Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 3 din 22 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 211

Subiect: Music nowadays...ce ascultam si ne place?

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    NJ
    Posturi
    1.350
    Putere Rep
    0

Implicit Multumesc!

insa bogdan, eu ma refeream la melodia lui van dyke. sincer vorbind pe mine mania cu scooter nu m-a luat niciodata, nici in romania, nici in afara romaniei.

uite aici:

van dyke e olandez si el si se incadra foarte bine la momentul acela.

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    NJ
    Posturi
    1.350
    Putere Rep
    0

Implicit

si in plus ce te face sa crezi ca sunt topita dupa toata muzica pe care o pun aici? am ascultat-o, m-a inspirat, mi-am amintit-o si am pus-o aici. ca mai toti oamenii probabil, am trecut si eu prin mai multe faze. si inca ceva, stii cum se zice, gusturile nu se discuta...

ce zici de oladezul asta:

?

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    NJ
    Posturi
    1.350
    Putere Rep
    0

Implicit

Yanarim(I burn)

"Please open the door,
    Let my heart taste the pain again!
    Were we defeated by the past?
    Open the door!...

We aren't friends with ourselves anymore,
    Nor with our half burnt photos,
    Or our lost hope,
    Or our lost youth.

I burn, I burn, the days pass by, I burn.
    Ah, who is going to bring back the nights?
    I burn, I burn, whatever I do, I burn.
    Ah, who can pay the nights back to me?

Ask me to the nights!
    How could a day know how I am?
    Ask me to the loneliness!
    The deceitful loves cannot tell how I am..."

mai multa muzica turceasca...is yet to come

Data înscrierii
    01.06.2006
    Locație
    "The Spirit of America"
    Posturi
    2.964
    Putere Rep
    27

Implicit Good Charlotte-Beautiful Place

"Nu spera când vezi miseii * La izbânda facând punte, * Te-or întrece nataraii, * De ai fi cu stea în frunte; * Teama n-ai, cata-vor iarasi * Intre dânsii sa se plece, * Nu te prinde lor tovaras: * Ce e val, ca valul trece." Eminescu-Glossa

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    NJ
    Posturi
    1.350
    Putere Rep
    0

Implicit L'histoire d'Amelie Poulain

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    NJ
    Posturi
    1.350
    Putere Rep
    0

Implicit Frumos duet...

ce sa-i faci daca...big yellow taxi took my girlfriend away...

Data înscrierii
    01.06.2006
    Locație
    "The Spirit of America"
    Posturi
    2.964
    Putere Rep
    27

Implicit Coldplay_Trouble

"Nu spera când vezi miseii * La izbânda facând punte, * Te-or întrece nataraii, * De ai fi cu stea în frunte; * Teama n-ai, cata-vor iarasi * Intre dânsii sa se plece, * Nu te prinde lor tovaras: * Ce e val, ca valul trece." Eminescu-Glossa

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    NJ
    Posturi
    1.350
    Putere Rep
    0

Implicit

pentru cei care nu stiu, nicolas cage e genul meu de barbatul, genul care parca din priviri te implora "sa-l salvezi"...

ah, si sa nu-l uitam pe keanu reeves...bine cu keanu e mai veche, pe chestii filozofice, etc etc.

auditie si vizionare placuta!

Data înscrierii
    20.11.2006
    Locație
    United States
    Posturi
    432
    Putere Rep
    0

Apreciez faptul ca ai postat si un classic rock si apreciez si link-ul tau la art. "Obama... "...intradevar "orice superstar,/
    e (aproape) musai sa aiba un nice car!"
    Cat despre Freddy Mercury, ma indoiesc ca pe mormantul lui cresc boji...daca pe al lui Edgar A. Poe cresc trandafiri, pe cel al lui Freddy cresc arbori Sequoia si baobabi...Intzeleg ca esti tanar/tanara si conflictul cultural dintre generatzii nu dispare, insa toate topurile sunt facute pe preferintzele tinerilor ( majoritatea) si cred ca oriunde in lume Freddy este within top-ten, pe aici, chiar intre primii trei, cea ce spune ceva! In fond si J.Lennon este si mai de mult in lumea eternei odihniri, asta nu inseamna ca pe mormantul sau nu va fi pentru totdeauna un superb si imens camp de strawberry!

Pace!

Data înscrierii
    01.05.2008
    Locație
    NJ
    Posturi
    1.350
    Putere Rep
    0

Implicit

cred ca ai inteles mesajul meu cum si eu l-am inteles pe al tau. cuvantul pace nu avea ce face aici. imi cer scuze pe aceasta cale daca mesajul meu a fost "rude". daca citesti mesajul cu care am inceput acest topic, ai sa vezi ca prin muzica nowadays, eu ma refer la artistii zilelor noatre, artistii tineri, care de multe ori sunt pur si simplu disconsiderati pentru simplu fapt ca "nu se ridica la standardele" din 50s, 60s, 70s etc etc. cum, de altfel in anii lor de glorie, mercury si ceilalti, desi iubiti de tineri, erau si ei criticati in functie de inaintasii lor. si tot asa. de ce? pentru ca multi dintre asa zisii critici buni sunt dintr-o alta generatie culturala. sper sa nu ma intelegi gresit, nu neg calitatea nimanui pe motiv ca e vetust, sau pentru ca nu mai e "la moda". nu stiu daca ai urmarit insa eu am pus videoclipuri cu "clasici" si pe "remember...old music", pentru ca dupa mine se incadrau mai bine acolo. creda-ma, ca am trecut prin perioada clasicilor, rock, jazz, cu cei dinaintea lui mercury, stii, cei mai clasici decat cei pe care i-ai numit tu clasici, armstrong, sinatra, fitzgerald etc etc. de asemenea, stiu ca se spune ca cultura din ziua de azi e cel mult chicioasa, insa traim in societatea superficialitatii, a comercialului, si asta o sa gasesti si in arta, astfel de mesaje, cel putin predominant. totusi valori exista si cel mai mare rau pe care il putem face e sa le ignoram, fie ca ele apartin trecutului sau prezentului. raven o sa vina si o sa-mi zica acum ca :sa nu confundam valoarea cu cantitatea albumelor vandute(sau piratate dupa caz)-si aici ii dau dreptate, bine, in parte...

pe de alta parte imi pare bine ca ai revenit pe acest topic. welcome back and hope u'll stay a little bit longer. stii, conflictele sunt bune uneori, chiar si intre generatii, e un mod prin care ajung sa se cunoasca.

in alta ordine de idei daca ar fi o generatie cu care nu ma inteleg, acea generatie ar fi generatia mea, cu celelalte ma inteleg destul de bine.

week-end placut tuturor!
    nightwish a inceputuri...

zi-mi ce crezi de melodia asta?

Pagina 3 din 22 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Remember...old music
    De Tim în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 182
    Ultimul post: 17.06.2019, 05:32
  2. music ..hello from turkey
    De yamacinda în forumul Discutii despre Cultura si Literatura /Cultural & Literature
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 28.03.2010, 18:28
  3. dreamer's music
    De Marina-Violeta în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 10.12.2008, 13:17
  4. MUSIC
    De DjROMO în forumul Comunitatea romaneasca din West
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 30.07.2007, 09:13
  5. Music
    De Gogule în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 55
    Ultimul post: 18.12.2006, 07:24

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi