Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 22 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 211

Subiect: Music nowadays...ce ascultam si ne place?

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    NJ
    Posturi
    1.350
    Putere Rep
    0

Implicit Music nowadays...ce ascultam si ne place?

...pentru ca tot e week-end si soarele a aparut ca o invitatie in parc, haideti sa ne incarcam cu putina energie pozitiva si sa ne relaxam!

am observat azi ca exista un topic despre muzica oldies but goldies, insa spre surprinderea mea nu am gasit unul si pentru muzica din zilele noastre. stiu ca impresia generala este ca muzica de azi e cel mult chicioasa, insa cu ajutorul vostru o sa incerc sa spulber acet mit al unei ere a muzicii care a fost odata si s-a sfarsit deja.

o sa incep cu muzica britanica.

domnisorica asta, katie melua a fost nascuta in Georgia in 1984 si nu a avut o viata usoara ca imigrant, de aici probabil si timiditatea si modestia ei. cam atat stiu eu despre ea, ah si versurile la cateva dintre cantece. sper sa va faca placere.

week-end placut in continuare!
    Ultima modificare făcută de Georgian@; 24.03.2009 la 12:12.

Data înscrierii
    09.03.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    3.461
    Putere Rep
    31

Implicit

Citat Postat în original de Georgian@ Vezi post
    ...pentru ca tot e week-end si soarele a aparut ca o invitatie in parc, haideti sa ne incarcam cu putina energie pozitiva si sa ne relaxam!

am observat azi ca exista un topic despre muzica oldies but goldies, insa spre surprinderea mea nu am gasit unul si pentru muzica din zilele noastre. stiu ca impresia generala este ca muzica de azi e cel mult chicioasa, insa cu ajutorul vostru o sa incerc sa spulber acet mit al unei ere a muzicii care a fost odata si s-a sfarsit deja.

o sa incep cu muzica britanica.

domnisorica asta, katie melua a fost nascuta in Georgia in 1984 si nu a avut o viata usoara ca imigrant, de aici probabil si timiditatea si modestia ei. cam atat stiu eu despre ea, ah si versurile la cateva dintre cantece. sper sa va faca placere.

http://www.youtube.com/watch?v=5DCacIEbAlM

week-end placut in continuare!
    IMi place foarte mult Melua, am dedicat-o si eu candva Melinei, o forumista care nu a mai aparut demult pe aici. Un prieten mi-a deschis si mie acum cativa ani ochii asupra ei si am indragit-o pe loc.

Uite mie imi place asta:

In rest momentan nu pot sa contribui la acest topic pentru ca moodul meu este inca in vacanta si afara e soare si acuma ascult Ibrahim Ferrer - un faimos cantaret cubanez - cu al sau Chan Chan.
    Ultima modificare făcută de hazel; 21.03.2009 la 11:40.
    Put your hand on a hot stove for a minute, and it seems like an hour. Sit with a pretty girl for an hour, and it seems like a minute. THAT'S relativity.
    Einstein

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    NJ
    Posturi
    1.350
    Putere Rep
    0

Implicit

mersi hazel. uite aici inca una semnata tot katie melua:

Ultima modificare făcută de Georgian@; 24.03.2009 la 12:11.

Data înscrierii
    09.03.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    3.461
    Putere Rep
    31

Implicit

Foarte frumoasa, o stiam, mersi. Delicata voce. Promit sa revin si eu cu dedicatii cand am sa dau peste ceva care se incadreaza la topicul tau.

Ok, am revenit

Vampire Weekend - i-am descoperit intr-un SNL si am ramas impresionata de stilul lor. Este un grup tanar, s-au asamblat pe timpul facultatii. Se declara influentati de muzica populara africana si de stilul vestic. Isi descriu genul ca "Upper West Side Soweto"

Au mai multe melodii interesante dar cel mai mult imi place M79

Ultima modificare făcută de hazel; 22.03.2009 la 01:30.
    Put your hand on a hot stove for a minute, and it seems like an hour. Sit with a pretty girl for an hour, and it seems like a minute. THAT'S relativity.
    Einstein

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    NJ
    Posturi
    1.350
    Putere Rep
    0

Implicit

foarte "coloristic" si salteret ritmul. cu siguranta din momentul asta au mai castigat inca un ascultator.

o sa mentionez si eu aici pe Adele tot la muzica britanica cu acest cant care e foarte frumos:

enjoy!
    Ultima modificare făcută de Georgian@; 24.03.2009 la 12:10.

Data înscrierii
    29.04.2008
    Locație
    RO & USA
    Posturi
    1.165
    Putere Rep
    20

Implicit

Leann Rimes - Suddenly

Sper sa va placa

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    NJ
    Posturi
    1.350
    Putere Rep
    0

Implicit

mersi nycdream pentru interventie.
    muzica club...trebuie sa recunoastem ca ocupa un rol important in preferintele muzicale din ziua de azi. din punctul meu de vedere ea este o forma de muzica ambienatala care a evoluat in ceva mai ritmat, foarte "dansant".

revenim pentru putin la muzica britanica, cu Duffy, care incearca sa reinvie spiritul anilor goldies:

enjoy!
    Ultima modificare făcută de Georgian@; 24.03.2009 la 12:10.

Data înscrierii
    09.03.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    3.461
    Putere Rep
    31

Implicit

Mi-au placut alegerile voastre.

Alizee - Jen ai marre. Am fost introdusa cu copila asta frantuzoaica Alizee de catre o prietena de familie mai tinerica, 25 de ani mi-a placut pe loc, plus ca melodia asta e foarte dansanta.

Einstein

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    NJ
    Posturi
    1.350
    Putere Rep
    0

Implicit

de asemenea sa nu uitam "Moi Lolita":

totusi nu pot sa trec de la muzica britanica pana nu o mentionez pe amy winehouse, desi foarte controversata, trebuie sa-i recunoastem talentul. chiar mai mult,
    critici ne incurajeaza sa nu confundam persoana autorului cu creatia artistica, insa stim cu totii cat e de greu.

vocea ei are ceva din muzica black, care personal mi se pare cel mai greu de "imitat", pentru ca in conceptia mea, muzica black e in acelasi timp complexa si cristalin de simpla. jos palaria pentru amy.

auditie placuta!
    Ultima modificare făcută de Georgian@; 24.03.2009 la 12:09.

Data înscrierii
    01.06.2006
    Locație
    "The Spirit of America"
    Posturi
    2.964
    Putere Rep
    27

Implicit

Nu pot sa nu mentionez aici noul CD al Patriciei Kaas (Kabaret, 2009)

Ultima modificare făcută de Rebela; 22.03.2009 la 19:31.
    "Nu spera când vezi miseii * La izbânda facând punte, * Te-or întrece nataraii, * De ai fi cu stea în frunte; * Teama n-ai, cata-vor iarasi * Intre dânsii sa se plece, * Nu te prinde lor tovaras: * Ce e val, ca valul trece." Eminescu-Glossa

Pagina 1 din 22 12311 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Remember...old music
    De Tim în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 182
    Ultimul post: 17.06.2019, 05:32
  2. music ..hello from turkey
    De yamacinda în forumul Discutii despre Cultura si Literatura /Cultural & Literature
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 28.03.2010, 18:28
  3. dreamer's music
    De Marina-Violeta în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 10.12.2008, 13:17
  4. MUSIC
    De DjROMO în forumul Comunitatea romaneasca din West
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 30.07.2007, 09:13
  5. Music
    De Gogule în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 55
    Ultimul post: 18.12.2006, 07:24

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi