Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 7 din 8 PrimulPrimul ... 5678 UltimulUltimul
Rezultate 61 la 70 din 75

Subiect: Ofer rulou cu nuca daca cistigi la table

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    20

Implicit

Tot astept Pisoiule, sa vi pe aici.
    O sa-ti cumpar ceva stilp de telefon, sa ai de ce sa te scarpini, dupa ce te bat bine la table.
    Braga si ruloul, e numai pentru cei ce apreciaza mincarea mai gustoasa. Altfel facem mititei si bere !

Romi
    Daci cu draci, Tepes ar fi bun !!!

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    20

Implicit

Campionatul de table incepe azi, ca a venit varul aici sa ne batem. Anul trecut am jucat vreo 60 de partide in vreo 10 zile.
    Anul asta sper sa joc cel putin 100 de partide cu el, si avem si alti tablagii locali care sper ca vor veni sa joace.
    Momentan dau vin de cotnari, daca pierd la table. Dar bere si mititei, si ceva piine de casa (incepe sa arate ca piinea semi din Arad), cred ca va fi bine venit linga bazin.

Astept sa vad ce curajosi/curajoase vin pe la mine.

Data înscrierii
    26.09.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    792
    Putere Rep
    14

Implicit

Romica, pina la urma tot vin pe acolo, acum am cumparat alta barca, din Cape Coral, este putin mai mica (26 ft)si are si trailer. Fl.Nu stiu cit de aproape e de tine si nu stiu exact cind vin, probabil duminica, luni.Poate daca vrei trec si pe la tine, sa-mi iau revansa, in Ro m-ai batut (strins scorul)
    Shadows and dust ...

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    20

Implicit

Maximus,

In Romania, te-am batut la ultiul joc, ca eram egali . Deci nu am cistigat clar. Oricind ai timp de revansa, eu sint de acord.
    Momentan varul meu ma batea la 14 partide la 0, cu primele 6 jocuri fiind marti de la amindoi. Abai mi-am revenit si am cistigat ultimele doua partide. Deci e tare si dur cum jucam.

Cape Coral nu este aproape de Melbourne, deci nu stiu daca poti sa ajungi aici, dar esti bine venit si la mititei si la bere si la table.

Data înscrierii
    26.09.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    792
    Putere Rep
    14

Implicit

Ce pot sa zic, dupa 4 zile si 2950 mile dus-intors, am realizat ce bine e in Texas si ce rai si reci sint localii din Fl. probabil de asta si tu cauti pe net prieten(e)i. Am avut probleme cu o roata de la trailerul barcii, am stat peste noapte in C Coral si a doua zi am cautat un shop sa repar. Intimplarea a facut ca la al 2'lea shop sa dau peste un roman... Mike - de 30 de ani in US, care mi-a recomandat ca pentru roata stricata sa cumpar alt trailer !!!!!!! NO COMMENT.Poate de asta dupa 30 de ani a ramas tot simplu mecanic... Am vrut sa schimb ulei la truck, au zis ca dureaza citeva ore!!!Incredibil,
    Am rezolvat dupa ce am intrebat cel putin 6 shops, cu doar 320$, mecanicul din alt stat, full service la toate 4 roti, parts si manopera! ( un nou trailer de aluminium marimea asta costa used cel putin 2200)...Si cu tine sint dezamagit sa spun, am facut 1500 mile pina acolo, puteam sa mai fac 150,200 pina la tine, daca ma invitai, dar asa ...nu mai are rost. Te-ai adaptat stilului de acolo.
    Sanatate si succesuri
    Shadows and dust ...

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.584
    Putere Rep
    25

Implicit

Citat Postat în original de Maximus Vezi post
    Intimplarea a facut ca la al 2'lea shop sa dau peste un roman... Mike - de 30 de ani in US, care mi-a recomandat ca pentru roata stricata sa cumpar alt trailer !!!!!!! NO COMMENT
    Asta imi aminteste de perioada cand deabea venisem aici , si romanasii mai vechi, te tratau mai mult ca pe un intrus , ba mai mult unii mai faceau si pe grangurii . In concluzie in mare parte am fost foarte dezamagita de comunitatea romaneasca de aici. Big turn off ! Intre timp m-am obisnuit fara romani iar daca mi se face dor ma duc in Romania si ii vad pe ai mei. Am si eu pe aici o colega din Texas foarte prietenoasa si de treaba tipa.
    free your mind before your mind will set you free

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    20

Implicit

Maximus. eu ti-am spus ca esti bine venit aici la mine, si-ti dau bere si mititei si jucam si table.
    Eu am pus mai de multe ori telefonul si adresa si email-ul meu aici, deci nu stiam ca ai probleme fara sa ma chemi. Aici nu ai raspuns dupa ce am raspuns eu pe 4 mai, si am crezut ca ai abandonat sa vi pe aici.
    200 de mile inseamna vreo 4-5 ore in fiecare directie daca treci prin Miami sau Orlando, si mult mai mult daca ai trailer cu barca.
    Cit despre romani aici in Florida, sint cam la fel ca cei din romania. Cei mai multi sint derbedei, si mai sint si citiva bine crescuti. Daca 50% sint excroci in romania, de ce astepti mult mai bine aici.

Data înscrierii
    26.08.2005
    Locație
    United States
    Posturi
    8.351
    Putere Rep
    42

Implicit

....sincer am vrut sa fac si io un comentariu p-aici ...si m-am abtinut pt ca nu sezizez sensul esentei comentariului tau!
    Maximus, am fost oarecum derutat de comentariul tau si efectiv nu nici acum nu-mi dau seama la ce te referri
    ...de cine esti dezamagit si de ce? Ai sunat cumva pe "tablagiu' Romica" sa te ajute la roata? ...sau ce? ...nu ne lasa cu ochii'n ceata cu experienta ta pa-n' la Florida ....sa stiu si io' cum ma depalsasez la "maestrul din PB"
    ...zi-mi si mie ...daca-mi sare fo' roata de la avion pot sa apelez cu incredere la Romica sau tre imi semnez testamentul inainte?
    Citat Postat în original de Maximus Vezi post
    Ce pot sa zic, dupa 4 zile si 2950 mile dus-intors, am realizat ce bine e in Texas si ce rai si reci sint localii din Fl. probabil de asta si tu cauti pe net prieten(e)i. Am avut probleme cu o roata de la trailerul barcii, am stat peste noapte in C Coral si a doua zi am cautat un shop sa repar. Intimplarea a facut ca la al 2'lea shop sa dau peste un roman... Mike - de 30 de ani in US, care mi-a recomandat ca pentru roata stricata sa cumpar alt trailer !!!!!!! NO COMMENT.Poate de asta dupa 30 de ani a ramas tot simplu mecanic... Am vrut sa schimb ulei la truck, au zis ca dureaza citeva ore!!!Incredibil,
    Am rezolvat dupa ce am intrebat cel putin 6 shops, cu doar 320$, mecanicul din alt stat, full service la toate 4 roti, parts si manopera! ( un nou trailer de aluminium marimea asta costa used cel putin 2200)...Si cu tine sint dezamagit sa spun, am facut 1500 mile pina acolo, puteam sa mai fac 150,200 pina la tine, daca ma invitai, dar asa ...nu mai are rost. Te-ai adaptat stilului de acolo.
    Sanatate si succesuri

...de cum am perceput eu "maestru' la table" (si mai la toate cele) te-a invitat poiticos la el in "ograda"
    Citat Postat în original de romi_in_florida Vezi post
    Maximus. eu ti-am spus ca esti bine venit aici la mine, si-ti dau bere si mititei si jucam si table.
    Eu am pus mai de multe ori telefonul si adresa si email-ul meu aici, deci nu stiam ca ai probleme fara sa ma chemi.
    Aici nu ai raspuns dupa ce am raspuns eu pe 4 mai, si am crezut ca ai abandonat sa vi pe aici.
    200 de mile inseamna vreo 4-5 ore in fiecare directie daca treci prin Miami sau Orlando, si mult mai mult daca ai trailer cu barca.
    Cit despre romani aici in Florida, sint cam la fel ca cei din romania. Cei mai multi sint derbedei, si mai sint si citiva bine crescuti. Daca 50% sint excroci in romania, de ce astepti mult mai bine aici.

tetris, baga mai bine ceva postari/linkuri pa’ la “muzica straina” sau B/W pics ca te pricepi mult mai bine p’acolo, decat sa speculezi inutil comentarii (postari) fara un real sens!
    Citat Postat în original de tetris Vezi post
    Asta imi aminteste de perioada cand deabea venisem aici , si romanasii mai vechi, te tratau mai mult ca pe un intrus , ba mai mult unii mai faceau si pe grangurii . In concluzie in mare parte am fost foarte dezamagita de comunitatea romaneasca de aici. Big turn off ! Intre timp m-am obisnuit fara romani iar daca mi se face dor ma duc in Romania si ii vad pe ai mei. Am si eu pe aici o colega din Texas foarte prietenoasa si de treaba tipa.
    ...nu intentionez sa-ti plang de mila ... dar io cred ca esti "traumatizata" rau de tot de experientele tale ...iar "iaurtul'' tau ie inca fierbinte
    Îngerii exista, dar cum nu toti au aripi, uneori îi numim PRIETENI!

Data înscrierii
    26.09.2009
    Locație
    USA
    Posturi
    792
    Putere Rep
    14

Implicit

Citat Postat în original de romi_in_florida Vezi post
    Maximus,

Cape Coral nu este aproape de Melbourne, deci nu stiu daca poti sa ajungi aici, dar esti bine venit si la mititei si la bere si la table.
    Pisoi, nu vreau incep vre-o polemica, am zis ca nu mai intru aici, am revenit doar pentru a lua legatura cu Romica. Nu eram nebun sa-l sun la 200 mi sa-i cer ajutor pentru o roata, dar raspunsul lui initial m-i s-a parut cam rece, si am zis ca de ce sa ma autoinvit si sa mai bat n km poate deranjez omu.In rest m-am referit strict la alti localnici floridieni, intilniti prin gas station, car shops etc.
    Comentariul lui Tetris a fost cu sens, a intarit parerea mea despre ce e in partea aia de lume!
    Mie mi se pare comentariul tau fara sens, dar oricum ma opresc aici, si ma retrag, asa ca spor la ce vreti!
    Shadows and dust ...

Data înscrierii
    13.10.2008
    Posturi
    1.584
    Putere Rep
    25

Implicit

Citat Postat în original de Pisoi Vezi post
    ....sincer am vrut sa fac si io un comentariu p-aici ...

...de cum am perceput eu "maestru' la table" (si mai la toate cele) te-a invitat poiticos la el in "ograda"

]tetris, baga mai bine ceva postari/linkuri pa’ la “muzica straina” sau B/W pics ca te pricepi mult mai bine p’acolo, decat sa speculezi inutil comentarii (postari) fara un real sens! [/FONT]

...nu intentionez sa-ti plang de mila ... dar io cred ca esti "traumatizata" rau de tot de experientele tale ...iar "iaurtul'' tau ie inca fierbinte [/FONT][/COLOR]
    Nu stiu ce te roade mai mult , ca scriu , ce scriu sau faptul ca nu scriu ce ai vrea tu sa scriu , dar esti deplasat. Indicatiile sunt bune la ceva numai atunci cand o persoana ti le cere., altfel pe bune ca risti sa o dai in penibil. Degeaba suflii in iaurtul altuia.

Maximus ma bucur ca te-am revazut pe aici si la mai mare ! Iar romi cred ca va mai trebuii sa astepte pana cand mai are cu cine impartii vre-un rulou.
    Ultima modificare făcută de Melina; 17.05.2012 la 12:36.
    free your mind before your mind will set you free

Pagina 7 din 8 PrimulPrimul ... 5678 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. DV-2009 Ofer AOS
    De INA_CA în forumul Loteria Vizelor SUA/Diversity Visa DV-2017, DV-2018, DV-2019 si discutii rezidenta permanenta
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 07.03.2010, 04:10
  2. Ofer cazare si job in NJ
    De southjersey în forumul Nou veniti in America/SUA/Statele Unite-Ghidul incepatorului
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 08.03.2006, 06:23

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •