Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 25 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 248

Subiect: Bulinele vorbesc!

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit Bulinele vorbesc!

Nu ştiu chiar dacă e voie să fac asta, de când cu atâtea reguli cine mai ştie ce şi cum ai voie, dar am primit un comentariu tare haios la o bulină şi mă gândeam că astfel de perle ar trebui împărtăşite.

dacă avem voie m-am gândit că ar fi interesant să vedem ce pot scrie unii forumişti sub masca anonimatului, de aceea vom posta aici numai bulinele care s-au dat anonim, nesemnate, în felul ăsta nu dezvăluim nimic confidenţial, nu e ca şi cum ai pune un pm care ştii de la cine vine.

încep eu prima:
    la postarea mea nr. 8 de aici s-a dat o bulină roşie însoţită de comentariul:

teai trezit si tu vorbind.Lucrezi la imaginea de mama eroina ca pe aia de japita am vazuto cu totii.”

p.s. dacă e incomod topicul sunt oricând de acord cu ştergerea lui, dar dacă rămâne aş vrea să vă rog să nu abuzaţi şi să postaţi decât ce credeţi voi că e mai ieşit din comun, fie în bine, fie în rău. Mulţumesc anticipat!
    Ultima modificare făcută de fifi; 18.01.2009 la 12:35.

Data înscrierii
    18.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    3.090
    Putere Rep
    35

Implicit

Pot veni cu o doleanta?..e ok fifi merci ,(tot mai rar scrii pe forum)ca ne-ai scris despre bulinuta ta rosie,inseamna te-a deranjat,dar sa venim sa scriem pe acest topic despre comentariile ce le primim in privat fata de persoana noastra imi pare un fel de "suparici"...ca la gradinita ,cred toti forumisti au primit/primim buline sau vor primi si rosii cu comentari...doar in timp,sa nu ne considerm unii mai buni decat ceilalti cred acest fapt e important,iar daca ne apuca totusi nu strica sa ni se mai taie din "macaroana"... remarca mea este pentru oricare situatie de se iveste fara a nominaliza o anumita situatie.
    Am primit rosii desemenea si verzi ...unele semnate altele ba,am dat si eu ...putine sunt pe care le-am semnat,imi pare mai haios asa ,sa nu stii cine ti le da!..dar cred ramane la aprecierea fiecaruia daca sa le semnam sau nu!

Data înscrierii
    06.10.2008
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    2.894
    Putere Rep
    31

Implicit

Fifi voi face doar mentiunea ca aceste comentarii nu-s atat de anonime toate doar pentru ca nu sunt semnate. Expeditorul se poate deducede multe ori din context sau mai rau ar fi sa planeze suspiciunea pe cine nu trebuie doar pentru ca, respectivul context il transforma in suspect iar in realitate altcineva sa posteze comentariu sa plateasca polite.

De pilda eu deduc destul de lesne cine ti-a postat comentariul - care teoretic este anonim! Exista evident si varianta sa suspectez gresit, insa faptul ca-l citesc aici ma invita la conexiuni.
    Personal nu as posta aici vreun comentariu dar sigur as citi si poate as banui!

parerea mea, ca nu e tocmai ok ce va iesi prin ce presupune topicul deschis ca si consecinte.

Citat Postat în original de fifi Vezi post
    dacă avem voie m-am gândit că ar fi interesant să vedem ce pot scrie unii forumişti sub masca anonimatului, de aceea vom posta aici numai bulinele care s-au dat anonim, nesemnate, în felul ăsta nu dezvăluim nimic confidenţial, nu e ca şi cum ai pune un pm care ştii de la cine vine.

încep eu prima:
    la postarea mea nr. 8 de aici s-a dat o bulină roşie însoţită de comentariul:

teai trezit si tu vorbind.Lucrezi la imaginea de mama eroina ca pe aia de japita am vazuto cu totii.”

[/COLOR]

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Loniia, până la urmă care e doleanţa ta, căci nu am înţeles exact...

în rest te referi că aş fi eu supărată pe acel comentariu? nici pe departe nu pun eu la suflet cuvinte venite de la persoane care habar nu au de mine şi de viaţa mea. Totuşi am vrut să fie făcute publice păreri care există printre forumişti, aşa încât să nu se mai mire de ex. mirela_delia sau alţii de ce nu au compasiune şi înţelegere în rândurile forumiştilor.

biliboaca, eu nu vreau prin acest topic să demascăm pe unul sau pe altul, sinceră să fiu aş avea şi eu o bănuială dar nici nu vreau să fac un păcat acuzând pe cineva. viaţa mi-a oferit atâtea surprize încât nu m-ar mai mira nimic. până la urmă nici nu contează cine anume e, dar contează că e pe aici printre noi şi probabil este cel mai moralist lup când vine vorba de alţii.

iată că acest domn sau doamnă continuă, cred că o să înceapă să-i placă până la urmă:

la postarea mea nr. 112 de aici
    chiar nu esti cu nimic mai deosebita!! ai ajuns sa nu ai sa mananci din cauza ta, ca nu te-a dus mintea la mai mult! deci taci si nu te mai plange.

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

am postat eu de ale rele dar aştept şi din cele bune dar haioase, aşa că nu văd de ce nu am posta, şi eu am multe verzi dar semnate, strict în subiecte, oameni cărora nu le e frică de umbra lor de aceea nu le pun

Data înscrierii
    22.09.2007
    Posturi
    214
    Putere Rep
    15

Implicit

Mie-mi vine sa ma rid...dar cum stiu ca in baza regulamentului nu se poate depunde doar un smiley..si cum nu stiu de ce ,dar nu ma lasa sa-ti pun bulinuta acolo la balanta, ma gindesc ce sa mai scriu.
    Ma gindeam ca persoanele s-ar putea sa fie 2,deci prietenii ti se aduna draga fifi ,chiar si uitindu-ma numai la greselile din primul fata de al doilea comentariu.
    Ma mai gindeam ca ,si asta ca atenuanta, la al doilea comentariu, persoana in cauza iti da totusi un sfat bun acolo. Si iti zice ca nu esti cu nimic mai deosebita,in sensul ca probabil a trecut si ea prin asa ceva. Cauze incluse ..cred eu

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

eu nu voiam să ma explic acelui domn sau acelei doamne dar dacă aduseşi tu vorba, artemis_z, eu am spus chiar că nu sunt cu nimic deosebită, nu am spus nicăieri că nu am ce să mănânc şi nici nu m-am plâns.

în rest, de ce nu am fost eu în stare să fac din cauză că nu m-a dus mintea, mă face să râd, femeie singură, cu copil după mine am făcut destul, zic eu, aş fi putut mai mult poate dacă ieşeam la produs.

Cunosc eu cupluri în Canada care nici măcar puţinul pe care l-am făcut eu nu au fost în stare, aşa că sunt foarte împăcată cu mine, am exact cât îmi trebuie şi cât merit.

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.666
    Putere Rep
    10

Implicit

eu nu voiam să ma explic acelui domn sau acelei doamne dar dacă aduseşi tu vorba, artemis_z, eu am spus chiar că nu sunt cu nimic deosebită, nu am spus nicăieri că nu am ce să mănânc şi nici nu m-am plâns.

în rest, de ce nu am fost eu în stare să fac din cauză că nu m-a dus mintea, mă face să râd, femeie singură, cu copil după mine am făcut destul, zic eu, aş fi putut mai mult poate dacă ieşeam la produs.

Cunosc eu cupluri în Canada care nici măcar puţinul pe care l-am făcut eu nu au fost în stare, aşa că sunt foarte împăcată cu mine, am exact cât îmi trebuie şi cât merit.
    Lol..si eu am primit neshte rosioare...si cred ca erau si nesemnate!!Dar..noh..asta e viata!Intr-adevar...iti trebuie cojones ca sa iti asumi ce ai facut!Eu sincer..ma semnez...in special cand dau rosii..chiar daca o fac foarte rar! S-a mai discutat aci despre asta...si se cam poate vedea de la cine le primesti..ori ca-s verzi..ori ca-s rosii..ori albastre!Prin eliminare..si deductie!
    Fifi...citeste ce am ingrosat!La aia vreau sa raspund!Niciodata...dar niciodata...sa nu te compari cu cei care au mai putin decat tine! Tot timpul...sa te uiti in sus,si nu in jos! Daca te vei compara cu cei care au mai mult, vei tinde si tu inspre mai mult...si asta se numeste progres!Parerea mea!
    Ultima modificare făcută de divo; 18.01.2009 la 13:35. Motiv: mama lor de cojones..cohones...!!!:))))

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Citat Postat în original de divo Vezi post
    ...Fifi...citeste ce am ingrosat!La aia vreau sa raspund!Niciodata...dar niciodata...sa nu te compari cu cei care au mai putin decat tine! Tot timpul...sa te uiti in sus,si nu in jos! Daca te vei compara cu cei care au mai mult, vei tinde si tu inspre mai mult...si asta se numeste progres!Parerea mea!
    eu sunt de părere că aia e avariţie nu progres, dar deh, fiecare cu părerea lui

în legătură cu a afla cine dă bulinele, deşi nu mă stresează problema aş zice că mai poţi şi greşi, pot fi 2 forumişti cu acelaşi nr de puncte, pe care să-l bănuieşti?! eu mai bine nu bănuiesc pe nimeni.

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.666
    Putere Rep
    10

Implicit

eu sunt de părere că aia e avariţie nu progres, dar deh, fiecare cu părerea lui

în legătură cu a afla cine dă bulinele, deşi nu mă stresează problema aş zice că mai poţi şi greşi, pot fi 2 forumişti cu acelaşi nr de puncte, pe care să-l bănuieşti?! eu mai bine nu bănuiesc pe nimeni.
    Lol..nu e avaritie!Avaritia este cand strangi..si strangi...si nu te mai opresti! Ideea este ca ,dupa cum am mai zis, ca sa mergi mai departe trebuie sa privesti inainte si in sus! Dar...asta este doar parerea mea!

P.S. Nu-s avara!!lol!!!
    Ultima modificare făcută de divo; 18.01.2009 la 14:13.

Smile…It confuses people..!!

Pagina 1 din 25 12311 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Buna, nu vorbesc limba romana fuerte bine
    De Challo în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 16
    Ultimul post: 01.12.2007, 06:07
  2. caut o fata (normal) cu care sa vorbesc
    De seba_zi în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 26.05.2006, 15:53

Permisiuni postare