Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 13

Subiect: as dori sa stiu

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

.................
    Ultima modificare făcută de angeline; 17.10.2008 la 14:02.

Data înscrierii
    27.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    607
    Putere Rep
    15

Implicit

Sansele sunt foarte reduse,din pacate.Varstele va dezavantajeaza,limba nu o stapaniti prea bine,sotul nu are studii superioare,deci.... In mod obligatoriu cei 2 baieti ai tai care au peste 18 ani participa la interviu,dar asta nu schimba situatia voastra.V-am pus mai jos procedura prin care se calculeaza punctajul,este bine sa o studiati un pic. Numai bine voua tuturor!

1. Formation 1.1 Scolarit
    Mandria si prostia....

Data înscrierii
    22.01.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    102
    Putere Rep
    15

Implicit

Intr-un domeniu ca al dvs., al artei, exista si posibilitatea de a va incadra la categoria de self-employed sau travailleur autonome. Insa, pentru a va califica in aceasta categorie, pe linga educatie, experienta de munca in domeniul dvs., cunostinte de limba Franceza, va mai trebuie si bani.
    Pentru a obtine 4 puncte la factorul de capacitate financiara va trebuie o suma minima neta de $100.000 CAD, pentru 5 puncte va trebuie $125.000 CAD, iar pentru 6 puncte suma minima este $200.000 CAD.

Pentru categoria de independenti cred ca, din cauza virstei, sansele sint foarte mici.

In oricare dintre categorii ati aplica, trebuie sa luati in cosniderare faptul ca, daca la momentul aplicatiei fiul dvs. cel mare nu mai este student la zi, deci nu mai depinde exclusiv de dvs. din punct de vedere financiar, acesta nu va putea face parte din aplicatia dvs. ca si dependent al dvs.

Regards,

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

Bine v-am regasit !

Mii de multumiri pentru calcule, variantele si eventualele sanse sau mai bine zis nesanse. Mi-era teama si cum se zice ca ''de ce ti-e teama nu scapi'' uite-ma in situatia asta. Oricum va multunmesc din suflet. Totusi, perfectionarea limbii, inclusiv a limbii engleze si unde am mai putea imbunatati punctajul ? Este adevarat ca avem cunostinte, prieteni si chiar si veri in Canada. Dar de mers oricum vrem sa mergem. Va multumesc inca o data pentru tot !

Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

Tot eu, cu inca o curiozitate,

eventual sa incerc variata de vizita, lucru sau stiu eu ce expozitii, prezentari,ca apoi sa-mi schimb statutul ?!

Data înscrierii
    27.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    607
    Putere Rep
    15

Implicit

In cazul asta ar fi o singura varianta:sa ai din Canadao oferta de munca,cu absolut toate cerintele care se cer in aceasta situatie.E foarte greu de obtinut asa ceva,adica cu alte cuvinte o ''invitatie''(nu e cea mai buna definitie cred),din care sa reiese ca prezenta ta acolo e vitala,ca sa zic asa si ptr. aceasta guvernul canadian sa-ti dea viza si drept de lucru.E anevoios tare.Nu vreau sa te descurajez,crede-ma,dar asta e adevarul.Eu zic sa incerci cu viza de turist,daca totusi vrei sa ajungi in Canada.Tie si celor 5 barbati ai tai va doresc tot ce e mai bun!
    Mandria si prostia....

Data înscrierii
    27.06.2005
    Locație
    Saint Pierre
    Posturi
    32
    Putere Rep
    0

Implicit

[img]smileys/smiley20.gif[/img]OK !

Daca este singura varianta sie anevoioasa, nu servesc asa ceva ! Dupa parerea mea am sa ma pierd ca si turist( artist).In schimb am efectuat evaluarea online ptr. Quebec si am primit un raspuns, nu as corespunde cerintelor de emigrare ptr. Quebec, dar ca as putea primi un raspuns de la Ministerul culturii ....

Merci beaucoup pentru toate eforturile depuse[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Data înscrierii
    27.06.2005
    Locație
    Saint Pierre
    Posturi
    32
    Putere Rep
    0

Implicit

[img]smileys/smiley5.gif[/img]oups!!!! a sa citi mesajul ca venind de la angeline si nu de la anaroxi.

Data înscrierii
    27.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    607
    Putere Rep
    15

Implicit

Citat Postat în original de anaroxi
    [img]smileys/smiley5.gif[/img]oups!!!! a sa citi mesajul ca venind de la angeline si nu de la anaroxi.

Adica?[img]smileys/smiley92.gif[/img]
    Mandria si prostia....

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

BUNA

Adica, ne-am completat formularele ptr.evaluare online la anaroxi, iarin urmacelor aflateam vrut sa transmit la ce concuzie am ajuns, dar nu mi-am dat seama ca e o problema canu folosesc calculatorul meu, astfel a aparut mesajul ca fiind scris de anaroxi si nu de mine.Imi cer scuze pentru incurcatura !

Totusi nu am intelescum as puea sa actionez emigrarea cu o "adeverinta" sau recomandare prin intermediul Minierului Culturii ?! Poate ma poti tu lumina ! In orice caz multumesc frumos pentru sfaturile si detaliile de pana acum, asa pot sa-mi imaginez continuarea implinirii "visului" meu de-o viata.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. As dori...
    De CameliaXX în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 16.11.2006, 05:32
  2. As dori sa stiu
    De benyabc în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 27.06.2006, 02:19
  3. As dori un sfat
    De beticared21 în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 13
    Ultimul post: 28.05.2006, 10:44
  4. As dori si eu niste informati va rog
    De danielly în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 10
    Ultimul post: 30.01.2006, 02:04
  5. As dori un sfat
    De gabytza în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 10
    Ultimul post: 11.11.2005, 00:25

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •