Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 16 din 16 PrimulPrimul ... 6141516
Rezultate 151 la 158 din 158

Subiect: Solutia la criza economica: Regele Mihai!

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Modest_demn,

Vad ca tu iar incepi cu prostiile tale, si ti sa spus de mai multe ori ca esti gresit. Tie-ti lipsesc citeva caramizi, ca nu poti sa intelegi adevarul. Nu stiu daca esti religios fanatic, dar cam asa te prezinti la judecata. Si aia e problema ta, dar tu tot o impingi pe aici, si daca majoritatea populatiei iti zice ca esti gresit. Vocea poporului e vocea dumnezeului, sau in democratie majoritatea vocilor conduc legile.

Nimeni aici nu impinge pentru anarhie, sau dictatura. Nu stiu de ce vi cu prostii de astea sa le arunci pe aici.
    Tu nu vrei sa intelegi ca pina poporul roman e gata sa confrunte guvernul, si sa forteze dreptatea lui de a fi liber, poporul nu va deveni liber. Si indiferent cine e la conducere, poporul roman va fi mintit si furat la maxim. Putere absoluta, corupe
    absolut.

Daca vrei sa faci ceva pozitiv, incepe sa inveti populatia in romania ce e aia democratie, si ce drepturi ar trebui ei sa doreasca, si cum sa foloseasca o arma impotriva guvernului daca guvernul incearca sa-l minta si sa-l fure !
    Fara vointa poporului, nu poti face ceva mai bine spre democratie. Democratie pe jumatate nu se poate, ca ti-am spus ca ajungem de risul curcii, ca si cei din rusia, iran, egipt, etc.

Si pentru ca tu nu poti sa inveti nimic, dupa cum scrii aici, tu ar trebui sa termini cu prostiile tale pina nu te ia unul mai tare. Fa-ti tu o alta insula, pe alt domeniu, si vorbeste cu altii ca tine care fac numai praf.

Romi
    Daci cu draci, Tepes ar fi bun !!!

Data înscrierii
    18.08.2009
    Posturi
    853
    Putere Rep
    18

Implicit

Citat Postat în original de modest demn Vezi post
    Ion I.C. Bratianu (1864-1927), care a spus:

“Sunteti, domnilor, reprezentantii unui popor care este mindru si poate fi mindru de trecutul sau, si care trebuie sa aiba mare incredere in viitorul sau. Nu scadeti rolul pe care trebuie sa-l aiba in lume; fiti cat de modesti pentru persoana dumneavoastra, nu fiti modesti pentru poporul pe care il reprezentati”.

“In chestiunile mari, in acelea de ordin moral care stapanesc viitorul unui neam, de care sunt legate interesele lui supreme de onoare si nationalitate, nu pot fi preturi de tocmeala, nu pot fi motive de oportunitate care sa te hotarasca a te compromite, coborindu-te de pe taramul inalt si sigur al principiilor”.

Deci de aici rezulta 12,000,000 de locuri noi de munca la 4,000 euro salariu minim fiecare!
    Divers do it deeper!

Data înscrierii
    04.08.2005
    Locație
    CA
    Posturi
    1.478
    Putere Rep
    27

Implicit

Citat Postat în original de romi_in_florida Vezi post

Tu nu vrei sa intelegi ca pina poporul roman e gata sa confrunte guvernul, si sa forteze dreptatea lui de a fi liber, poporul nu va deveni liber. Si indiferent cine e la conducere, poporul roman va fi mintit si furat la maxim. Putere absoluta, corupe
    absolut.
    Romi,

Poporul roman, aka romanii - se fura si mint singuri intre ei, de la cel mic, care zice ca e ok sa iei 1 leu de la patronul care habar nu are de ce stoc are in gestiune, pana la cei mari demnitari.

E chestie generala, care nu trece repede - sa incerci ca omul sa-si schimbe naravul dupa ani si ani de zile de furat, e foarte greu de schimbat mentalitatea.

Trebuie sa treaca ani, sa vina generatii de copii care n-au trait pe vremuri comuniste...

Fiecare poate sa creada in ce vrea, asta nu inseamna ca e corect sau ca e bine. La multi ani!
    Never be afraid to say what you feel.You can only die once ;)

Data înscrierii
    13.05.2007
    Locație
    dairyland
    Posturi
    4.394
    Putere Rep
    35

Implicit

Citat Postat în original de modest demn Vezi post
    Nu ca Ivan, aramis, ci ca Ion I.C. Bratianu (1864-1927), care a spus:

“Sunteti, domnilor, reprezentantii unui popor care este mindru si poate fi mindru de trecutul sau, si care trebuie sa aiba mare incredere in viitorul sau. Nu scadeti rolul pe care trebuie sa-l aiba in lume; fiti cat de modesti pentru persoana dumneavoastra, nu fiti modesti pentru poporul pe care il reprezentati”.

In chestiunile mari, in acelea de ordin moral care stapanesc viitorul unui neam, de care sunt legate interesele lui supreme de onoare si nationalitate, nu pot fi preturi de tocmeala, nu pot fi motive de oportunitate care sa te hotarasca a te compromite, coborindu-te de pe taramul inalt si sigur al principiilor”.

Pe cind tu, aramis, doar insulti, descurajezi gratuit si tot impingi pentru anarhie si dictatura, singura muzica pe care o stii!
    puiișor, exact de asta (marcat cu roșu) îți tot zic eu da' tot o ți una și bună: ăia de zici tu că e așa și pe dincolo ezemplu de moralitate sunt ăia care au dat-o cu bâta-n baltă. în '918 Carol trebuia pus la zid și executat. în loc de asta, ne-am procopsit cu un copil din flori ca și rege, care a pus propriul interes mai presus de datoria față de țară. mai mult decât atât, cu de la sine putere a modificat (nu e prea corect termenul, da' n-avem altul pe moment) legile alea pe care el ar trebui să le garanteze astfel încât să îi fie tot lui (și a lor lui) cald și bine.
    ș-acu vi tu și ne vinzi gogoși că monarhia salvează România. bă, ne leși?

LE: știi cine e prințesa Lia?
    Ultima modificare făcută de aramis_13; 31.12.2011 la 01:21.
    plecat de-acasă.

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

AndaF,

E adevarat ca naravul de furat, acolo in romania este practicat de toti aproape, si trebuie oprit complect.
    Dar daca guvernul fura si el, si legile nu sint implementate, nu e sansa sa inceapa nici un fel de guvern cinstit, indiferent ce fel de guvern se cheama, sau ce oameni sint la control.
    De aia face EU si USA galagie ca coruptia e una din cele mai mari in romania, si trebuie redusa rapid. Dar nimeni nu ajunge pe teapa acolo momentan, deci nu se schimba nimic, decit fiecare arata cu degetul vecinul, ca el trebuie sa se schimbe.
    Deci noi asteptam sa vedem rezultate, si am cam asteptat de vreo 20 de ani si am vazut de ce e capabil romanul.
    Din pacate asta e adevarul, si sa il recunoastem e primul pas. Al doilea e sa schimbam viata acolo, si asta are nevoie de ceva vointa de la toti.
    Poate in vreo 100 de ani, mai se schimba romanul ?

Data înscrierii
    25.10.2011
    Posturi
    103
    Putere Rep
    8

Lightbulb OK, unde-s forumurile alea care zici cu oameni seriosi pro-regalitate si democratie?

Citat Postat în original de encore Vezi post
    Pai daca are atitea milioane de sustinatori, pling totzi si-l roaga sa se-ntoarca de ce iti mai pierzi tu timpul cu 4 - 5 oameni pe aici?
    Sa rizi de el.
    Modest_demn,
    Vad ca tu iar incepi cu prostiile tale, si ti sa spus de mai multe ori ca esti gresit. Tie-ti lipsesc citeva caramizi, ca nu poti sa intelegi adevarul. Nu stiu daca esti religios fanatic, dar cam asa te prezinti la judecata. Si aia e problema ta, dar tu tot o impingi pe aici, si daca majoritatea populatiei iti zice ca esti gresit. Vocea poporului e vocea dumnezeului, sau in democratie majoritatea vocilor conduc legile.
    Nimeni aici nu impinge pentru anarhie, sau dictatura. Nu stiu de ce vi cu prostii de astea sa le arunci pe aici.
    Tu nu vrei sa intelegi ca pina poporul roman e gata sa confrunte guvernul, si sa forteze dreptatea lui de a fi liber, poporul nu va deveni liber. Si indiferent cine e la conducere, poporul roman va fi mintit si furat la maxim. Putere absoluta, corupe absolut.
    Daca vrei sa faci ceva pozitiv, incepe sa inveti populatia in romania ce e aia democratie, si ce drepturi ar trebui ei sa doreasca, si cum sa foloseasca o arma impotriva guvernului daca guvernul incearca sa-l minta si sa-l fure !
    Fara vointa poporului, nu poti face ceva mai bine spre democratie. Democratie pe jumatate nu se poate, ca ti-am spus ca ajungem de risul curcii, ca si cei din rusia, iran, egipt, etc.
    Si pentru ca tu nu poti sa inveti nimic, dupa cum scrii aici, tu ar trebui sa termini cu prostiile tale pina nu te ia unul mai tare. Fa-ti tu o alta insula, pe alt domeniu, si vorbeste cu altii ca tine care fac numai praf.
    Romi
    Citat Postat în original de encore Vezi post
    Deci de aici rezulta 12,000,000 de locuri noi de munca la 4,000 euro salariu minim fiecare!
    Citat Postat în original de AndaF Vezi post
    Romi,
    Poporul roman, aka romanii - se fura si mint singuri intre ei, de la cel mic, care zice ca e ok sa iei 1 leu de la patronul care habar nu are de ce stoc are in gestiune, pana la cei mari demnitari.
    E chestie generala, care nu trece repede - sa incerci ca omul sa-si schimbe naravul dupa ani si ani de zile de furat, e foarte greu de schimbat mentalitatea.
    Trebuie sa treaca ani, sa vina generatii de copii care n-au trait pe vremuri comuniste...
    Fiecare poate sa creada in ce vrea, asta nu inseamna ca e corect sau ca e bine. La multi ani!
    Citat Postat în original de aramis_13 Vezi post
    puiișor, exact de asta (marcat cu roșu) îți tot zic eu da' tot o ți una și bună: ăia de zici tu că e așa și pe dincolo ezemplu de moralitate sunt ăia care au dat-o cu bâta-n baltă. în '918 Carol trebuia pus la zid și executat. în loc de asta, ne-am procopsit cu un copil din flori ca și rege, care a pus propriul interes mai presus de datoria față de țară. mai mult decât atât, cu de la sine putere a modificat (nu e prea corect termenul, da' n-avem altul pe moment) legile alea pe care el ar trebui să le garanteze astfel încât să îi fie tot lui (și a lor lui) cald și bine.
    ș-acu vi tu și ne vinzi gogoși că monarhia salvează România. bă, ne leși?
    LE: știi cine e prințesa Lia?
    AndaF,
    E adevarat ca naravul de furat, acolo in romania este practicat de toti aproape, si trebuie oprit complect.
    Dar daca guvernul fura si el, si legile nu sint implementate, nu e sansa sa inceapa nici un fel de guvern cinstit, indiferent ce fel de guvern se cheama, sau ce oameni sint la control.
    De aia face EU si USA galagie ca coruptia e una din cele mai mari in romania, si trebuie redusa rapid. Dar nimeni nu ajunge pe teapa acolo momentan, deci nu se schimba nimic, decit fiecare arata cu degetul vecinul, ca el trebuie sa se schimbe.
    Deci noi asteptam sa vedem rezultate, si am cam asteptat de vreo 20 de ani si am vazut de ce e capabil romanul.
    Din pacate asta e adevarul, si sa il recunoastem e primul pas. Al doilea e sa schimbam viata acolo, si asta are nevoie de ceva vointa de la toti.
    Poate in vreo 100 de ani, mai se schimba romanul ?
    aramis, eu nu sunt puiisor.

Romi, am o intrebare: Merge sa convingi lumea cu treaba ca ai o opinie la fel cu alti 4-5 cum a raspuns un coleg pe topic pentru altul tot pe topic, si asta inseamna ca tu esti poporul si ca esti dumnezei? Daca merge smecheria asta, poate o folosesc si eu...

Ti-am mai zis si eu, nu e fanaticism, si nu e politica, ci foamea care ma impinge sa vreau o viata mai buna in Ro. Daca tu si cei 4-5 colegi ai tai nu va place de Rege, si nici de Base, atunci dati voi viata buna si de mincare poporului si atunci dovedesti ca ai dreptate tu. Daca nu poti sa ajuti cu ceva, ce sens mai are sa ma tot faci pe mine prost sau sa vorbesti negativ de Familia Regala? Ca doar mincarea opreste foamea, si insultele tale nu opresc foamea!

Eu sunt satul de minciuni de doi bani de la unul si de altul peste tot, nu ma intereseaza sa aud lucruri negative si inchid urechile la vorbe goale. Eu ascult doar cind cineva zice ca a ridicat toate salariile din Ro peste cele din EU si a creat locuri de munca in Ro pentru toti romanii din Ro si din strainatate sa poata munci si trai in Ro linga familiile lor. Restul nu ma intereseaza. Sunt satul de greselile mele ca sa mai am timpul sau energia sa mai ascult despre greselile altora. Doar solutiile concrete si dovezile in buzunar ma intereseaza. Iti vorbesc sincer aici.

Daca tu poti sa conduci Ro bine si democratic si poti da de mincare la o tara intreaga, atunci fa asta si esti mare om. Altfel eu ma uit sa votez pe cine a dovedit inainte ca poate sa dea viata buna tarii!

Apropo, citesc aici ca ma incurajezi sa gasesc alta insula pe alt domeniu unde sunt altii ca mine. As fi fericit sa parasesc forumul asta daca te deranjeaza comentariile mele pro-democratice, daca as gasi alte grupuri cu oameni seriosi ca mine care au vederi pro-democratice si pro-regale.
    Am intrat aici pe forumul asta prin accident cind cautam altceva romanesc pe web si forumul asta a fost scos de Google. Daca tu imi spui exact toate forumurile si grupurile pe web unde se gasesc alti oameni seriosi cu vederi pro-democratice si pro-regale, eu as fi fericit sa plec imediat de pe forumul asta.

Asa ca te rog posteaza-mi aici adresele pe web la toate forumurile si grupurile serioase pro-democratie si pro-regale si apoi am plecat imediat! Eu nu vreau sa supar pe nimeni, si nici eu sa fiu insultat de mesajele de felul ce mi-au fost adresate pina acum.
    Ultima modificare făcută de modest demn; 04.01.2012 la 20:12.

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Implicit

Modest_demn,

Imi pare bine ca foamea, si lipsa de bani te trezeste ca trebuie sa faci ceva mai bine acolo, daca vrei sa rezisti la viata.
    Din pacate, tu tot ai nevoie de altii ca tine, sa formezi o majoritate si sa fortezi schimbarea de guvern si economie acolo.
    Si daca mai multi ca voi, fortati guvernul sa se schimbe, aveti o sansa sa va vedeti copii si nepotii traind in tara aia.
    Altfel guvernul nu va accepta nici un fel de schimb la conducere, ca ei fura bine, multumesc. Si traiesc bine multumesc.
    Si daca faceti alegeri, ei vor fura voturile, cum a facut Putin in rusia.
    Altfel, rezultatul este clar : milioane de romani fug din tara sa faca o viata mai buna, si daca lasa pamintul parintilor acolo.
    Cit despre o democratie regala, ti-am spus ca nu exista. Si nu o sa cada din cer in bratele tale.
    Eu nu cunosc prea multi ca tine, si din experienta ma retrag cind ii gasesc prin imprejurul meu. Pentru ca fapta conteaza, nu vorba goala. Si parerea mea este ca tu dai o vorba lata, dar cind vine la fapte, nu prea vrei sa asculti.
    A fost o placere sa vad comunismul prabusind sub greutatea lui, si cred ca de data asta guvernul (sa-i zicem hotii) se va prabusi si mai rapid ca nu are nici un fel de control asupra ce face, sau viitor.
    Numai din cenusa asta, se poate face un guvern mai bun acolo.

Data înscrierii
    25.10.2011
    Posturi
    103
    Putere Rep
    8

Lightbulb Bravo!

Modest_demn,

Imi pare bine ca foamea, si lipsa de bani te trezeste ca trebuie sa faci ceva mai bine acolo, daca vrei sa rezisti la viata.
    Din pacate, tu tot ai nevoie de altii ca tine, sa formezi o majoritate si sa fortezi schimbarea de guvern si economie acolo.
    Si daca mai multi ca voi, fortati guvernul sa se schimbe, aveti o sansa sa va vedeti copii si nepotii traind in tara aia.
    Altfel guvernul nu va accepta nici un fel de schimb la conducere, ca ei fura bine, multumesc. Si traiesc bine multumesc.
    Si daca faceti alegeri, ei vor fura voturile, cum a facut Putin in rusia.
    Altfel, rezultatul este clar : milioane de romani fug din tara sa faca o viata mai buna, si daca lasa pamintul parintilor acolo.
    Cit despre o democratie regala, ti-am spus ca nu exista. Si nu o sa cada din cer in bratele tale.
    Eu nu cunosc prea multi ca tine, si din experienta ma retrag cind ii gasesc prin imprejurul meu. Pentru ca fapta conteaza, nu vorba goala. Si parerea mea este ca tu dai o vorba lata, dar cind vine la fapte, nu prea vrei sa asculti.
    A fost o placere sa vad comunismul prabusind sub greutatea lui, si cred ca de data asta guvernul (sa-i zicem hotii) se va prabusi si mai rapid ca nu are nici un fel de control asupra ce face, sau viitor.
    Numai din cenusa asta, se poate face un guvern mai bun acolo.
    Da, numai Familia Regala mai poate face un guvern nou mai bun in locul celui actual sa ridice Romania din coruptia in care a cazut, ca pasarea Phoenix care s-a ridicat dupa ce a cazut. Monarhia Constitutionala este si azi una din cele mai stabile si moderne forme democratice de guvernare din lume.

Nici mie nu imi place vorba goala, dar la mine faptele inseamna sa vad rezultate concrete, nu sa ma las prostit sa ascult la vorbe goale. Unde ziceai ca ai invatat sa convingi cu logica?

Sunt curios, de ce zici ca tu te retragi cind gasesti in jurul tau lume care vor rezultate concrete?

http://www.familiaregala.ro/news/294...ebruarie-2012/
    http://www.familiaregala.ro/news/293...manii-izolati/

Uite de ce imi place de Familia Regala, ca atunci cand poporul are nevoie de ei, Regele Mihai e mereu alaturi de popor si ajuta cu dragoste. Si poporul vede cine ii iubeste si ajuta. Pana si tarile straine sunt de acord cu Regele Mihai ca monarhia nu e de domeniul trecutului pentru Ro:

http://www.familiaregala.ro/uploads/...0magazine2.jpg
    http://www.familiaregala.ro/news/294...nii-in-nevoie/
    http://www.familiaregala.ro/news/294...ebruarie-2012/
    http://www.familiaregala.ro/news/294...egiul-Europei/
    Ultima modificare făcută de modest demn; 23.02.2012 la 10:57.

Pagina 16 din 16 PrimulPrimul ... 6141516

Subiecte similare

1. Solutie la criza!!!
    De Diamant în forumul Afaceri /Anunturi de Publicitate - SUA, Canada, Uniunea Europeana, Australia, Noua Zeelanda, Romania
    Răspunsuri: 80
    Ultimul post: 26.03.2010, 10:22
  2. Buna vestire: Criza !
    De Zeus Plebeus în forumul Divertisment – jocuri, bancuri, muzica, poze postate de forumisti, etc.
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 24.02.2009, 12:55
  3. ROMANIA si CRZA ECONOMICA.
    De Zeus Plebeus în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 13.02.2009, 15:08
  4. O alta criza
    De kirk în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 109
    Ultimul post: 30.11.2008, 08:22

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi