Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: va rog un sfat

Data înscrierii
    18.06.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

intrebare, ce cursuri sau ce certificari si in ce domeni ar putea face sotia mea pt. a o putea ajuta mai bine in Canada avand in vedere cu profesia de medic pe care o are nu prea sunt sanse

Data înscrierii
    22.01.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    102
    Putere Rep
    15

Implicit

Cursurile pe care sotia dvs. le-ar putea face pentru a fi recunoscute aici, si care sa aiba legatura cu profesia de baza, vor trebui echivalate din nou in Canada, si eventual sa se inscrie din nou la scoala. Sint cautate in acest moment in Ontario asistentele medicale. Insa, pentru a deveni asistent medical sotia dvs. va trebui sa mearga din nou 4 ani la un colegiu pentru a-si lua diploma si locenta in acest domeniu. Sint cautati farmacistii, iar pentru aceasta meserie mai multe colegii si institutii de invatamint private si guvernamentale ofera cursuri din abundenta in ultimul timp.
    Daca va ginditi sa ajungeti in partea Engleza a Canadei, in Ontario mai precis, in ultima perioada de timp s-au deschis mai multe programe guvernamentale destinate integrarii medicilor cu diplome obtinute in afara Canadei.
    Mai multe informatii puteti gasi la
    http://www.edu.gov.on.ca/eng/general...peningdoors/ap t/bridge.html

Va rog sa nu ezitati sa ma contactati daca aveti nevoie d emai multe informatii.

Regards,

Data înscrierii
    27.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    607
    Putere Rep
    15

Implicit

Citat Postat în original de crainic75
    intrebare, ce cursuri sau ce certificari si in ce domeni ar putea face sotia mea pt. a o putea ajuta mai bine in Canada avand in vedere cu profesia de medic pe care o are nu prea sunt sanse

Eu imi exprim parerea mea si sper sa nu fie cu suparare daca o sa va dau un sfat:in ceea ce priveste domeniile in care sotia ta ar putea face niste cursuri care sa-i fie de ajutor in Canada,ea fiind medic,raspunsul meu este asta:NICIUN CURS nu o va ajuta acolo.Eu zic altceva:pana la obtinerea vizei invatati foarte bine limba provinciei in care vreti sa va stabiliti,ca acolo sa puteti face cu usurinta cursurile dorite.Din cate am citit,asistentele pot ajunge la un salariu chiar de peste 40 $/ora deci merita.Dar dupa cativa ani de studii facute nu in Romania si in nici un caz in limba romana. Bafta!
    Mandria si prostia....

Data înscrierii
    27.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    607
    Putere Rep
    15

Implicit

Mandria si prostia....

Subiecte similare

1. Un sfat va rog...!!!!!!!
    De anitha în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 23.08.2010, 20:51
  2. Sfat
    De lyvyk în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Ultimul post: 18.01.2008, 15:11
  3. un sfat....va rog!!!
    De în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Ultimul post: 21.03.2006, 00:25
  4. Va rog,un sfat.
    De NEROmeo în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 11.03.2006, 15:53
  5. Va rog un sfat
    De în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 21.02.2006, 02:10

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •