Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 25 din 25 PrimulPrimul ... 15232425
Rezultate 241 la 248 din 248

Subiect: Bulinele vorbesc!

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de sorin Vezi post
    Ben, tu pari un baiat inteligent, .....
    ...tu n-ai prins inca shpilu ca sa nu mai folosesti cuvinte "magice"?

...Acesta este programat in asa fel incat doi forumisti de exemplu, nu-si pot da buline unul altuia la infinit, doar pentru a-si creste reputatia,
    ...io sunt cam "zgarcit la dat buline" (mai ales rosii, care practic n-am dat niciuna) ...dar, chiar ale' "verzitele" pe care incerc sa le acord cuiva ...sistemul ma considera "recidivist" si alta solutie nu am decat sa scriu un PM cu un "raincheck" ...asa ca oarecum am renuntat sa ma ofilesc ....pt ca "NU BULINELE VORBESC" ....ci doar ce "debitezi" ...si consecintele si/sau....

... Asa ca sistemul nu e de doi bani (crede-ma, softul costa mult mai mult de doi bani) si nu e nimic suspect.
    ...sistemul e "super OK" (remarca, asa cum se obisnuieste prin RO) ...iar io' personal nu cred ca "numarul de postari" sau "reputatia" celor activi (fie noi sau vechi) trebuie sa afecteze sentimentele personale doar pt faptul ca "cineva nu este de acord cu ce rumega" in postarile fiecaruia ...si/sau nici a celui care posteaza ca in "disacord/controversa" cu postarea in cauza ..."laptisorul de matca sau gogosarii murati" ...ar fi o solutie ideala de calmare ... ...cred io' ca ajuta in acest sens!

P.S. Julien'e si Ben'ule, sensibilitatea sentimentala (excesiva) ...io' o consider o calitate ..."nor o deformatie profesionala" ...dar nu trebuie depasita datorita unor circumstante "fara sens" in conjucturi "virtuale" ...si fara o "logica" ..."global perceputa" ....

Ultima modificare făcută de Pisoi; 08.07.2011 la 19:57.
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    24.05.2009
    Posturi
    1.151
    Putere Rep
    19

Implicit

Ben, tu pari un baiat inteligent, iar daca puneai un pic logica la lucru, iti dadeai seama cum lucreaza sistemul. Acesta este programat in asa fel incat doi forumisti de exemplu, nu-si pot da buline unul altuia la infinit, doar pentru a-si creste reputatia, dar oarecum in mod nemeritat. Asa ca sistemul nu e de doi bani (crede-ma, softul costa mult mai mult de doi bani) si nu e nimic suspect.
    Calitatea sistemului de a fi anticorupt am priceput-o, dar ce nu am priceput este tocmai faptul ca acest soft "care costa mai mult de doi bani" nu ma lasa nici in ruptul capului sa inverzesc pe cineva desi nu-mi aduc aminte sa o fi facut anul aceasta...cu alte cuvinte softul este prea obiectiv, nu accepta nici un compromis.

PS, Sorin, stiu ca am cam chiulit in ultima vreme de la locul meu de munca (singurul de altfel in care imi aduc contribuitia utila la acest forum) dar am fost ocupat cu invatatul plus ca nu am dat din geogra deshi as fi dat oricand matematica pe geografie...si ceva diferenta pe deasupra.

PS' Ranile prilejuite de schimbarea interfetei de lucru sunt in stadiu de cicatrizare, abia mi s-au evaporat lacrimile, dar sunt convins ca in cativa ani am sa ma obisnuiesc.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de JulianM Vezi post
    Scumpul meu Aramis tocmai mi-a făcut cadou o bulină roșie ... pentru postarea de mai sus ...

Mai aveam 2 puncte și treceam pragul de 500 de puncte .. dar vai, Aramis mi-a răpit dintr-un foc 8 puncte !!! ...

Sper că măcar ești satisfăcut, dragul meu Aramis ...

...
    PS2 Am uitat motivul invocat de curtea cu juri : "pentru comentariul complect neavenit"!
    cu plăcere. și te servesc cu drag și pe viitor.

nu te necăji prea tare. mintenaș se găsește careva care crede că ești deștept din cale-afară să-ți crească reputația...

PS. când mai faci astfel de comentarii, încearcă să te gândești înainte. cum ar fi de exemplu la ce ar spune unii sau alții despre tine dacă ți-ar vedea poza...

PS2 Tu nu te plictisești niciodată de nimic, monsieur ! ... Important e să reușești să ai vreo idee, vreo zvâcnire nouă .. ca să-ți mai diverteşti viata... să o mai scoți din rutină...
    cred că te uitai în oglindă şi ai greşit adrisantul...
    Ultima modificare făcută de aramis_13; 09.07.2011 la 01:01.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    17

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post

...io sunt cam "zgarcit la dat buline" (mai ales rosii, care practic n-am dat niciuna) ...dar, chiar ale' "verzitele" pe care incerc sa le acord cuiva ...sistemul ma considera "recidivist" si alta solutie nu am decat sa scriu un PM cu un "raincheck" ...asa ca oarecum am renuntat sa ma ofilesc ....pt ca "NU BULINELE VORBESC" ....ci doar ce "debitezi" ...si consecintele si/sau....
    Îmi pare rău că am dat și eu foarte puține buline verzi (roșii nu am dat nici una ... cred că nici atunci când am intrat pe forum (primul forum pe care am intrat) și nu știam să-l folosesc, nu am dat buline roșii ...)
    Mă gândeam să-i dau lui Aramis o bulină verde ... Dar m-am gândit că se poate simți jignit .. și am renunțat ...

(Apropo de forumuri, am văzut mai recent că mă înscrisesem în 2007 pe un alt forum - binecunoscut, de Softuri în bună măsură - deci cu 2 ani înainte de a veni pe forumul acesta, dar nu postasem nimic acolo, și nici nu mai știam că sunt înscris .. deci am corectat cumva fraza de mai sus cu "primul forum pe care am intrat" ... Deci nu știam nimic de forumuri înainte de a începe să postez aici ..)

Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    cu plăcere. și te servesc cu drag și pe viitor.

nu te necăji prea tare. mintenaș se găsește careva care crede că ești deștept din cale-afară să-ți crească reputația...

PS. când mai faci astfel de comentarii, încearcă să te gândești înainte. cum ar fi de exemplu la ce ar spune unii sau alții despre tine dacă ți-ar vedea poza...

cred că te uitai în oglindă şi ai greşit adrisantul...
    - Si eu puteam să te servesc cu buline roșii .. Te-am iertat mereu ... Cam de prea multe ori, dar asta e ..
    - cum de-oi ghici tu mereu cu creșterea reputației ?! .. (dar evident că nici acum nu dau detalii, la fel cum nu am dat nici acum un an când lucrurile s-au petrecut cam la fel .. hmm ..)
    - da' la chestia cu oglinda n-ai nimerit-o deloc ...
    - n-are nici un rost să vorbim despre poze personale. Eu am pus câteva pe Facebook, dar am făcut un comentariu (în acea postare) despre cineva cu care nici pe un forum nu cred că m-aș întâlni în 1000 de ani de aici încolo .. Eu n-am vorbit despre pozele tale (de care nu știe nimeni nimic ... E ușor să stai în umbră ... eu am ieșit la lumină .. ăsta sunt, așa defilez ...)

În plus, dacă n-am pune măcar poze cu Becali (care e pe-aici, prin București ..) ar însemna să nu mai existe postări gen "Caţavencii" .. și altele ..
    Dacă Becali ar veni pe forum eu nu aș mai pune în nici un caz poze cu Becali .. Asta e sigur ..

- Aramis, scuză-mă, dar nu ai nici urmă de modestie în tine ... pari foarte greu de suportat ... Observ că de fapt numai eu am mai încercat în mod real să temperez "luat-ul tău în balon" (poate aici ai fost modest, fiindcă nici nu e doar atât) ... și chiar dacă e vorba DOAR de "luat în balon", lasă-ne domne cu balonu' tău ... Zice lumea că să fugă, să scape .. lasă-ne domne așa urâți, proști .. Şi du-te tu frumosule, deșteptule și concurează cu cei mai aleși din lume (noi suntem mai amărăşteni cumva ...)

-----
    Îmi cer scuze pentru postarea asta, dar cred foarte tare că e adevărat ce am spus acolo.
    Si să nu se simtă cineva jignit, că n-am jignit pe absolut nimeni ... Dacă ceva totuși mi-a scăpat, îmi cer sincer scuze ...
    Julian M.

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Îmi pare rău că am dat și eu foarte puține buline verzi (roșii nu am dat nici una ... cred că nici atunci când am intrat pe forum (primul forum pe care am intrat) și nu știam să-l folosesc, nu am dat buline roșii ...)
    Mă gândeam să-i dau lui Aramis o bulină verde ... Dar m-am gândit că se poate simți jignit .. și am renunțat ...

(Apropo de forumuri, am văzut mai recent că mă înscrisesem în 2007 pe un alt forum - binecunoscut, de Softuri în bună măsură - deci cu 2 ani înainte de a veni pe forumul acesta, dar nu postasem nimic acolo, și nici nu mai știam că sunt înscris .. deci am corectat cumva fraza de mai sus cu "primul forum pe care am intrat" ... Deci nu știam nimic de forumuri înainte de a începe să postez aici ..)

- Si eu puteam să te servesc cu buline roșii .. Te-am iertat mereu ... Cam de prea multe ori, dar asta e ..
    - cum de-oi ghici tu mereu cu creșterea reputației ?! .. (dar evident că nici acum nu dau detalii, la fel cum nu am dat nici acum un an când lucrurile s-au petrecut cam la fel .. hmm ..)
    - da' la chestia cu oglinda n-ai nimerit-o deloc ...
    - n-are nici un rost să vorbim despre poze personale. Eu am pus câteva pe Facebook, dar am făcut un comentariu (în acea postare) despre cineva cu care nici pe un forum nu cred că m-aș întâlni în 1000 de ani de aici încolo .. Eu n-am vorbit despre pozele tale (de care nu știe nimeni nimic ... E ușor să stai în umbră ... eu am ieșit la lumină .. ăsta sunt, așa defilez ...)

În plus, dacă n-am pune măcar poze cu Becali (care e pe-aici, prin București ..) ar însemna să nu mai existe postări gen "Caţavencii" .. și altele ..
    Dacă Becali ar veni pe forum eu nu aș mai pune în nici un caz poze cu Becali .. Asta e sigur ..

- Aramis, scuză-mă, dar nu ai nici urmă de modestie în tine ... pari foarte greu de suportat ... Observ că de fapt numai eu am mai încercat în mod real să temperez "luat-ul tău în balon" (poate aici ai fost modest, fiindcă nici nu e doar atât) ... și chiar dacă e vorba DOAR de "luat în balon", lasă-ne domne cu balonu' tău ... Zice lumea că să fugă, să scape .. lasă-ne domne așa urâți, proști .. Şi du-te tu frumosule, deșteptule și concurează cu cei mai aleși din lume (noi suntem mai amărăşteni cumva ...)

-----
    Îmi cer scuze pentru postarea asta, dar cred foarte tare că e adevărat ce am spus acolo.
    Si să nu se simtă cineva jignit, că n-am jignit pe absolut nimeni ... Dacă ceva totuși mi-a scăpat, îmi cer sincer scuze ...
    poți să-mi dai roșii câte vrei. iote, îi fac cerere scrisă lu' sorin să îți ție voie să îmi dai mie roșii din minut în minut. dacă tu ai motive să îi dai mie buline, nu te sfii să o faci. nu te sfii nici atunci când nu ai motive. dă-i bătaie. pe mine nu mă deranjează. nu punctele alea de acolo îmi fac mie reputația, ci ceea ce scriu. așa că ești invitatul meu. mai ales că eu nu am nevoie să mă placă toată lumea. de altfel e şi imposibil, cu meseria pe care o am.

în rest, modestia aia de care vorbești tu e... pentru capre.

iar cu uitatul în oglindă nu am greșit. ori vei vrea ca să ne batem ca să vedem care are dreptate? ce alegi? pumni, palme, săbii sau pistoale? ori vrei poate să punem față-n față ce am realizat eu până la anii ăștia (hopa, suntem aproape de un leat!) cu ce ai realizat tu și după aia mai vorbim de cine are nevoie de
    ...ca să-ți mai divertești viata ... să o mai scoți din rutină...
    divertat viața și de scos din rutină...
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    17

Implicit

Pe un forum de programare destul de cunoscut (cu peste 400.000 membrii, dar rămas la versiunea vBulletin 3.0.5) am găsit în User Control Panel asta :

Poate că așa era la vBulletin atunci (sau poate așa au vrut ei să facă ...)
    Julian M.

Data înscrierii
    02.10.2009
    Posturi
    1.450
    Putere Rep
    17

Implicit

România şi Bulgaria nu vor intra în Schengen. Olanda se opune chiar şi aderării parţiale

MediaFax

......
    Şi pentru asta suferă și vrații noștri bulgari ... Mi-e Milan dă iei ... (las' că și la ei Mafia stă bine .. las' să stea bine Mafia, și boboru' să stea-n frig în fiece iarnă .. așea e normal, nu ? ... Nu că asta ar avea fo' legătură cu Şienghienu' ... Cică Şieng... ăsta are legătură doar ca să să ducă mârlanu' fără bolintin până în Franța, aller-retour sau numa' aller ... Aşa zîce unii, eu nu mă percep ...)

{n-am bani dă dentist !.. aoleu ce bine ie ... rău mă doare dintili ... /// refren din folklore românesc ...}

Am trecut pe lângă o bulină roșie (văd că nu mi-a făcut nimeni cadou - și sper ca să nu am parte de bulină nefavorabilă ...) ... și am ținut să revin cu 2 precizări :

- mai întâi că am făcut (am încercat să fac) haz de necaz (că nu intrăm în Schengen) .. și am băgat chestia aia de la final cu "dintili" ... (care poate că e off-topic ...)

- apoi am folosit chestia cu "să se ducă mârlanu' în Franța ..." dar vreau să precizez primo că am folosit expresia în "sens" apropiat de cel din cântecul cu "criza 2010", în care se zicea aproximativ cam așa : "în 2006 // se cumpărau case // .. cu buletinu' // îşi lua o casă // tot cretinu' ..." ...
    Si secundo, era posibil ca un cretin să-şi fi luat casă cu buletinu' (eu nu cunosc), dar nu înseamnă că toţi cei care luau case erau cretini ...
    La fel și eu m-am gândit că şi un mârlan poate ajunge în Franța fără să mai fie legitimat la frontieră ...

Dacă am supărat pe cineva îmi cer sincer scuze (recunosc că am greșit un pic, dar n-am vrut nicidecum să jignesc sau mai ştiu eu ce ...)

PS.
    Puteam evident modifica postarea, dar eu consider că e mai bine să explic ce am vrut să spun și să las postarea în starea inițială (așa cum îmi e obiceiul eu fac în general doar adăugiri, PS-uri ...)
    Știu că sunt cam pedant (ca marea parte a francofililor - sau a profesorilor, vorba lu' Bacovia) .. dar, asta e ...
    Totuşi eu încerc să glumesc (aşa cum am făcut mai mereu la şcoală .. sau cum fac mereu cu nepoatele mele) .. dar deocamdată nu prea mi-a ieşit pe forumuri (poate mai învăț în timp ...)

Julian M.

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Bine v-am regăsit pe acest topic. să fiu sinceră nu l-am mai onorat cu postări pentru că n-am mai primit de o sută de ani o bulină roşie dar uite că reuşi, în sfârşit:

A e o „prietenă” mai veche de-a mea, pe care, într-o scurtă apariţie pe forum, a apucat-o melancolia vremurilor bune când ne „iubeam” de ieşeau scântei şi-n loc să-mi spună că-i e dor de mine, m-a mai muşcat o dată dar nu aici, pe faţă, ci aşa cum îi place ei, mai pe din dos.

dragă A, eu n-o consider nici critică nici ură, doar atitudine faţă de cei care, pe forum în particular şi-n viaţă în general au impresia că toată lumea trebuie să zică „drepţi!” atunci când ei trag un pârţ.
    Ultima modificare făcută de fifi; 11.02.2012 la 06:00.

Pagina 25 din 25 PrimulPrimul ... 15232425

Subiecte similare

1. Buna, nu vorbesc limba romana fuerte bine
    De Challo în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 16
    Ultimul post: 01.12.2007, 06:07
  2. caut o fata (normal) cu care sa vorbesc
    De seba_zi în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 26.05.2006, 15:53

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi