Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 13 din 13

Subiect: viza turist Canada

Data înscrierii
    03.12.2008
    Posturi
    6
    Putere Rep
    0

Implicit un al doilea interviu??

1234567890
    Ultima modificare făcută de lila_1974; 08.06.2014 la 09:28.

Data înscrierii
    11.03.2010
    Posturi
    7
    Putere Rep
    0

Implicit

fiindca si eu am obtinut info utile de aici revin cu detalii pt. cei interesati.

- luni 10.05.2010 am aruncat in cutia postala din fata ambasadei un plic A4 cu actele
    - miercuri 12.05 ma suna de la ambasada ca lipseste formularul "Family information" pt. fiecare membru. tot miercuri il trimit pe email la ambasada
    - azi joi 13.05 primesc email ca sa merg la ambasada sa iau pasapoartele. Atat. Niciun alt detaliu. La ambasada primesc pasapoartele cu vizele pe ele pt. 6 luni

Altele:
    - plec impreuna cu sotia si copilul de 1 an jumate. Deci toate familia, cam nasol
    - mergem la un nas in vizita. Acesta mi-a facut invitatie legalizata cum ca stam la el + adeverinta de la locul de munca (fara referire la salariu) + copie carnet conducere + copie act cetatenie
    - dosarul a constat in: formularul acela standard completat + formularul family information pt. mine si sotie + copii carte munca + copie adeverinta de concediu + copie act prop apartamanent + copii acte aditionale firmele unde suntem asociati + copii bilant + extras de cont (circa 5k euro) + certificat casatorie + pasapoarte + certificat nastere copil copie
    - toate actele in ROMANA, NELEGALIZATE
    - pe cartea de munca este salariu minim trecut

Mi s-a parut simplu, fara interviu fara nimic.

Cu toate ca multi spuneau ca e mai bine in persoana sa mergem la ambasada am considerat ca rezolvand prin posta este mai elegant, arata putina detasare si nici nu cred ca lor le convine balamucul cu atatia oameni care stau ore in sir acolo. Daca este nevoie de interviu ne cheama ei. Eu in locul consulului as da mai multe puncte pt. cei care trimit prin DHL sau lasa la cutia postala.

Deci succes !

Data înscrierii
    18.04.2006
    Locație
    Canada, Toronto
    Posturi
    4.438
    Putere Rep
    39

Implicit

Sunteti niste "jmecheri" (wink) multumesc pentru "feedback" si sa ne auzim cu bine.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Subiecte similare

1. viza turist canada
    De Roxana Anca în forumul Vize imigrare, vizitator-Canada-Ontario-Alte regiuni
    Răspunsuri: 15
    Ultimul post: 31.07.2007, 17:43
  2. Viza turist Canada
    De mihaid în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 27.07.2007, 12:25
  3. viza turist canada !!!!!!!!!!
    De ovidiupop în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Statele Unite/SUA/America
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 14.05.2007, 01:06
  4. viza turist canada
    De aurelbv în forumul Vize imigrare, vize vizitator-Canada-Montreal-Quebec
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 13.03.2007, 04:00
  5. viza de turist in canada-help!!
    De siriso21 în forumul Despre si cu studenti din SUA, Canada, Uniunea Europeana si Romania
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 17.10.2005, 20:03

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •