Follow RomanianPortal on Twitter       
Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 54

Subiect: Reactii la Impact

Data înscrierii
    20.11.2004
    Locație
    Germany, Köln
    Posturi
    2.188
    Putere Rep
    29

Implicit Reactii la Impact

Era de asteptat sa existe opinii diferite pe tema "Impact" Va rog deci sa va spuneti parerea aici chiar daca e critica. Sunt sigur ca va ajuta. Multzumesc!
    Ultima modificare făcută de tonita; 26.11.2008 la 13:44.

Data înscrierii
    08.10.2008
    Locație
    USA
    Posturi
    715
    Putere Rep
    14

Implicit

eu mi-am mai expus opinia. Recunosc ca nu stiu prea bine ce vreti sa intreprindeti. Insa, familia lui trebuie instiinatata de ceeace vreti sa faceti.

Si DOAR daca membrii familiei sunt de acord sa mergeti mai departe. Aici nu e vorba de un subiect de senzatie...e vorba de viata unui om pierduta intr-un teribil accident, e vorba ca un copil a ramas fara tata, o sotie fara sot, parintii lui fara copil. Nu e de joaca cu aceste lucruri.

A intreba familia lui daca e de acord e ca si cum l-ati intreba pe el. Asa mi se pare normal si moral.

PS de ce e de ce-a mai joasa speta ca doresc ca familia lui sa fie instiintata de demers? Si sa i se ceara acordul?
    Desigur ca e doar o parere si pana la urma fiecare face ce vrea.

Data înscrierii
    20.11.2004
    Locație
    Germany, Köln
    Posturi
    2.188
    Putere Rep
    29

Implicit

Ady, ceea ce zici e de cel mai bun simtz. Titlul topicului vine de la afirmatia lui goldmartis. Iti multzumesc pentru parere. Sunt de acord si nici nu vreau sa se faca senzatie in jurul familiei lui Rossa. Vor ramâne anonimi. Consider si eu ca nu e frumos sa scormonim in viatza si sentimemtele lor si ceea ce facem cere multa delicatetze. Va suspectez pe cei care vor ajuta actiunea de multa delicatetze!! E o actiune umanitara, si atât. Daca se va face senzatie va fi poate in jurul meu in primul rând. Stiu ca risc sa primesc suturi in fund! Daca reusim sa punem ceva in miscare va fi meritul nostru!
    Sper foarte tare sa-l putem ajuta pe copilul lui Rossa...

Data înscrierii
    08.10.2008
    Locație
    USA
    Posturi
    715
    Putere Rep
    14

Implicit

OK, de acord sunt deja cativa care l-au ajutat deja pe copilul lui Rossa chiar daca nu se face tam-tam pe chestia asta. Poate am fost si eu poate nu, nu are importanta.

Insa asa cum am mai spus trebuie acordul familei lui inainte de orice. Parerea mea.

Data înscrierii
    18.02.2006
    Locație
    Romania
    Posturi
    3.088
    Putere Rep
    35

Implicit

toni42 ,redau parerea mea pe care am spus-o si in pm dar nu iti era tie adresata...scuze!..sunt pentru transparenta in viata si mai ales in lumea noastra mica de pe forum.

"Da ,cei plecati sa-i lasam sa se odihneasca in pace,pe moment sunt surprinsa de cum vezi lucrurile ,cred toate posibilitatile trebuiesc luate in considerare,..ca idee pentru o carte nu-mi parea rea,mai ales daca iese cum si-a propus toni ,e o posibilitate de ajutor...stii ma gandeam ca din putin se aduna mult...cred este in proiect deocamdata,nu-mi place sa zic de niciunfel ,desi sunt reticenta de felul meu,dar tot odata imi place sa dau o sansa lucrurilor!
    Vom trai si vom vedea...
    Nu am vazut sa fie vre-o ofensa adusa lui Rossa..doar daca cineva doreste asemenea e tot ce se poate.....nu va ramane nimic nedescoperit!
    ..... sa speram ca e ceva cu buna intentie !"

Sorine poti sa m-a suspenzi de pe forum ,am incalcar regulamentul ! am pus un pm pe forum in public...imi asum responsabilitatea!...sunt cuvintele mele!

Data înscrierii
    29.01.2007
    Locație
    United States
    Posturi
    1.686
    Putere Rep
    22

Thumbs down ce atitudine domnul tony....oare de ce, strica afacerea?

Citat Postat în original de toni42 Vezi post
    Era de asteptat sa existe opinii diferite pe tema "Impact" Va rog deci sa va spuneti parerea aici chiar daca e critica. Sunt sigur ca va ajuta. Multzumesc!
    Ce democratic gandit, vi postezi pe un forum si ai cerinta ca cei care nu sunt de acord cu spusele tale chiar daca comenteaza la subiect sa foloseasca alt topic.

Nu ai facut decat sa intaresti cele spuse de mine pe topicul Impact

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.278
    Putere Rep
    40

Implicit

Citat Postat în original de godrimartis Vezi post
    Ce democratic gandit, vi postezi pe un forum si ai cerinta ca cei care nu sunt de acord cu spusele tale chiar daca comenteaza la subiect sa foloseasca alt topic.

Nu ai facut decat sa intaresti cele spuse de mine pe topicul Impact

Citat Postat în original de godrimartis Vezi post
    Daca vezi pe un raft al magazinului de electronice o varza, ti se pare ok? Ii vezi sensul acolo?

buna intrebarea..........
    godri,daca ai idei te rog spune-le..freamat de nerabdare..la noi tocmai arata un filmulet la austrieci..niste tineri cauta dupa resturi de mancare in tomberoanele de gunoi la supermarketuri..eu nu sunt de acord cu asa ceva..ar trebui alungati..

nu inteleg de ce sariti ca muscati de fund..nu am numarat a cata oara v-a invitat toni sa va dati cu parerea..godri,eu cred ca tu il confunzi pe toni cu shogu'..

Data înscrierii
    01.06.2006
    Locație
    "The Spirit of America"
    Posturi
    2.964
    Putere Rep
    27

Implicit

Cu alte cuvinte cei care vor scrie aici (adica cei care considera actiunea ta ca fiind nepotrivita) se disting prin faptul ca sint de cea mai joasa speta numai pentru ca nu iti impartasesc punctul de vedere, toni42?
    Am evitat sa scriu la topicul "Impact" fiindca nu am dorit sa imi exprim parerea discordanta. Simplul fapt ca numesti acest topic "cea mai joasa speta" spune multe despre tine. Ma bucur ca mi-ai creat posibilitatea sa scriu ce gindesc despre aceasta "actiune". Sint total de acord cu AdyC si godrimartis: nu faci decit sa te folosesti de Rossa si de situatia lui spre a-ti duce la indeplinire scopurile personale. Bine ca ti-ai amintit de tragedia asta acuma si e convenabil sa nu iei legatura cu familia lui (care nu stiu cit isi doreste sa rascoleasca povestea) si sa-i anunti de planurile dumitale marete.
    Nu cred ca ai observat ca de exemplu pe forum este o persoana care are nevoie mult mai mare de actiunea ta de "solidaritate" dar banuiesc ca povestea dinsei nu se potriveste cu scenariul dumitate si cu ideea "cartii".
    "Nu spera când vezi miseii * La izbânda facând punte, * Te-or întrece nataraii, * De ai fi cu stea în frunte; * Teama n-ai, cata-vor iarasi * Intre dânsii sa se plece, * Nu te prinde lor tovaras: * Ce e val, ca valul trece." Eminescu-Glossa

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.278
    Putere Rep
    40

Implicit

ca ,cea mai joasa speta,a calificat godri actiunea de ajutorare a familiei lui rossa,initiata de toni..de aici si titlul topicului..ce ati patit cu totii ..,este ceata peste atlantic..?

Data înscrierii
    01.06.2006
    Locație
    "The Spirit of America"
    Posturi
    2.964
    Putere Rep
    27

Implicit

Citat Postat în original de paulantoniu Vezi post
    ca ,cea mai joasa speta,a calificat godri actiunea de ajutorare a familiei lui rossa,initiata de toni..de aici si titlul topicului..ce ati patit cu totii ..,este ceata peste atlantic..?

paul
    godri foloseste in general cuvinte mai dure...stiu asta fiindca a experimentat dinsul si pe pielea mea...
    intrebarea mea este: cine a denumit topicul asta asa si s-a concentrat asupra acestei formulari ? de ce nu o nota de egalitate intre doua topice antagonice deschise de aceeasi persoana. De ce o conotatie nu numai negativa dar si jignitoare pentru topicul unde sint exilati cei care NU sint de acord ca actiunea ar avea un scop pur umanitar.
    "Nu spera când vezi miseii * La izbânda facând punte, * Te-or întrece nataraii, * De ai fi cu stea în frunte; * Teama n-ai, cata-vor iarasi * Intre dânsii sa se plece, * Nu te prinde lor tovaras: * Ce e val, ca valul trece." Eminescu-Glossa

Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul

Subiecte similare

1. Swine flu impact on travel
    De Melina în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 26
    Ultimul post: 09.07.2009, 09:43
  2. Impact
    De tonita în forumul Discutii Generale-de toate pentru toti, diverse
    Răspunsuri: 60
    Ultimul post: 29.12.2008, 16:36

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare