Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: bilete avion Ro-chicago

Data înscrierii
    29.01.2007
    Locație
    Romania
    Posturi
    14
    Putere Rep
    0

Implicit bilete avion Ro-chicago

buna tuturor am si eu o intrebare... cam cat ar costa un bilet de avion de la bucuresti sau timisoara la chicago? vreau sa-l cumpar acum pentru data de 28 iunie, aproximativ... anul trecut l-am cumparat prin american experience si m-a costat in jur 700 euro...acum am mai cautat pe net si nu imi dau seama ptr ca vad preturi ff variate...unele in jur de 400 euro, nu stiu ce sa cred...cei care calatoresc mai des poate imi pot spune si mie prin ce agentii isi cumpara biletul sau cum procedeaza, si care ar fi un pret dupa care sa ma orientez... multumesc

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.508
    Putere Rep
    10

Implicit intotdeauna compara 2-3 oferte

cel mai simplu pentru tine ar fi sa ceri 2-3 oferte de pret de la agentii de turism din Romania, apoi le compari intre ele, mai compari de ex. si cu un site de gen Expedia.com si apoi iti faci o idee clara si reala, nu doar pareri posibil neverificabile.
    oricum, 700 de euro pentru un drum doar dus mi se pare o suma mare, dar nu imposibila, iar 400 de euro mi se pare un pret ireal de mic. mai tine cont ca 28 iunie e vara, deci perioada de varf si preturile cele mai mari si daca poti muta data mai spre primavara sau toamna, poti face economii importante. ca termen de comparatie, un bilet Chicago - Bucuresti (dus intors), in august, ma costa cam echivalentul a 900-1000 euro.
    bafta!

Data înscrierii
    29.01.2007
    Locație
    Romania
    Posturi
    14
    Putere Rep
    0

Implicit

mersi mult...aveam o imagina cam deformata cu privire la preturi :D acum cel putin am sa am o idee...

Data înscrierii
    18.06.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    2.574
    Putere Rep
    20

Implicit

ai grija sa ai toate taxele incluse...
    Un amic din NY la urcarea in avion a mai fost prajit cu vreo 2-300 de dulai ptr taxe....si s-a scarpinat sa plateasca cu credit card....
    Ce faci in Chicago???
    Bun VENIT IN CHICAGO!

Subiecte similare

1. Bilete ieftine de avion
    De GreenRose în forumul Info diverse,bilete avion,posturi tv/radio,cluburi,juridic
    Răspunsuri: 12
    Ultimul post: 29.10.2012, 11:17
  2. mancarea pe avion si curcanii
    De sauzimdebine în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 23
    Ultimul post: 25.10.2009, 17:22
  3. Pachete / bilete avion
    De RX_29 în forumul Comunitatea romaneasca din Midwest
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 22.11.2008, 10:40
  4. vand bilete avion bucuresti- milano
    De irina5popa în forumul Info diverse,bilete avion,posturi tv/radio,cluburi,juridic
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 21.11.2008, 12:49
  5. bilete de avion toronto
    De siriso21 în forumul Info diverse,bilete avion,posturi tv/radio,cluburi,juridic
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 13.10.2005, 22:14

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •