Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Vrei sa fii administrator pe acest forum?

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.465
    Putere Rep
    10

Implicit Vrei sa fii administrator pe acest forum?

Incep cu un zambet, incercand sa ghicesc la ce v-a dus gandul cand ati citit titlul acestui topic.

Nu, nu am de gand sa numesc inca un administrator oficial pe acest forum, ci doar sa va propun un joc pe care sper sa-mi pot pune copyright-ul.
    Deci, am fost acuzat de mai multe ori ca sunt subiectiv si ca nu sunt 100% impartial in deciziile pe care le iau. Am recunoscut ca nu pot sa fiu 100% obiectiv, ca exista in mine ca in oricine de altfel, o doza de subiectivism si ca desi incerc sa iau deciziile care sa fie aprobate de 100% dintre forumisti, nu reusesc sa multumesc pe toata lumea si intotdeauna vor fi unii/unele care-mi vor contesta deciziile. Poate ca unii dintre voi ar putea reusi sa aiba acordul unanim al tuturor forumistilor, desi am o doza de indoiala si tocmai de aceea m-am gandit sa deschid acest topic.
    Iata cum stau lucrurile:
    In primul rand, astept sa-mi trimiteti (cine doreste) cate un PM prin care sa propuneti un caz pe care sa-l discutam (de ex. scandalul dintre x si y, in care sa propuneti unul din cazurile intamplate aici pe forum) si apoi pe baza propunerilor voastre, voi alege cazul majoritar pe care-l voi posta in urmatorul mesaj. Apoi, voi va dati cu parerea despre cum ati fi rezolvat acest caz, iar ceilalti pot comenta deciziile voastre. Pe baza comentariilor primite, va veti da seama cat de buna a fost decizia voastra si cata lume va fi multumita, respectiv nemultumita de deciziile voastre. Eventual, pot deschide apoi un sondaj, in care lumea sa voteze pe cine cred ei ca a luat decizia cea mai buna si vom afla daca exista o decizie perfecta care ar intruni maximul de voturi, sau macar o majoritate de peste 90%. In felul acesta, toti vom avea cate ceva de invatat, inclusiv eu si ne vom da seama daca merita sau nu sa ne suparam ca ciobanul pe sat si sa injuram administratorul, sau sa ne luam jucariile sa plecam din cauza ca administratorul sau ceilalti forumisti nu sunt de acord 100% cu noi.

Propun si un premiu pentru castigator (numai daca face 90% sau mai mult) astfel:

• un “bilet de libera trecere” care sa-i anuleze un avertisment (puncte de suspendare primite o singura data) daca face cel putin 90% din voturi;
    • un “bilet de libera trecere” care sa-i anuleze doua avertisment (puncte de suspendare primite in doua ocazii) daca face intre 90% - 100% din voturi;

Cu alte cuvinte, veti avea voie sa “fluierati in biserica” de 1-2 ori daca indepliniti conditiile.

Va rog sa nu postati nimic pana nu postez cazul pe care-l vom studia. Astept PM-urile voastre. Voi alege cazul majoritar din minimum 5 PM-uri primite, sau maximul 3 zile incepand de acum, indiferent care va fi primul.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.465
    Putere Rep
    10

Implicit nimeni nu a ridicat manusa dupa cum se poate vedea

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Poate ca unii dintre voi ar putea reusi sa aiba acordul unanim al tuturor forumistilor, desi am o doza de indoiala si tocmai de aceea m-am gandit sa deschid acest topic.
    ...............................
    Apoi, voi va dati cu parerea despre cum ati fi rezolvat acest caz, iar ceilalti pot comenta deciziile voastre. Pe baza comentariilor primite, va veti da seama cat de buna a fost decizia voastra si cata lume va fi multumita, respectiv nemultumita de deciziile voastre. Eventual, pot deschide apoi un sondaj, in care lumea sa voteze pe cine cred ei ca a luat decizia cea mai buna si vom afla daca exista o decizie perfecta care ar intruni maximul de voturi, sau macar o majoritate de peste 90%. In felul acesta, toti vom avea cate ceva de invatat, inclusiv eu si ne vom da seama daca merita sau nu sa ne suparam ca ciobanul pe sat si sa injuram administratorul, sau sa ne luam jucariile sa plecam din cauza ca administratorul sau ceilalti forumisti nu sunt de acord 100% cu noi.
    s-ar parea ca zicala "dupa razboi multi viteji se arata" se adevereste. de acuzatii nu am dus lipsa, dar cand am vrut sa acord unor voluntari un rol similar lui "bruce almighty" nimeni nu a vrut sa se bage. avand in vedere ca nu am primit nici macar un singur pm cu cazuri de studiat, inchid acest topic si-l consider un capitol incheiat.

p.s. il voi muta la "arhiva de subiecte" pentru o mai buna vizibilitate si pentru a-l folosi (daca va fi nevoie) ca referinta ca ....avocat al apararii

Subiecte similare

1. Cum ai ajuns pe acest forum?
    De opium-female în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 65
    Ultimul post: 07.12.2009, 13:38
  2. De ce acest sub-forum?
    De sorin în forumul Arhiva de subiecte
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 12.08.2009, 04:37
  3. Vrei sa fii administrator pe acest forum?
    De sorin în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 08.02.2009, 12:07
  4. Vrei sa ajuti la moderarea discutiilor pe acest forum?
    De sorin în forumul Noutati si informatii utile pe acest forum/ News and updates
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 23.10.2008, 13:43
  5. De ce acest forum?
    De sorin în forumul Imigrare in Australia si Noua Zeelanda / New Zealand
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 03.05.2005, 14:55

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii