Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 25 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 248

Subiect: Bulinele vorbesc!

Data înscrierii
    18.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    3.090
    Putere Rep
    35

Implicit

"Pot veni cu o doleanta?.."...fifi mi-a placut expresia folosita de catre alti forumisti "doleanta" , in postarea de fata a se interpretea "o parere" ramane la latitudinea ta daca ai inteles ori ba .

Data înscrierii
    20.06.2007
    Locație
    44°27'13.39"N , 26° 5'14.92"E
    Posturi
    1.358
    Putere Rep
    20

Implicit sal

Fifi sa nu ii bagi in seama pe cei ce nu au cit tine ...sa te faci ca nu ii vezi sau in cel mai rau caz daca ii observi sa ii tratezi de sus ...mentalitatea tipic americana ) , asta e de fapt definitia celor ce au emigrat din romania , ma mir ca ti-a scapat o asa gogoasa ) , cum oare se impaca asta cu sfaturile si incercarile de ajutare a celorlalti care poate nu sint la un nivel de dezvoltare cel putin egal cu al tau ???
    Chiar ca merge perfect ...cind te vezi cu sacii in caruta de altii nu-ti mai pasa , ma intreb in ce stare de spirit ai fii trait in Romania daca nu iti aprobau viza la ambasada americana ... o stare vecina cu nebunia si cu suicidul ? (intreb)

"cind uitam de unde am plecat , uitam cine sintem cu adevarat "

Daca iti doresti sa devii Nadia sau Hagi poti dorii asta toata viata , ca tot nu vei ajunge .
    Cit despre buline ...eu am luat intodeauna nu pe criterii de competenta ....mai mult pe antipatie ..."ca asa am eu chef jivina" .

bye

P.S. acest mesaj nu ii este adresat lui fii ...ci prin FiFi
    dependent de Romania

Data înscrierii
    22.09.2007
    Posturi
    214
    Putere Rep
    15

Implicit

Bogdan..sa intelegem ca Nadia sau/si Hagi sint cele doua puncte de reper dupa care ar trebui sa ne orientam toti cind vom ajunge "in afara" ?
    (apropos, Hagi unde e ? a iesit si el ?)
    Iti dau cel putin dreptate, nu numai fifi nu va ajunge Nadia sau Hagi, nimeni nu va ajunge ei doi, eventual nu in viata asta. Dupa o posibila reincarnere, tot ce-i posibil insa, de acord si tu?

eu n-am inteles prea bine
    ..

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.666
    Putere Rep
    10

Implicit

Citat Postat în original de bogdan178 Vezi post
    Fifi sa nu ii bagi in seama pe cei ce nu au cit tine ...sa te faci ca nu ii vezi sau in cel mai rau caz daca ii observi sa ii tratezi de sus ...mentalitatea tipic americana ) , asta e de fapt definitia celor ce au emigrat din romania , ma mir ca ti-a scapat o asa gogoasa ) , cum oare se impaca asta cu sfaturile si incercarile de ajutare a celorlalti care poate nu sint la un nivel de dezvoltare cel putin egal cu al tau ???
    Chiar ca merge perfect ...cind te vezi cu sacii in caruta de altii nu-ti mai pasa , ma intreb in ce stare de spirit ai fii trait in Romania daca nu iti aprobau viza la ambasada americana ... o stare vecina cu nebunia si cu suicidul ? (intreb)

"cind uitam de unde am plecat , uitam cine sintem cu adevarat "

Daca iti doresti sa devii Nadia sau Hagi poti dorii asta toata viata , ca tot nu vei ajunge .
    Cit despre buline ...eu am luat intodeauna nu pe criterii de competenta ....mai mult pe antipatie ..."ca asa am eu chef jivina" .

bye

Si pentru ca mesajul imi era dresat mie...Lol...o sa iti raspund eu:ca sa mergi inainte in viata ,trebuie sa fii optimist...pozitiv...si mai ales sa ai puterea de a merge inainte!Si de unde iei aceasta putere?Din interior...dar si din puterea exemplului altora!Daca nu intelegi..nici acum...nu o sa mai intelegi niciodata...Bogdane!
    Si pentru ca te tot plangi ca vai-de-mine...nu se semneaza oamenii cand iti dau buline rosii...te anunt ca esti la fel ca ei!Un lash..la fel ca cei de care te plangi!Pentru ca nu ai avut curajul sa spui cui se adreseaza mesajul..ci ai luat-o prin gradina...! Rushine...!

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    08.10.2008
    Locație
    USA
    Posturi
    715
    Putere Rep
    15

Implicit

Apropo de buline, eu am dat numai rosii..ca imi place mai mult culoarea asta decat a verde.
    Deci daca va ofer vreo bulina rosie..sa stiti ca e din dragoste

Data înscrierii
    22.09.2007
    Posturi
    214
    Putere Rep
    15

Implicit

Descrierea , neaparat ,dragastoasa, AdyC , linga inimioarele rosii

Data înscrierii
    06.10.2008
    Locație
    aici
    Posturi
    2.062
    Putere Rep
    21

Implicit

buline rosii, buline verzi..are dreptate fifi, in sensul ca trebuie sa semnam atunci cand le daruim..ca doar asta arata ca suntem responsabili..daaar chiar sa deschidem un intreg topic pentru asta...c'mon fifisor..

trecand la un subiect mult mai de interes (decat cel al bulinelor) si anume..mersul inainte in viata, avansarea..recunosc ca si eu am acelasi principiu in viata ca si divo, si anume: sa ma compar cu cei care au mai mult decat mine (asta daca tot e sa fac o comparatie..in general incerc sa nu o fac), sa ma invart intre oameni care vor mai mult de la viata, care chiar au mai mult decat mine sau cel putin cat mine. sa am langa mine oameni pozitivi, oameni luptatori, oameni care se pot lupta cu viata..

In general, cand e vorba d emine si familia mea imi place sa gandesc ca putem mai mult, ca meritam mai mult..
    Un exemplu mic, atunci cand cineva sta prost cu banii si il aud ca spune:"ahh, trebuie sa vad ce economii mai fac"..ma apuca asa o "usoara" nebunie...ei bine mie nu-mi place..eu mai degraba as spune:"hmmm sa vad ce posibilitati mai gasesc sa fac bani mai multi"..asta nu se cheama nici avaritie, nici ca nu ma uit la cei ce nu au..inseamna ca imi doresc mai mult de la mine, de la viata..etc..

ps. fifi nu te supara ca nu scriem despre buline(chiar nu vreau sa te aud ca-mi spui ca sunt off-topic..serios)..chiar nu cred ca ar ajuta la ceva sa stam si sa discutam cine ce ne mai zice..
    "Every person, all the events of your life, are there because you have drawn them there.
    What you choose to do with them is up to you"

- from "Illusions, The Adventures of a Reluctant Messiah"

Data înscrierii
    30.09.2008
    Locație
    Augsburg De
    Posturi
    2.278
    Putere Rep
    30

Implicit

Sad,eu stiu ca si pe tine te-a suparat o "bulinutza"! Nu ea,ca atare,ci insasi faptul ca cel care ti-a dat-o,nu a avut ficatul sa-ti spuna cine este.Eu nu am multe,de nici o culoare,dar cele pe care le am,imi merg la suflet.O fi stupid,dar stiu ca o anumita persoana m-a apreciat pentru ce am spus.Din pacate,nu voi sti niciodata cine nu a fost de acord cu mine;si in acest context,nici nu ma poate interesa,daca nu-si spune numele.
    Asa ca,pentru mine,bulinele vorbesc atunci cind au un nume,in rest..apa curge....
    Eu sint si bun si rau ,asa cum sint,
    Nu-mi tin rabozul la cusururi."

Data înscrierii
    06.10.2008
    Locație
    aici
    Posturi
    2.062
    Putere Rep
    21

Implicit

Citat Postat în original de elliane Vezi post
    Sad,eu stiu ca si pe tine te-a suparat o "bulinutza"! Nu ea,ca atare,ci insasi faptul ca cel care ti-a dat-o,nu a avut ficatul sa-ti spuna cine este.Eu nu am multe,de nici o culoare,dar cele pe care le am,imi merg la suflet.O fi stupid,dar stiu ca o anumita persoana m-a apreciat pentru ce am spus.Din pacate,nu voi sti niciodata cine nu a fost de acord cu mine;si in acest context,nici nu ma poate interesa,daca nu-si spune numele.
    Asa ca,pentru mine,bulinele vorbesc atunci cind au un nume,in rest..apa curge....
    Eli..pe mine m-a suparat ca nu si-a spus numele. Comentariul nici nu a contat. Rosul imi place...ahhh si cum is eu cu "calculelele" every minute of my life..iti dai seama ca mi-a dat totul peste cap. Io vreau power oameni buni...asa place la sad.."power" si mooor de ciuda, cand la mine acolo scrie power 2..pai cum adica??? Si normal ca scorpionul din mine a scos acul..cand forumistul/mista m-a "inrosit" ..ca mi-a messed up punctaju'

da sa stii, vin tare din urma..si simt, nu'sh de ce..da am io un simt ca imi va creste puterea in curand....

pfffttt...ce-ti spuneam...noah..ca scrie "power 3"..uraaa Sad danseza pe birou..

pupici la Eli
    "Every person, all the events of your life, are there because you have drawn them there.
    What you choose to do with them is up to you"

- from "Illusions, The Adventures of a Reluctant Messiah"

Data înscrierii
    20.06.2007
    Locație
    44°27'13.39"N , 26° 5'14.92"E
    Posturi
    1.358
    Putere Rep
    20

Implicit sal

auzi tanti ... nu mie greu sa te nominalizezi nici sa pun mitraliera tunurile si GPS pe tine dar vine administratorul si imi spune iar ca ma iau de persoane nevinovate .... povesti cu moartea caprioarei . mai e un cetatean care imi vaneaza posturile si imi da quote ...ca daca nu s-ar baga in seama cu mine chiar ca nu ar avea nici o impresie ....pls nu mai incercati atacurile la persoana ca sint interzise .

S-au pentru unii sint niste reguli si pentru altii altele ?

daca ne-ar lasa sa vb deschis intr-un thread fara amenitarile suspendului .... cred ca am trece intr-o alta faza a discutiei departe de bunul simt si valorile morale ale individului in sine dar mai aproape de adevar.

bye.

P.S. pls protejati-va s-au anuntat explozii solare . sa nu va ardeti nasucurile ca de insolatie nu poate fii vorba
    dependent de Romania

Pagina 2 din 25 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Buna, nu vorbesc limba romana fuerte bine
    De Challo în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 16
    Ultimul post: 01.12.2007, 06:07
  2. caut o fata (normal) cu care sa vorbesc
    De seba_zi în forumul Matrimoniale, prietenii, flirturi, intalniri, vrajeli
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 26.05.2006, 15:53

Permisiuni postare