Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 15 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 148

Subiect: Daca si tu....

Data înscrierii
    15.11.2008
    Locație
    Milano - Italy
    Posturi
    62
    Putere Rep
    11

Implicit Daca si tu....

- Daca cauti un barbat adevarat, curajos, de calitate, care te poate a oferi simt de protejare...BUN VENIT!!! "L'ai gasit!" ;)
    - Daca cauti un barbat matur, responsabil, care sa stie ce vrea de la viata si cum sa obtina...BUN VENIT!!! "L'ai gasit!" ;)
    - Daca cauti o persoana cu care sa ai o relatie seriosa, de durata, bazata pe respect reciproc, un om cu capul in nori si cu picioarele pe pamant......BUN VENIT!!! "L'ai gasit!" ;)
    - Daca si tu... cauti un barbat corect, simpatic, sociabil, distractiv si generos...BUN VENIT!!! "L'ai gasit!" ;)
    - Daca si tu... cauti un barbat necasatorit, fara copii, fara probleme economiche, si bine manierat...BUN VENIT!!! "L'ai gasit!" ;)

- Daca tu... credi ca italieni sunt avari sau rasisti, sigur pentru ca, de fact nu sunt fraieri si nu dau niciun ban sau confidentia pe escrocci sau smecheri fara titul...Lasa a pierde..."Ai gresit!" :-)
    - Daca tu... esti o fata de care au mereu mama sau bunica la spital dar de fact este singur ( o bieta scuza pentru a face escrocc de bani )...Lasa a perde..."Ai gresit!" :-)
    - Daca tu... esti o fata care spune ca este serioza si cauta un barbat adevarat, necasatorit, curajos,
    de calitate, care poate a oferi simt de protejare, matur, responsabil, corect, simpatic, sociabil, distractiv si generos...dar de fact te asteapti ca te cauta Marlon Brando, George Clooney sau Raul Bova....si dupe te plangi ca toati barbati sunt vagabondi si curvari...Lasa a pierde..."Ai gresit!" :-)
    - Daca tu...credi ca toati italieni sunt mafioti si spaghettari...Lasa a pierde...Eu doresc carne de vita :-)
    Ultima modificare făcută de nuvolari; 14.12.2008 la 05:10.

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.240
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de nuvolari Vezi post
    Eu doresc carne de vita
    vaca te asteapta la tine acasa...este la tua mama..

Data înscrierii
    08.10.2008
    Locație
    USA
    Posturi
    715
    Putere Rep
    14

Implicit

LOL Paule mi-ai luat vorba din gura.
    Astia sunt pensionarii broscari de ne ne fac pe noi romanii tigani si cauta si ei prospaturi romance...carne de vita vorba lor...

Citat Postat în original de nuvolari Vezi post
    -- Daca si tu...credi ca toati italieni sunt mafioti si spaghettari...Lasa a pierde...Eu doresc carne de vita
    Mah, eu cred ca tu esti doar un macaronar la varsta senectutii cu probleme la prostata...carnea de vita iti face rau...

Data înscrierii
    30.09.2008
    Locație
    Augsburg De
    Posturi
    2.278
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat în original de paulantoniu Vezi post
    vaca te asteapta la tine acasa...este la tua mama..
    Corect,Paul,lipseste doar un "m" de la sua mamma.Nu stiu daca domnul nuvolari este italian sau nu,dar sigur este unul cu "testa tra le nuvole".
    Edit ca sa complectez,cred ca nici un italian n-ar folosi "Z" in "serioza",dar este posibil sa ma insel.
    Ultima modificare făcută de elliane; 11.12.2008 la 11:59.
    Eu sint si bun si rau ,asa cum sint,
    Nu-mi tin rabozul la cusururi."

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.240
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de elliane Vezi post
    Corect,Paul,lipseste doar un "m" de la sua mamma.Nu stiu daca domnul nuvolari este italian sau nu,dar sigur este unul cu "testa tra le nuvole".
    Edit ca sa complectez,cred ca nici un italian n-ar folosi "Z" in "serioza",dar este posibil sa ma insel.
    precis este un testa de catzo care a avut o experienta cu vreo fatuca cu 30 de ani mai tanara ca el..care la plecare i-a luat si proteza din gura..el mai crede si acum ca a fost dragoste adevarata..

Data înscrierii
    01.01.2008
    Locație
    Melbourne Fl
    Posturi
    1.104
    Putere Rep
    19

Smile

Vad ca asta a fost mincat, si scuipat afara rapid de gazda de verificare.
    Imi place analiza !

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.125
    Putere Rep
    32

Implicit

Cred ca refuzati sa vedeti bunatatea si sensibilitatea din mesajul italianul. Poate a incheiat mesajul asa abrupt cu gandul ca avea steak-ul pe foc insa nu putem ignora toate cugetarile copy/paste - 90% dinainte de ultima fraza.

Data înscrierii
    30.09.2008
    Locație
    Augsburg De
    Posturi
    2.278
    Putere Rep
    29

Implicit

Citat Postat în original de paulantoniu Vezi post
    precis este un testa de catzo care a avut o experienta cu vreo fatuca cu 30 de ani mai tanara ca el..care la plecare i-a luat si proteza din gura..el mai crede si acum ca a fost dragoste adevarata..
    Hai si tu acum,Paul,daca i-a luat proteza cu ce maninca "vita"?Simbolica vita asta,de altfel,aici cine-si permite,maninca vitel.
    Ultima modificare făcută de elliane; 12.12.2008 la 12:15. Motiv: completare
    Eu sint si bun si rau ,asa cum sint,
    Nu-mi tin rabozul la cusururi."

Data înscrierii
    29.09.2008
    Locație
    parter
    Posturi
    157
    Putere Rep
    12

Implicit

nuvolari, poate ne lamuresti si pe noi care e faza cu carnea de vita, care n-are nici in clin nici in maneca cu restul mesajului, dupa cate mi se pare mie... Si vezi, creezi controverse... Asa ca ce Doamne iarta-ma ai vrut sa spui cu chestia asta? Nu ca as cauta barbat, ca am unu' si mi-i drag, da' asa, de curiozitate...

Data înscrierii
    15.11.2008
    Locație
    Milano - Italy
    Posturi
    62
    Putere Rep
    11

Implicit

1) Cand am spus carne de vita nu am vorbit de fate dar singur de carne...
    Sau era mai bine a spune carne de porc sau de pui?
    2) Eu nu sunt pensionar (am 37 de ani)
    3) Vaca este mata... nu mama mea care a murit de 6 luni........ dobitocule!!
    4) Eu am scris singur ceva de simpatic (asa am credut) si am credut ca aici are persoane sociabile, cu simt de umorului cu care a face conversatie si a gluma simpatic dar am vedut ca are singur persoane proste, nemanierate, ignorante, neospitali si care injuria fara a cunoaste.....Multumesc!!!
    4) Acum ca am observat ce p*** de considerare aveti voi romani de italieni trebui sa spun ca....... are drepate cineva de italian care a scris asta jos pe site si ca in primodata nu am aceptat si am criticat.....

"Aici la Bucuresti,draga Lord totul merge linistit si bine.
    Practic,in timp ce romanii fura si ucid linistiti bietele pensionare la noi acasa eu profit a-mi bate joc de ei tragandu-le-o fericit femeilor lor in propriile case,iar acestea sunt foarte satisfacute. Luna viitoare ma intorc in Italia pentru sarbatorile de Craciun dar pentru 1 februarie mi-am inchiriat deja un apartament in Deva (Transilvania) unde sunt femeile cele mai frumoase si cele mai tarfe din Romania.
    2 camere + bucatarie si baie ,bine mobilat cu atea,frigider ,televizor si masina de spalat la 70 de euro pe luna (in Italia cu banii astia n-as cumpara nici macar o boxa pentru masina)
    Si nu fac alceva decat sa -beep- de dimineata si pana seara logodnicele si sotiile acestor biete bestii carora noi italianii le-am adus paine si munca in timp ce ei ne aduc doar delicventa si isi mai permit si sa faca pe ofensatii si infumuratii (folosind obisnuita scuza patetica cum ca romanii nu sunt toti egali ca si cum noi n-am sti ) in momentul in care cineva vrea sa-i goneasca din Italia cu un sut in fund.
    Aici trebuie insa sa admit ca delicventele sunt aproape inexistente pentru simplu fapt ca daca un roman greseste ,sta cateva luni in carcera incalzita si cu televizor! aici insa i-i baga intr-o puscarie urat mirositoare cu paine si apa doar si arunca cheile...si nu doar ,ii vad mereu ca si puscariasii americani lucrand cu lanturile la picioare sina ferata.
    Femeile insa sunt intradevar bune si mai ales disponibile si viata este intradevar faina.
    Cu 500 de euro pe luna aici practic traiesti boiereste.
    In afara de faptul ca putem face ....... mare,practic e ca si cum am trai in Paradis."

.......Dragi prieteni ,voi va scandalizati atat pentru ca evident nu ati venit niciodata in Romania si nu stiti care este mentalitatea acestor persoane iar judecata voastra ,mai presus de toate,este condusa de ignoranta si dezinformare.
    Pe romani nu-i doare niciunde daca unul poate sa fie rasist sau nu...
    Ei gandesc cum sa faca 10 euro,iar pentru a-i obtine sunt gata sa-si vanda chiar si sora sau mama...Daca macar ar face jafuri acasa la ei i-as intelege,ba chair i-as respecta...In schimb vin sa-si vanda copii la noi acasa....aceste persoane frumoase facute din -beep- ....Toate aceste discutii legate de rasism cu care voi va complicati,ei in schimbul unei bacnote de 10 euro le iau si le arunca in cos. Si apoi,nu confundati rasismul cu sadismul ,va rog.
    Inca din timpul romanilor ei erau obisnuiti sa fie subjugati ,si intotdeauna au fost obisnuiti sa fie tratati cu bastoane pe spinare.
    Femeile ,de exemplu ,daca le inviti la cina si le tratezi ca si pe printese,in loc sa fie recunoascatoare se gandesc ca esti un pui pe care pot sa-l jumuleasca ,"fraieri" cum se spune la ei .Femeile romance adora barbatul bataus,rudimentar si autoritar...nu barbatul gentil cum intelegem noi ca trebuie sa fii.
    De fapt barbatii lor le trateaza doar cu picioare in fund ,le prind de par ca si cum ar fi catele....si dragii mei mirativa chiar,dar ele de barbatii astia se indragostesc la nebunie si fac tot ceea ce ei doresc.
    Ascultati-ma...Noi italienii care suntem in Romania am invatat asta si avem experienta.
    Si apoi,as vrea sa va pun o intrebare prieteni.
    Presupunand ca nu toti romanii care vin in Italia sunt delicventi....(si sunt de acord cu voi) este verificat insa (si nu puteti spune ca nu este adevarat) ca romanii delicventi sunnt foarte multi chiar prea multi....pentru ca guvernantii lor abia asteapta sa si-i ia de pe cap si ni i-au dat noua fericiti ca sa-i adoptam....
    Cati oameni trebuie inca sa mai moara si sa fie praduiti aici la noi ca sa intelegeti ca trebuie sa invatam sa comanda in casa noastra si ca cine vine aici ca sa faca probleme trebuie sa fie luat la suturi in fund si trimis in tara sa?
    Acum voi spuneti de mine ca sunt rasist dar eu va spun insa ca sunt doar unul care s-a adaptat la paramentrii lor de mentalitate si daca ei sunt un pic salbatici (inclus femeile care iubesc omul viril care le prinde de par si cred despre europenii cu bune maniere si civilizati ca sunt doar pui de jumulit ...fraieri,bineinteles) ce ****mea pot sa fac eu?
    Veniti aici si constatati personal prieteni si dupa vedem daca eu vorbesc prostii....
    Dar terminam odata cu toate prostiile astea legate de rasism?
    Eu daca vreau sa i-o trag cuiva nu stau sa ma uit in pasaport.
    Poate sa fie si italian ca oricum daca vreau sa i-o trag ,i-o trag in acelas fel ca si unui chinez sau marocan.Dar macar eu am curajul sa o fac si acasa la ei in Romania si sa ma arat nedemn in schimb voi ii lasati sa vi-o traga in casa voastra si dupa cand inca va mai ustura fundul aveti chiar si curjul sa-i aparati spunand ca in fond nu toti romanii sunt egali....
    Dar terminati,va rog si mai ales informativa inainte de a da sentinte mai ales daca un roman v-a trimis de curand bunica la urgenta sau vi-a furat telefonul.Invatati sa fiti patroni in casa voastra si prostiile astea ce le-ati spus pana acuma incercati sa le spuneti (nu vi-o doresc evident ) dupa ce un roman v-a violat sora daca mai aveti curajul.
    Romanii ne urasc dar ne suporta pentru ca au nevoie nu de noi ,dar de banii nostri (pentru ca pentru ei doar astia au valoare....banii)
    Doar ca noi...sau mai bine zis...VOI nu ati inteles-o pana acum ....va ganditi ca pentru simplu fapt ca ii primi cu ospitalitate ,au sa ne priveasca ca si mari binefacatori,cu inima plina de recunostinta....in timp ce daca ar putea ne-ar infige cutitul in gat din invidia ce le curge in sange.
    Este inutil ca spuneti ca as putea sa ajung aici in spital,in Romania.
    Astia sunt foarte lasi ,ataca doar daca vad o persoana slaba si lipsita de aparare altfel stau la distanta mai ales daca stiu ca vorbesti limba lor si ca le cunosti mentalitatea.
    Mai mut decat rasist!!!!
    Sunt un pic sadic si....ma distrez tratandu-i cu o rautate sadica (mai ales cand ma gandesc la ce fac ei la noi acasa si pentru asta am o satisfactie imensa cand le-o trag nevestelor si logodnicelor lor....Dar nu o fac pentru ca sunt rasist ...o fac doar pentru ca sotiile lor sunt foarte disponibile si ti-o dau fara mare dificoltate.
    (sunt mari -beep- ,un pic ca si italiencele care insa in comparatie cu astea ,inainte de a ti-o da te intreaba ce masina ai si daca nu cumva esti producator la mediaset)
    Aici prieteni,daca oferi cina unei femei,in timp ce tu te gandescti ca i-ai facut un bine si ca pentru acel gest te vede un tip deosebit ,ea in schimb se gandeste la cat esti de prost si studiaza cum sa-ti fure portofelul...
    Daca insa o tratezi ca pe o sclava si o pui capra jos ca pe o catea aia se indragosteste de tine si nu o mai poti tine la distanta ,iti ia pana si aerul pe care il respiri cu scenele ei de gelozie.
    Aici baieti teorema lui Marco Ferradini functioneaza perfect (este un cantec care spune ca daca te porti frumos cu o femeie si faci totul pentru binele ei,ea te va parasi in schimb daca o tratezi ca pe un nimic,se va indragosti de tine) .....Incercati si voi daca nu credeti.....
    Ultima modificare făcută de nuvolari; 13.12.2008 la 07:18.

Pagina 1 din 15 12311 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Dar daca....?
    De studio1 în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 09.06.2010, 15:54
  2. Daca !!!
    De lancer în forumul Discutii despre Cultura si Literatura /Cultural & Literature
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 19.09.2007, 02:12
  3. ce statut am daca
    De gabi&serban în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 08.01.2007, 01:26
  4. daca te casatoresti in SUA
    De ionelro în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 18
    Ultimul post: 27.04.2006, 14:29
  5. Ce ai face daca
    De sorin în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 47
    Ultimul post: 27.10.2005, 06:21

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •