Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 9 din 9

Subiect: chirii in vancouver, bc

Data înscrierii
    10.07.2006
    Locație
    Canada
    Posturi
    28
    Putere Rep
    0

Implicit chirii in vancouver, bc

Buna

eu cu sotul meu vom merge in Vancouver in iunie-iulie al acestui an . Acum locuim in State si pana ne expira viza stam aici...

Ma poate ajuta cu niste informatii recente -preturi, locatii, pe cine sa contactez sau daca este vreun site pentru 1 apartament -1 dormitor+living.

Data înscrierii
    06.10.2008
    Locație
    aici
    Posturi
    2.062
    Putere Rep
    20

Implicit

te pot ajuta eu. ma interesez si iti trimit PM.
    "Every person, all the events of your life, are there because you have drawn them there.
    What you choose to do with them is up to you"

- from "Illusions, The Adventures of a Reluctant Messiah"

Data înscrierii
    10.07.2006
    Locație
    Canada
    Posturi
    28
    Putere Rep
    0

Implicit

multumesc foarte mult

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de sad_rain Vezi post
    te pot ajuta eu. ma interesez si iti trimit PM.
    Poţi pune informaţiile găsite şi aici, nu şti niciodată când şi cui vor fii de folos.

Data înscrierii
    06.10.2008
    Locație
    aici
    Posturi
    2.062
    Putere Rep
    20

Implicit

too bad ca am sters PM-urile ce le-am trimis adelei. am sa-mi fac timp si am sa scriu din nou. Asa e, oricand cineva poate beneficia de informatie
    "Every person, all the events of your life, are there because you have drawn them there.
    What you choose to do with them is up to you"

- from "Illusions, The Adventures of a Reluctant Messiah"

Data înscrierii
    10.07.2006
    Locație
    Canada
    Posturi
    28
    Putere Rep
    0

Implicit chirii

uite, asta am pastrat eu...

"Am inteles si e o decizie faina sa stai in locuri aiurea. Noi am locuit ani buni in vancouver in partea de vest, chiar langa faleza. Superba zona. Stiu ca acolo in zona sunt si apartamente de inchiriat si un bedroom nu e mare la pret. Cunosc niste romani car elocuiesc in unul din blocurile respective(nu am mai vorbit demulticel cu ei, dar am s aincerc un telefon daca imi spui ca vrei in zona respectiva)Din ce imi amintesc one bedroom era pana in 1000 de dollars. Eu te-as sfatui sa te uiti in zona de vest a vancouverului, sa studiezi pe internet si apoi sa ma intrebi. Zona unde am locuit eu multi ani se cheama False Creek. Pune pe google si ai sa gasesti. Este cat de cat central, este foarte aproape de plaja, de ocean..de faleza..nu e nici zgomotos, dar nici plictisitor. Noi am fost absolut innebuniti acolo..imi e dor de plimbarile lungi noaptea la malul oceanului, d emersul cu bicicleta, de mers in market la False creek. deci, pentru un inceput succesful in Vancouver eu aia zona ti-as recomanda. este aproape de toate mijloacele de transport in comun, de mult eposibilitati d ejobs.
    Cu ce va ocupati Adela? parca ai spus c anu aveti copii, right?

ce sa spun..cerceteaza google si spune-mi ce crezi despre zona care ti-am vorbit..cauta apartament ein Vancouver, zona de vest...deci nu West Vancouver, ca ala e alt oras..ci Vancouver west side.

mai intreaba-ma si eu iti raspund.

numai bine "

Data înscrierii
    13.12.2010
    Locație
    vancouver
    Posturi
    10
    Putere Rep
    0

Implicit

ai ajutat.o sau o ai ajut eu ce vre-un sfat idee,de obicei romanii noi veniti se duc in burnaby,langa si lipit de vancouver, in zona metro-town la mall-magazin cel mare"

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de valdeval Vezi post
    ai ajutat.o sau o ai ajut eu ce vre-un sfat idee,de obicei romanii noi veniti se duc in burnaby,langa si lipit de vancouver, in zona metro-town la mall-magazin cel mare"
    vladeval, citeste si cand e datata ultima postare la care raspunzi ...vezi ca in cazul de fata pe topicul asta s-a cam pus praful de aproape 2 ani
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    10.07.2006
    Locație
    Canada
    Posturi
    28
    Putere Rep
    0

Implicit

M-am uitat din intamplare pese ce am postat acum 2 ani. Vreau sa va spun ca sunt in Vancouver si in momentul de fata locuiesc in New West. Destul de ok, zona linistita.

Subiecte similare

1. Chirii/joburi in Alberta vs Ontario
    De antonya în forumul Nou veniti in Canada - Ghidul incepatorului
    Răspunsuri: 11
    Ultimul post: 17.12.2010, 16:47
  2. Jocurile Olimpice de iarna –Vancouver 2010 /Olympics Winter Games –Vancouver, Canada
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 7
    Ultimul post: 28.02.2010, 16:55
  3. Anybody from Vancouver, BC!!??
    De Anto26 în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 29.11.2007, 16:06
  4. chirii in L. A.
    De în forumul Comunitatea romaneasca din West
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 30.01.2007, 15:14
  5. Vancouver vs. Toronto
    De în forumul Vize imigrare, vizitator-Canada-Ontario-Alte regiuni