Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 16

Subiect: Campionatul European de handbal feminin 2008

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.557
    Putere Rep
    10

Implicit Campionatul European de handbal feminin 2008

Romania a inceput cu dreptul acum doua zile cand a batut Ungaria cu 27-21, astazi conducand Franta cu 17-13 la pauza. Sa speram intr-o evolutie constanta de data asta a echipei noastre, care sa o duca pe podium.

Hai Romania!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.557
    Putere Rep
    10

Implicit Romania bate Franta si merge mai departe

Fetele noastre au batut si Franta cu 30-25 si merg mai departe.
    Bravo Romania!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.557
    Putere Rep
    10

Implicit

Romania si-a asigurat matematic prezenta in una din grupele principale (sunt doua grupe de cate sase echipe), in care se califica primele trei clasate din grupele A si B (Romania face parte din grupa A).
    Duminica, România-Danemarca la ora 21:15, în direct TVR 2

Echipele care au jucat deja intre ele nu se vor mai intalni în runda principala, luându-se in considerare rezultatul din runda preliminara. Locurile 1 şi 2 din cele două grupe principale vor ajunge in semifinale, în timp ce locurile 3 vor juca pentru locurile 5/6.

Faza a doua a CE va avea loc între 8 Decembrie şi 11 Decembrie 2008

Finala are loc pe 13 şi 14 decembrie la Skopje.

Data înscrierii
    26.11.2008
    Locație
    Yaounde, Cameroon
    Posturi
    4.336
    Putere Rep
    34

Implicit

Felicitari handbalistelor noastre.
    Pe francezi macar la handbal feminin sa-i batem si noi haha:(.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.557
    Putere Rep
    10

Implicit preferabil ca echipa de handbal feminin a Romaniei sa castige

Azi de la ora 21:15 ora Romaniei, se joaca meciul Romania – Danemarca.
    Indiferent de rezultat, echipa noastra merge mai departe, dar e preferabil sa bata. Iata variantele:

Romania bate Danemarca
    Este varianta ideala pentru echipa Romaniei, pentru ca ar pleca avand patru puncte in grupa principala, şansele la calificarea in semifinale fiind foarte mari.

Egal cu Danemarca
    "Naţionala" noastra ar termina pe primul loc in grupa A, avand golaveraj mai bun, dar ar acumula doar trei puncte in grupa principala.

Infrîngere cu Danemarca
    Romania e deja calificata in grupa principala, dar ar pierde doua puncte preţioase şi sansele la o medalie ar scadea considerabil.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.557
    Putere Rep
    10

Thumbs up Mergem in grupele principale cu punctaj maxim

Romania – Danemarca 27 – 25 Bravo Romania! Calificare superba in grupele principale, cu punctaj maxim.

“Cu biletele calificării în buzunare, fără Lecuşeanu în primul 7, dar şi obosite după ce două victorii, fetele lui Radu Voina au început mai greu partida.

Danezele au deschis primele scorul, chiar în minutul 1, prin Kristensen. România îşi revine, preia conducerea partidei şi se distanţează chiar şi la trei goluri.

Cu o apărarea agresivă, dar şi cu un portar în zi de graţie în persoana lui Mortensen, scandinavele reintră în joc şi egalează.

Voina simte momentul mai slab al elevelor sale şi cere timeout. Însă fetele lui Jan Pytlick insistă şi pe fondul oboselii noastre, trec la cârma meciului şi intră cu 3 goluri avantaj la pauză, 13-10.
    În repriza a doua danezele eu intrat decise, gata să pună încheie partida înaintea fluierului de final. Ajutate pe faţă de arbitrii, Danemarca s-a distanţat la patru goluri în minutul 32. România nu se dă bătută, arată ca o echipă mare şi echilibrează partida înspre jumătatea partidei. Finalul este de infarct, dar în cele din urmă fetele lui Radu Voina se califică în grupa principală fără înfrângere la acest turneu final.

România se califică mai departe, alături de Danemarca şi Ungaria şi în primul meci din grupele principale va da piept cu Spania.”

Sursa: Prosport

NOTA: am putut vedea meciurile in direct pe http://www.myp2p.eu (Sopcast si/sau TVU)

Data înscrierii
    03.09.2005
    Locație
    La La Land
    Posturi
    2.694
    Putere Rep
    10

Implicit

Felicitari fetelor!
    Le-am urmarit si eu evolutia azi,si cred ca dupa esecul de la Olimpiada, au revenit cu forte noi!
    Bravo!!

Smile…It confuses people..!!

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.557
    Putere Rep
    10

Implicit tipic romanesc, nici nu ma asteptam la altceva

Romania – Spania 18-26
    Desi mi-am dorit sa ma insel, din pacate, nu a fost sa fie. Dovedind ca si in celelalte turnee precedente, inclusiv Olimpiada, o lipsa clara de constanta in joc, ale noastre au comis-o din nou. Dupa ce au mers umar la umar cu Spania pana prin ultimul sfert de ora, atunci s-a produs o “minune” si au reusit sa ia o caruta de goluri in vreo 10 minute, cand nu numai ca au fost batute, dar chiar umilite. Ma asteptam sa pierdem, dar la Norvegia, Rusia, echipe care ne bat pe unde ne prind, dar nu ma asteptam la Spania.

Semifinalele incep sa se indeparteze, dar nu ma mira nimic. M-ar fi mirat sa terminam pe podium.

Data înscrierii
    09.12.2003
    Locație
    Chicago & Constanta
    Posturi
    13.557
    Putere Rep
    10

Implicit sa credem ca a fost doar un accident?

Romania 40-32 Ucraina

Echipa noastra a invins Ucraina iar acum incercam sa ne consolam cu ideea ca infrangerea cu Spania a fost doar un accident.
    Greul abia maine vine, cand jucam cu Norvegia, sansele de a castiga acest meci fiind mult mai mici.

Data înscrierii
    26.12.2006
    Locație
    U.K.
    Posturi
    2.697
    Putere Rep
    24

Implicit

Victorie la scor, insa scorul nu reflecta deloc cursul meciului. Jocul nostru nu a fost deloc convingator. A functionat doar pe segmente. Ne-am aparat lamentabil in prima repriza, aproape ca nu le-am incomodat deloc pe ucrainence. Am primit golurile extrem de rapid, in timp ce atacul nostru dura sensibil mai mult. Am avut noroc ca totusi am reusit sa marcam suficient de des, iar lui Hutupan poate sa-i pupe si picioarele echipa, ca daca nu avea o zi buna, am fi fost varza.
    Ah, am uitat, noroc ca si ucrainencele dau chix si inca destul de des.
    Daca joaca tot asa fetele, nu le vad prea bine de aici incolo...

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Campionatul European de handbal masculin CE 2012 din Serbia
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 13.03.2011, 14:12
  2. Campionatul European de handbal feminin din 2010 - program, scoruri, meciuri live
    De sorin în forumul Pro Sport-Discutii despre Sport-Stiri,rezultate,pronosticuri
    Răspunsuri: 31
    Ultimul post: 19.12.2010, 09:16
  3. Campionatul Mondial de handbal feminin - CM 2009 China- Handball World Cup 2009 women
    Răspunsuri: 24
    Ultimul post: 20.12.2009, 11:49
  4. Liga Campionilor la handbal feminin – Oltchim Rm. Valcea – 2008/2009
    Răspunsuri: 24
    Ultimul post: 18.04.2009, 11:47
  5. Campionatul European de handbal feminin CE 2010 din Norvegia şi Danemarca
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 24.03.2009, 21:37

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •