Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 27 din 31 PrimulPrimul ... 172526272829 ... UltimulUltimul
Rezultate 261 la 270 din 310

Subiect: Flori, plante, grădinărit

Data nscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.126
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat n original de FidelKatzo Vezi post
    am inceput parca la 11-12 m,bine ca te-ai gasit tu sa imi rupi inima..si asa imi faceam reprosuri ca l-am descris din start prea mic..
    Nu trebuie sa-ti faci procese de constiinta..
    Si eu am exagerat ..defapt tujele mele nu cred ca au mai mult de 2 m si un pic.

"The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data nscrierii
    25.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.350
    Putere Rep
    35

Implicit

Am vazut prea tarziu intrebarea ta legata de postarea de poze dar se pare ca in final ti-a iesit.

Tuiele (tujele sau cum s-o scrie corect) sunt impunatoare, se pare ca specia "gasitus" e o specie cu adevarat rara.

Eu apreciez sa aiba undeva la 5-6m.

Lasand gluma la o parte, sunt frumoase.

Data nscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    41

Implicit

trandafirii sunt dupa coltz..asta din poza de mic s-a imprietenit cu bradul si au ramas impreuna ..cred ca este gay..
    ...brichete aruncate aiurea du'pa pisici nu vad in poza! ...dar daca arunci cu trandafiri dupa ele ...nu ma mira ca si ele (fie si gay) au aceeasi admiratie reciproca!
    ngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori i numim PRIETENI!

Data nscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.241
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat n original de VanDerGigi Vezi post
    Nu trebuie sa-ti faci procese de constiinta..
    Si eu am exagerat ..defapt tujele mele nu cred ca au mai mult de 2 m si un pic.

Tuja ta are iexact 3,15m ..! Este foarte frumoasa,ai sa vezi in 5-6 ani ce mare se face. Recomand calduros tuturor celor care au gradina sa isi planteze cel putin o tuja. De cand am plantat-o pe a mea vad cu alti ochi lumea,mai buna mai frumoasa mai dreapta. Oarecum am incheiat pace cu mine insumi si cu pisicile vecinilor. Brichetele mele nu se mai vad pe acoperisuri pentru ca au fost acoperite de muschi.

Palisada ta alba a zgandarit cumplit orgoliul meu de meserias. Este din plastic sau lemn,ca prea este fara cusur..? Am facut si eu ceva asemanator dar nu am sa pun niciodata poza aici..

Data nscrierii
    16.11.2006
    Locație
    Hungary, Budapest
    Posturi
    703
    Putere Rep
    10

Implicit

VanDerGigi, am şi eu o ntrebare, legată de fengşui: de ce pusăşi şezlongu n colţ, ntre garduri şi lngă tuia aia de 2 - 3,15 m, la umbră? Cum faci băi de soare acolo? Sau şezlongu are doar un rol de echilibrare a culorilor?

Nicuşor,
    uşor nedumerit
    Sunt tare deştept!
    Dar nu deajuns, fiindcă de-aş fi att de deştept pe ct mă cred, nu m-aş crede att de deştept! ;)

Data nscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    942
    Putere Rep
    13

Implicit

...dupa cum vedeti tuya exista,este cea din planul doi ...sa aud pe cineva ca mecane ca nu am gradina frumoasa,sperca observati si tradafirul..l-am plantat acum 5-6 ani cand m-am gandit prima data sa pun o poza cu gradina mea pe forum..
    Fain! Si planu' unu la fel...tu te dai cu bicicleta printre tuje sau a venit copiii la joaca n gradina?
    Le-ai aratat deja cum se chinuie felinele?

ti invidiez gardul de un alb desavrsit! Daca nu e cumva de plastic nseamna ca e vopsit (gardul) si nauntru leopardul.
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Data nscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.241
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat n original de livia Vezi post
    Am vazut prea tarziu intrebarea ta legata de postarea de poze dar se pare ca in final ti-a iesit.

Tuiele (tujele sau cum s-o scrie corect) sunt impunatoare, se pare ca specia "gasitus" e o specie cu adevarat rara.

Eu apreciez sa aiba undeva la 5-6m.

Lasand gluma la o parte, sunt frumoase.
    Multumesc pentru apreciere Livia.! Nu este bine sa ma laudati ca pina la urma chiar cred ca sunt un gradinar talentat.De fapt sotia se ocupa de flori si plante,daca a trebuit sa plantez ceva am facut-o intodeauna ca am fost nevoit de imprejurari. Cred ca am pe undeva o poza si cu tandafiri,am s-a o caut sa o pun pentru Manolica..La mine trandafirii sunt botezati dupa punctele cardinale,am o tufa in fata casei si o cheama Sudista..Celelalte care sunt pe partea de nord se cheama Nordiste,sunt cam subnutrite si pipernicite ca nu prea au soare..

toni ai observat bine,am avut copiii la mine in vizita. Gardul este de lemn,revopsit proaspat acum 3-4 ani..

Data nscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.126
    Putere Rep
    32

Implicit

Fidele esti un gentleman ca de obicei, gardul e de plastic. Adevarul este ca cred ca daca tund motzul ala, tuja are 1,80 m.

*
    Citat Postat n original de Nicksson Vezi post
    VanDerGigi, am şi eu o ntrebare, legată de fengşui: de ce pusăşi şezlongu n colţ, ntre garduri şi lngă tuia aia de 2 - 3,15 m, la umbră? Cum faci băi de soare acolo? Sau şezlongu are doar un rol de echilibrare a culorilor?
    *..
    Nicusoare, sezlongul nu e in uz, e mai degraba pe post de mobila si l-am inghesuit in pomul ala ca sa fac loc la plantatia de tutun, cotetul de gaini, cazanul de tzuica, etc. Spatiul e stramt ..a nu se confunda umilul meu camin cu conacul lui Nicusor..
    "The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us."

Bill Watterson

Data nscrierii
    27.11.2009
    Posturi
    942
    Putere Rep
    13

Implicit

toni ai observat bine,am avut copiii la mine in vizita. Gardul este de lemn,revopsit proaspat acum 3-4 ani..
    Bai, la voi n Bayern sunt oamenii asa saraci ca nici praf pe garduri nu au... o singura alternativa as putea sa mi-o imaginez: leopardul spala gardul la intervale regulate, dendata ce privirea nevesta ntrzie o fractiune de secunda prea mult.
    Nu uita sa verifici actualitatea mesajului/informatiei!

Data nscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.241
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat n original de toni41 Vezi post
    Bai, la voi n Bayern sunt oamenii asa saraci ca nici praf pe garduri nu au... o singura alternativa as putea sa mi-o imaginez: leopardul spala gardul la intervale regulate, dendata ce privirea nevesta ntrzie o fractiune de secunda prea mult.
    in fiecare an toamna,cu Druckreiniger..ca se face gardul verde de la plante si la prima zapada contrastul este vizibil.

Pagina 27 din 31 PrimulPrimul ... 172526272829 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Flori de mina!
    De lara_iulia n forumul Divertisment jocuri, bancuri, muzica, poze postate de forumisti, etc.
    Răspunsuri: 32
    Ultimul post: 05.09.2012, 03:32
  2. Flori
    De elliane n forumul Divertisment jocuri, bancuri, muzica, poze postate de forumisti, etc.
    Răspunsuri: 12
    Ultimul post: 23.03.2009, 17:41
  3. Ce flori plantati in gradina?
    De Felisa n forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 62
    Ultimul post: 15.07.2008, 06:45
  4. Flori in Romania
    De safciu n forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 03.02.2008, 07:59
  5. Doar...flori!
    De lara_iulia n forumul Divertisment jocuri, bancuri, muzica, poze postate de forumisti, etc.
    Răspunsuri: 286
    Ultimul post: 18.09.2007, 04:04

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •