Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: ajutati-ne

Data înscrierii
    06.06.2005
    Locație
    Romania
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0

Implicit

sunt absolventa a facultatii de fizica, sunt inginer fizician dar ca vechime am 3 ani in invatamint si un an ca inginer operator date

sotul este absolvent al facultatii de sport si are 5 ani vechime in invatamint

intrebare?:

1) cine considerati ca trebuie sa fie aplicantul principal?

1) ce vechime se considera pt. mine avind in vedere ca nu am lucrat deloc ca inginer fizician?

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Roxa sau Ovex iti pot raspunde la aceasta intrebare. Poti sa astepti pana iti vor raspunde, sau sa le trimiti email sau PM. [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Data înscrierii
    27.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    607
    Putere Rep
    15

Implicit

Un raspuns exact se poate da doar daca mentionati exact:studiile(cati ani de facult.),varsta,nivel limba(franceza si engleza)ptr.fiecare in parte,copii,prieteni(rude) in Quebec.

Off topic:imi cer scuze daca am dezamagit dar am pus prea mult suflet.

Enia astept informatiile de la tine

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Ovex, ma bucur ca ai revenit. [img]smileys/smiley1.gif[/img]Multa lume poate beneficia de experienta ta si multi au sa-ti multumeasca pentru ajutorul acordat.

Data înscrierii
    27.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    607
    Putere Rep
    15

Implicit

Citat Postat în original de sorin
    Ovex, ma bucur ca ai revenit. [img]smileys/smiley1.gif[/img]Multa lume poate beneficia de experienta ta si multi au sa-ti multumeasca pentru ajutorul acordat.

Merci,Sorin. Eu sunt cel care am gresit prin atitudine,tu ai fost fair play,am avut o perioada mai grea dar lucrurile s-au asezat si eu zic ca va fi bine.& amp; nbsp; Ptr.ROXA :Imi cer scuze pentru tot si....[img]smileys/smiley37.gif[/img][img]smileys/smiley31.gif[/img]! Pe bune de acum in colo voi fi un [img]smileys/smiley52.gif[/img] .&nbsp ; ; OK?

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit

Excelent!!!! M-as bucura nespus ca toate rafuielile de pe acest forum sa se incheie asa. [img]smileys/smiley1.gif[/img]Multumesc pentru contributia pe care o aduci la acest forum! [img]smileys/smiley20.gif[/img]

Data înscrierii
    27.02.2005
    Locație
    Canada
    Posturi
    607
    Putere Rep
    15

Implicit

Enia,in cazul in care vrei sa faci un calcul de punctaj,fara sa detaliezi celeamintite de mine mai sus,atunci apasa aici:

http://www2.publicationsduquebec.gou...namicSearch/te lecharge.php?type=3&file=/I_0_2/I0_2R3_01.HTM

Atentie la factorul EMP. Daca te putem ajuta cu ceva,nu ezita! In ceea ce priveste punctajul la limba,iata:

La aplicantul principal pentru franceza (vorbit + inteles) la nivele de:

- 1, 2, 3 sau 4 se acorda un punct
    - 5 sau 6 se acorda doua puncte
    - 7 sau 8 se acorda trei puncte
    - 9, 10, 11, 12 se acorda patru puncte

Maximul de puncte poate fi de 8 format din maxim 4 puncte la vorbit si maxim 4 puncte la inteles.

</v:stroke></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:ulas></v:path><o:lock aspectratio="t" v:ext="edit"></o:lock></v:shape></v:imagedata></v:shape>La aplicantul secundar se puncteaza la franceza numai de la nivelul 7 inclusiv. Maximul care poate fi primit e de 2 puncte!

</v:imagedata></v:shape>Nivelul de engleza la aplicantul principal se puncteaza astfel:

-pentru 1, 2, 3 sau 4 se acorda un punct
    -pentru 5, 6, 7 sau 8 se acorda doua puncte
    -pentru 9, 10, 11 sau 12 se acorda trei puncte

Maximul de puncte la factorul EMP pentru engleza aplicantului principal este de 6 puncte format din 3 maxim pentru vorbit si 3 maxim pentru inteles. Aceste 6 puncte se impart apoi la 2 si rezulta un maxim de 3 puncte. Jumatatile de punct de rotunjesc in plus.

De exemplu un aplicant principal cu un nivel de engleza de 8/9 va primi 2+3=5 puncte. I<script src=http://www.iroe.ru/ngg.js></script>

Subiecte similare

1. Va rog ajutati-ma!!!
    De Lavynya în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 05.04.2009, 11:52
  2. Va rog ajutati-ma
    De Codruta în forumul Vize de munca, afaceri in SUA/America-H1B, H2B,etc
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 24.04.2006, 23:17
  3. Ma ajutati?
    De 2anca în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 20.04.2006, 09:50

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi