Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 19 din 19

Subiect: Orice incepe cu

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Mona, poti incerca:

Vieru, C<NOBR>more info</NOBR>
    45 Bouchard
    Dorval, QC H9S1A6
    (514) 636-0734

Pentru Gratiela Partoaca nu am reusit sa gasesc info.

Bafta! [img]smileys/smiley20.gif[/img]

Data înscrierii
    07.07.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    20
    Putere Rep
    0

Implicit

Stie cineva unde se pot gasi in Montreal formulare pt scrisoare de invitatie si desemenea un notar care sao autentifice?

Multumesc

Data înscrierii
    10.07.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    1
    Putere Rep
    0

Implicit

Domnilor, doamnelor si domnisoarelor ai comunitatii Quebec.

M-am tot uitat pe internet la ce demersuri trebuie sa apelez pt. a putea emigra.Am gasit tot felul si pot sa afirm cu siguranta ca sunt total derutat in ce priveste posibilitatea de a gasi un loc de munca cat mai repede, intrucat am si copil in intretinere si a-si dori daca se poate sa am si o oarecare raza de speranta. Credeti ca EXISTA[img]smileys/smiley25.gif[/img]Cu chiriile cum este?

Cu multumiri, ruxan

Guest

Implicit

buna tuturor,ma numesc mihaela,vin din Resita(banat)sunt stabilita in germania,as dori sa reiau legatura cu un fost bun prieten care e acum in canada,stiu ca la inceput a locuit in vancouver,impreuna cu fratele lui (Sevi)apoi cred ca s-a mutat undeva in apropiere de vancouver,un oras care incepe cu A nu stiu exact cum se cheama,pe prieten in cheama Valentin Pescaru si candva in urma cu ani de zile il contactam la nr de tel 069784452,apoi am pierdut legatura....poate ca cineva ma poate sfatui unde as putea gasi o adresa sau ceva .

tuturor romanilor din canada de pe forum si nu numai,va doresc numai bine,sanatate si multumire sufleteasca in tot ceea ce faceti,pa.

Data înscrierii
    21.07.2006
    Locație
    Canada
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

[img]smileys/smiley4.gif[/img]

LORENBELLE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bianca aici scuza-mi greselile... de 16 ani nu prea mai scriu un limba materna :S

Te caut de toti atiti ani... Si cind am fost in tara... acum 2 ani... am sa-ti incerc adresa... sper sa mearga! Daca nu, raspunde aici o sa mai ma uit

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

Bianca Heroiu
    Montr

Data înscrierii
    21.07.2006
    Locație
    Canada
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de sorin

Loredana, in primul rand bine ai venit pe acest forum! [img]smileys/smiley1.gif[/img]

In al doilea rand, pot spune ca nu e chiar la fel cu a cauta un ac in carul cu fan, dar nici usor nu e sa gasesti pe cineva despre care stii ca s-ar putea (deci nu e sigur) sa fie in Montreal. Pot sa-ti spun insa ca mai multe capete gandesc mai bine decat unul si ca iti va fi mai usor sa faci investigatii in acest sens cu ajutorul unor persoane amabile si saritoare cum inclin sa cred ca sunt vizitatorii nostri. Iti doresc multa bafta in ceea ce priveste gasirea prietenei tale!

Data înscrierii
    21.07.2006
    Locație
    Canada
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

Sorin,

Vad ca esti ''staff'' aici si am vazut ca lorenbelle nu prea mai este activa... daca iti dau permisiune de a ii trimite adressa mea email ... precizindu-i ca eu sint Bianca Heroiu HIHIHIHI

Multumesc mult xxxx

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

RubyRed, caut-o pe lista de membri, fa click pe numele ei si apoi vei vedea ca poti sa-i trimiti PM sau email. Daca ai probleme, o sa-i trimit eu un email cu adresa ta de email (cea pe care o pot gasi in contul tau aici pe forum). Astept vesti de la tine.

Data înscrierii
    13.12.2010
    Locație
    vancouver
    Posturi
    10
    Putere Rep
    0

Implicit

salut mihaela,eu sunt vali ,pe unde esti?,adresa mea de email valldevall9@yahoo.ca

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Subiecte similare

1. F1 - orice sfat
    De eurov în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 08.09.2007, 07:29
  2. incepe DV 2008
    De boo0709 în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 13.10.2006, 09:41
  3. Orice incepe cu...
    De sorin în forumul Comunitatea romaneasca din Southeast
    Răspunsuri: 97
    Ultimul post: 14.04.2005, 05:45
  4. Orice incepe cu
    De sorin în forumul Comunitatea romaneasca din Northeast
    Răspunsuri: 122
    Ultimul post: 24.02.2005, 09:01

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi