa care, cind sint copti devin rosii. Asa cum ardeii verzi mari nu sint verzi, sint ardei rosii culesi necopti. Diferit de ardeii romanesti care sint galben verziu cind sint copti.
    Pozele 6 şi 7 sunt ardei n mod sigur qualia, pozele cu ardeii sunt făcute acum 2 luni, de atunci am şi mncat din ei, sunt iuţi dar nu să nu poţi să-i mănnci, cum am zis i-am crescut din seminţe comadate de pe e-bay (Purple Jalapeno Peppers). Am lăsat cţiva să se coacă şi ai dreptate, devin roşii dar foarte trziu aproape cnd ncep să se usuce, am păstrat seminţe dacă eşti interesată pot să-ţi trimit prin poştă.
    Vinetele au frunzele diferite, mult mai late, groase şi un verde mai pal faţă de ardei.

Data nscrierii
    19.10.2008
    Posturi
    150
    Putere Rep
    14

Implicit

fifi, am avut in mai multi ani vinete si exact asa erau florile, chiar si frunzele, desi nu-ti poti da seama de marime daca sint fotografiate foarte de aproape. Vinetele, ardeii, rosiile, cartofii sint din aceeasi familie si au flori asemanatoare. Multumesc pentru seminte, o sa-ti scriu un mesaj daca ma hotarasc. In momentul asta nu sint hotarita sa cresc plante noi, nu prea mai am rabdare cu ele. Am avut foarte multe ghivece cu violete africane, florile mele preferate de crescut in casa si mi-au murit mai mult de jumate. Acum incerc sa salvez una care face floare bleu. Nu am frunze destul de mari sa le pun sa faca radacini, dar sper sa nu moara frunzulitele mici pe care le mai are.

Data nscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit O planta ornamentala unica in felul ei care infloreste o data pe an!

...floarea care infloreste la rasaritul soarelui si moare la apus!

...
    ngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori i numim PRIETENI!

Data nscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Superb Cactus Pisoi! De ct timp l aveţi?

Pagina 31 din 31 PrimulPrimul ... 21293031

Subiecte similare

1. Flori de mina!
    De lara_iulia n forumul Divertisment jocuri, bancuri, muzica, poze postate de forumisti, etc.
    Răspunsuri: 32
    Ultimul post: 05.09.2012, 03:32
  2. Flori
    De elliane n forumul Divertisment jocuri, bancuri, muzica, poze postate de forumisti, etc.
    Răspunsuri: 12
    Ultimul post: 23.03.2009, 17:41
  3. Ce flori plantati in gradina?
    De Felisa n forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 62
    Ultimul post: 15.07.2008, 06:45
  4. Flori in Romania
    De safciu n forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 03.02.2008, 07:59
  5. Doar...flori!
    De lara_iulia n forumul Divertisment jocuri, bancuri, muzica, poze postate de forumisti, etc.
    Răspunsuri: 286
    Ultimul post: 18.09.2007, 04:04

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •