Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 29 din 31 PrimulPrimul ... 192728293031 UltimulUltimul
Rezultate 281 la 290 din 310

Subiect: Flori, plante, grădinărit

Data nscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

Citat Postat n original de livia Vezi post
    Pai daca primavara nu si-a intrat inca in drepturi pe aici... Deocamdata e primavara doar calendaristic. Azi dimineata am gasit o palma de zapada pe masina. Cand mi-a zis sotul ca trebuie sa curatam masinile am crezut ca e gluma de 1 aprilie. E drept ca daduse in ploaie si probabil in cateva ore se curata dar cand am vazut iar alb in jurul casei...
    vremea asta ma deprima rau...tre sa-mi iau o jucarie noua sa ma mai inveselesc oleaca...
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data nscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.239
    Putere Rep
    40

Implicit

la noi din cat se pare,vom ascunde ouale de pasti in zapada.

Data nscrierii
    10.11.2014
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0

Implicit

Sunt foarte frumoase toate platele prezentate, eu nu am o astfel de pasiune, dar ii apreciez pe cei care fac asta.

Data nscrierii
    15.06.2005
    Posturi
    710
    Putere Rep
    15

Implicit

Citat Postat n original de FidelKatzo Vezi post
    Noi nu putem lasa ouale rosii pe masa prea mult timp inainte de a fi consumate in incapere cu A/C ca se strica!!!
    Am patit intr-un an, iar cele de ciocolata se topesc in timp scurt ... decoram cu oua de plastic frumos colorate in iarba artificiala!!!

Sarbatori Fericite!

Data nscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.124
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat n original de FidelKatzo Vezi post
    La Yaounde se pare ca in sfarsit iesim din padure. Incepusem sa cred ca nu mai apuc sa vad iarba verde p-aici.
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data nscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    35

Implicit

Cteva floricele noi.

Altele mai vechi.

Data nscrierii
    13.12.2007
    Posturi
    2.160
    Putere Rep
    21

Implicit

frumoase, insa eu ma simt asa bine fara flori si alte alea pe-afara, nu mai stau cu stresul de a le uda, asa ca incui usa la casa si pot pleca cu saptamanile, ma doare direct la basca
    amarat...daaa o duc bine!

(Oo)-(|||)''(|||)-(oO)

Data nscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.124
    Putere Rep
    32

Implicit

Vazand pozele mi se face sincer dor de iarba verde din America, de bordeiu meu.
    Dar si pe aici e acceptabil incerc sa ma adaptez.

"The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data nscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.239
    Putere Rep
    40

Implicit

ai ajuns intr-un colz de lume minunat ,seamana cu zona in care stau eu..doar muntii sunt ceva mai departe de noi si se vad numai cand este Fhn..

parca am mai povestit pe aici,localitatea in care stau eu este mica ,2500 de locuitori..cateodata am impresia ca ii cunosc pe toti dupa atatia ani ca locuiesc pe aici..ieri veneam acasa din orasul din apropiere unde ne facem de obicei cumparaturile si am luat alt drum spre casa..pe niste strazi ceva mai inguste unde am fost obligat sa conduc ceva mai incet..la un moment dat apare in fata mea pe trotuar o silueta care arata cu totul altfel de cum am fost obisnuit sa vad..o persoana inalta cu ceva alb pe cap,o burka de culoare albastru inchis si niste pantofi neobisnuit de mari in picioare..cred ca avea 52 la picior..cand am ajuns in dreptul aratarii mi-am dat seama ca este o femeie,avea trasaturi de araboaica.
    pacat ca Encore nu mai intra pe aici sa ne explice daca este normal la arabi ca o femeie sa aiba asa picioare mari..

la noi pe strazi vezi din an in pasti cate un colorat care s-a ratacit sau este in recunoastere ..in orasul vecin de vre-o 2 ani incoace misuna de refugiati din africa.afganistan ,pachistan,sirilanka,bangladesh,etc..toti sunt veniti pe motive politice din cate am inteles..
    am vazut si multe femei africane ,gravide sau cu copii mici..trebuie sa fii foarte motivata ca mama sa treci mediterana pe o roata de cauciuc cu un copil in brate..
    cel mai mult imi plac pachistanezii..mojoritatea emigrantilor sunt imbracati normal,cu jeans si tricouri..pachistanezii vin in costumele lor traditionale,chiar ieri am vazut unul in fata la supermarket vorbind degajat la telefon. faptul ca nu renunta la hainele purtate in tara este un semn clar ca doresc sa se integreze,sa isi insuseasca traditia si cultura tarii care le-a oferit adapost si sansa pentru un trai mai bun..eu interpretez comportamentul lor ca un semn de recunostinta..

Data nscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.239
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat n original de danref Vezi post
    Vara la noi pe strada(emisfera sudica)

Si pentru ca tot veni vara ,au inflorit Plumeriile-frangipani

si Gardeniile

Kings's Mantle(Thunbergia Erecta)
    minunate pozele ! am de doua zile gripa si daca ma uit pe geam nu vad nimic ca este ceata .

Pagina 29 din 31 PrimulPrimul ... 192728293031 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Flori de mina!
    De lara_iulia n forumul Divertisment jocuri, bancuri, muzica, poze postate de forumisti, etc.
    Răspunsuri: 32
    Ultimul post: 05.09.2012, 03:32
  2. Flori
    De elliane n forumul Divertisment jocuri, bancuri, muzica, poze postate de forumisti, etc.
    Răspunsuri: 12
    Ultimul post: 23.03.2009, 17:41
  3. Ce flori plantati in gradina?
    De Felisa n forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 62
    Ultimul post: 15.07.2008, 06:45
  4. Flori in Romania
    De safciu n forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 03.02.2008, 07:59
  5. Doar...flori!
    De lara_iulia n forumul Divertisment jocuri, bancuri, muzica, poze postate de forumisti, etc.
    Răspunsuri: 286
    Ultimul post: 18.09.2007, 04:04

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •