Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 23

Subiect: hello friends

Data înscrierii
    27.06.2005
    Locație
    Saint Pierre
    Posturi
    32
    Putere Rep
    0

Implicit

Salut tuturor! Imi place sa am prieteni si acesta a fost motivul inscrierii mele la acest forum.

Sunt o fericita sotie si mamica a doi copii carora doresc sa le ofer un viitor mai bun. Daca se poate as dori sa emigrez impreuna cu toata familia in Canada.

Am 35 de ani, iar sotul meu 31. Copiii nostri, au 7 respectiv 6 ani. Am absolvit colegiul Universitar de Institutori specializarea Invatamant primar. Actualmente lucrez ca secretara cu o vechime de 3 ani in aceasta pofesie dar in campul muncii am o vechime de 17 ani. Sotul este tehnician electronist.

Va rog sa ma ajutati cu o evaluare a sanselor mele de emigrare in Canada. Multe si sincere multumiri.

Data înscrierii
    22.01.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    102
    Putere Rep
    15

Implicit

Doamna,

Ca sa va pot face o evaluare gratuita va rog sa completati forma on line de la www.carointernationalimmigration.ca
    sau, sa trimiteti resume-ul dvs. si al sotului dvs. continind informatii detaliate pe adresa roxana@carointernationimmigration.ca

Regards,

Data înscrierii
    27.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    607
    Putere Rep
    15

Implicit

Anaroxi,scrie te rog daca sotul tau are facultate,varsta lui,nivelul la limba franceza si engleza al vostru si daca aveti un prieten sau vreo ruda in Quebec.Numai asa se poate face un calcul al punctajului real,sau daca vrei sa-ti faci un calcul singura o poti face la adresa ptr. evaluare pe care o gasesti in Procedura emigrare in Quebec pas cu pas

Bine ai venit si mult noroc!
    Mandria si prostia....

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

CEAU ANAROXI SI BAFTA !

Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    27.06.2005
    Locație
    Saint Pierre
    Posturi
    32
    Putere Rep
    0

Implicit

[img]smileys/smiley1.gif[/img]Buna Ovex. Iti multumesc pt urari.[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Cu putin mai multa atentie, observai ca varsta sotului meu era trecuta in mesajul meu, cat despre cunostintele noastre de Engleza respectiv Franceza, acestea sunt de diferite nivele si anume:

eu(anaroxi):-Engleza- nivel avansat[img]smileys/smiley9.gif[/img]

-Franceza- nivel mediu[img]smileys/smiley9.gif[/img]

sotul -Engleza - nivel mediu[img]smileys/smiley9.gif[/img]

- Franceza - incepator[img]smileys/smiley9.gif[/img]

Ce mesaj ascunde, "printre randuri", ceea ce ai scris sub linie si anume: "Mandria si prostia..."[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Data înscrierii
    27.06.2005
    Locație
    Saint Pierre
    Posturi
    32
    Putere Rep
    0

Implicit

[img]smileys/smiley32.gif[/img]Ceau Angeline!

Multumesc mult pt urare!!! La fel iti doresc si tie[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Data înscrierii
    07.05.2005
    Posturi
    5.449
    Putere Rep
    29

Implicit

Merci mult, dar eu cred ca am sa imbatranesc de tot pana aflu un raspuns !

Nu mai am rabdare ......[img]smileys/smiley19.gif[/img]
    Timpul este de-o generozitate misterioasa.

Data înscrierii
    27.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    607
    Putere Rep
    15

Implicit

Am incercat sa fac un punctaj aproximativ dar nestiind exact toate datele,am "improvizat" un pic si trebuie sa-ti spun ca sunteti "pe muchie de cutit" in ceea ce priveste punctajul la factorul EMP (acolo m-am oprit),deci comform Anexei 2,va trebuie minim 35 de puncte,puncte pe care in conditiile date eu nu cred(e o parere personala) ca le obtineti.Pentru o evaluare corecta si la obiect,trebuie sa expui toate datele despre studii,alte eventuale diplome obtinute in urma unor cursuri care sa fi durat minim 1 an(restul nu se puncteaza) si foarte important-limba franceza,care poate aduce ceva puncte in plus daca notele sunt puse "cu cap".Sotul tau,de ex,nu obtine niciun punct la factorul EMP in ceea ce priveste limba franceza si engleza (asta dupa ceea ce ai scris tu) ptr. ca :nivelul la engleza al aplicantului secundar nu se puncteaza deloc iar la franceza se puncteaza numai de la nivelul 7 in sus.Deci... Nu este imposibil de facut punctajul,dar trebuie totul cantarit cu atentie ca succesul sa fie garantat si nu in ultimul rand disponibilitatea voastra de a invata pana la interviu "pe rupte" franceza.Eu am tot timpul din lume,asa ca...
    Mandria si prostia....

Data înscrierii
    27.06.2005
    Locație
    Saint Pierre
    Posturi
    32
    Putere Rep
    0

Implicit

[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Ovex, la ce se refera factorul EMP?

In privinta cunostintelor de limba franceza a sotului, meu trebuie sa spun ca, eu am gresit putin cand am trecut nivel incepator in dreptul lui . El intelege foarte bine limba franceza, dar are cateva dificultati de exprimare, deci ar fi, nivel avansat la intelegerea limbii si nivel mediu la exprimarea ei. Cat despre mine , daca am reusit sa-mi fac autoevaluarea scrisa in limba franceza din procedura de emigrare in Quebec pas cu pas si asta fara translator, eu cred ca m-as descurca si la interviu.Tu ce crezi as avea sanse?

Oricum, iti multumesc pt amabilitatea de a-mi raspunde cu sinceritate mesajelor mele[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Data înscrierii
    27.06.2005
    Locație
    Saint Pierre
    Posturi
    32
    Putere Rep
    0

Implicit

[img]smileys/smiley1.gif[/img]ceau angeline, daca esti "in actiune" da un semn de viata.

anaroxi iti ureaza un sfarsit de saptamana cat maiplacut!

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. New Friends
    De arote3 în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 19.04.2008, 15:14
  2. new in town!looking for friends:)
    De pestiuca în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 17.07.2007, 18:11
  3. friends,mariage
    De georgero în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 20.03.2007, 22:37
  4. heeeelp dear friends!
    De anaroxi în forumul Medicina pentru toti
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 18.02.2007, 09:47
  5. Friends near San Francisco?
    De keanu47ca în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 21.01.2006, 05:30

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •